1 kolejka czyli Inauguracja sezonu

Dodano przez Błażej | 31 lipca 2015 19:33
Licznik odwiedzin: 982

Nowy sezon, nowe nadzieje tak w skrócie można podsumować myśli wszystkich kibiców piłkarskich drużyn w I lidze. Po krótkiej przerwie letniej wracamy na boiska I ligi z nowym partnerem medialnym ( Polsat).

GieKSa wraca do rozgrywek w zmienionym składzie, z deklaracjami zawodników, prezesów i włodarzy miejskich, iż celem jest jak najlepsza gra tak by włączyć się do awansu. Pierwsza przeszkoda GieKSy to Wigry Suwałki. Drużyna ta mocno dała się we znaki naszym piłkarzom w poprzednim sezonie gdzie dwukrotnie musieliśmy uznać wyższość drużyny Wigier. Pierwszy mecz na B1 w sobotę o godzinie 19!

Praktycznie cała kolejka zostanie rozegrana w sobotę. Jako pierwsi na boisko wybiegną gracze beniaminka z Kluczborka oraz Chrobrego Głogów. Głogowianie w ostatniej rundzie nie grali najlepiej i będą chcieli pokazać, że potrafią grać skuteczniej. Dla Kluczborka będzie to powrót po kilku sezonach do I ligi. Na boiska I ligi wraca również Bełchatów w roli spadkowicza. Pierwszy mecz rozegrają o 17 a rywalem będzie Stomil. Olsztynianie po zmianach w lecie będą musieli mocno pracować by utrzymać formę. Bełchatów to jedna wielka niewiadoma, proces tworzenia drużyny ciągle trwa pod okiem trenera Ulatowskiego. Pierwsza kolejka to również małe derby pomiędzy Pogonią Siedlce oraz Dolcanem. Co ciekawe na mecz bliżej będą mieć gracze z Ząbek gdyż odbędzie się on w Pruszkowie.

Ciekawe pojedynki o 18 czekają nas w Gdyni gdzie chcąca włączyć się w walkę o ekstraklasę Arka podejmuje spadkowicza Zawiszę. Bytowia inauguruje sezon w Nowym Sączu gdzie przebudowana drużyna Sandecji będzie chciała dobrze wejść w sezon. O 18 mecz w Legnicy gdzie naszpikowana doświadczonymi graczami drużyna Miedzi będzie walczyć z zawsze niewygodnym rywalem Chojniczanką. O 20 prawdziwa inauguracja dla Rozwoju. Klub z Katowic zagra w Grudziądzu gdzie będzie bardzo ciężko o punkty.

W niedzielę w Sosnowcu na inaugurację ciężki rywal dla Zagłębia- Wisła Płock, która zdążyła już odpaść z Pucharu Polski przegrywając z Bytowią.

Wszystkich kibiców zapraszamy na trybuny!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*