10 punktów z okazji 10. gali „Złotych Buków”

Dodano przez kosa | 13 grudnia 2017 09:39
Licznik odwiedzin: 1512

W poniedziałek odbyła się gala „Złote Buki 2017”. Tegoroczna impreza była już dziesiątą w historii. Wczoraj Błażej podzielił się z Państwem swoimi przemyśleniami (kliknij tutaj), a dziś ja zapraszam na krótkie podsumowanie.

1. Na duży plus wznowienie kategorii SuperBuk (po 6 latach) i statuetka dla Jana Furtoka. Nikomu innemu ta nagroda nie należała się tak bardzo, jak jemu, a w przeszłości zawsze był odkładany na „kiedyś”. Dobrze, że nadeszło „teraz”.

2. Połowę nagród (a wszystkie możliwe) zgarnęły piłkarki GKS Katowice. „Wielosekcyjnym Odkryciem” została Nicol Wojtas, „Piłkarką roku” kapitan kobiecej drużyny Natalia Nosalik, a „Wydarzenie roku” trafiło do całego zespołu za awans do pierwszej ligi. Piłkarkom GieKSy gratulujemy pięknego hattricka!

3. Bardzo słabo wypadał wiceprezydent Waldemar Bojarun. Najpierw w swoim wystąpieniu zaatakował piłkarzy (mało merytorycznie), a następnie (po kilku minutach) stwierdził, że posiadają oni w sobie wiele ambicji. Oprócz tego dość mętnie odnosił się do finansowania klubu, a także wspominał o wielu inwestycjach w mieście (zapominając o stadionie). Na pewno nie było to dobre otwarcie gali.

4. Bardzo ciekawe były tegoroczne przerywniki — mieliśmy pokaz sztuczek technicznych z piłką oraz występ duetu skrzypków. Wszystkie występy na najwyższym poziomie!

5. Nie mogło zabraknąć licytacji kalendarza, z którego pieniądze trafią do hospicjum w Jaworznie. Za kwotę 2500 złotych licytację wygrał… Grzegorz Proksa, czyli honorowy członek Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” oraz były dyrektor sportowy klubu.

6. Mieliśmy okazję zobaczyć także premierę tradycyjnego „GieKSa na wesoło”. Furorę zrobiła scena z Lukasem Klemenzem, który pokazał, że ma do siebie ogromny dystans. W obszernym materiale ani razu nie pojawił się trener Piotr Mandrysz, za to wiele razy pokazywano Jerzego Brzęczka. Przypadek? Tak sądzimy 😉

7. Kibice wybrali na „Piłkarza roku” Alana Czerwińskiego, który występował w naszej drużynie jedynie na wiosnę. Nasz były obrońca nie mógł być osobiście na gali, ale przesłał list z podziękowaniami dla prezesa Wojciecha Cygana i wszystkich kibiców GieKSy. Alan, jeszcze raz gratulujemy, dziękujemy i trzymaj się!

8. Pierwszy raz w historii pojawiła się kategoria „Hokeista roku”. Statuetkę zgarnął Patryk Wronka. Najlepszym „Siatkarzem roku” został Karol Butryn.

9. Prezes Marcin Janicki podziękował byłemu prezesowi klubu Wojciechowi Cyganowi za wspólne pięć lat pracy w GieKSie. Ten drugi stwierdził, że cieszy się, iż nasz klub jest obecnie w dobrych rękach. Zazwyczaj w takich momentach widać dużo kurtuazji, ale akurat te dwa wystąpienia wydawały się w 100 proc. szczere. Aktualny sternik klubu wspomniał także, że ten rok będzie rekordowy, jeśli chodzi o przychody komercyjne.

10. Tegoroczne „Złote Buki” były smutne, bo jednak większość z nas ocenia klub przez pryzmat drużyny piłkarzy. Oby za rok było weselej…

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*