19 kolejka: Tylko remis GieKSy, Odra liderem, na dole bez zmian

Dodano przez Błażej | 20 listopada 2017 10:19
Licznik odwiedzin: 711

18 kolejka za nami i czujemy niedosyt spowodowany wynikiem spotkania w Siedlcach. Wydawało się, że GieKSa będzie w stanie wywalczyć trzy punkty i wygrać trzeci mecz z rzędu. To się jednak nie udało i przy wyniku 1:1 zaliczamy tylko punkt. W trzecim meczu z rzędu strzelał do siatki Kędziora, ale jest to marne pocieszenie.

GieKSie nie udało się odrobić punktów do czołówki a była na to spora szansa bowiem wszystkie wyniki ułożyły się korzystnie dla goniących czołówkę. Na jej czele zmiana lidera. Na fotel powróciła Odra Opole, która wypunktowała słabego Górnika z Łecznej na jego terenie 3:0. Z dobrej strony pokazał się nasz były gracz Mateusz Kuchta. Bramkę dorzucił Skrzypczak a kolejne dwie w sezonie Wodecki.

Tylko remis u siebie ugrała Chojniczanka u siebie z Puszczą. Był to szczęśliwy dla miejscowych wyniki bowiem bramkę dającą punkt Chojnice strzeliły w 92 minucie spotkania. Markowski najpierw trafił do własnej bramki a potem w kontrowersyjnych okolicznościach doprowadził do wyrównania. Szansy na lidera nie wykorzystała kolejny raz Miedz, która grała u siebie z Rakowem. Legnica rozpoczęła spotkanie dobrze i prowadziła po kolejnym karnym w sezonie. Wyrównał obrońca Petrasek, dla którego był to już piąty gol w sezonie.

W grupie pościgowej najbardziej zyskały dwie drużyny z woj. Śląskiego. Swoje spotkanie wygrało Podbeskidzie, które po karnym pokonało Chrobrego Głogów oraz Zagłębie Sosnowiec, które wygrało pierwszy mecz na wyjeździe w tym sezonie. Bramkę dla Zagłębia w 90 minucie zdobył Jędrych.

Na dole bez zmian. Ostatni w tabeli Ruch przegrał u siebie ze Stalą po błędach w obronie. Dobry mecz rozegrał nasz były zawodnik Dominik Sadzawicki. Kolejny dobry mecz rozegrały Wigry Suwałki, które bez problemów pokonały GKS Tychy 3:0 na wyjeździe. W Tychach na nic zdała się zmiana trenera i zespół, który grał słabo w dalszym ciągu nie może znaleźć odpowiedniego rytmu. W Tychach zapowiada się ciężka zima. Ciężko będzie również w Olsztynie gdzie w sobotę kolejną porażkę zaliczają miejscowi. Stomil coraz niżej i bez pomysłu na dalsze losy klubu. Dla Bytovi te 3 punkty to lekki oddech przed ostatnim spotkaniem w tym roku z Podbeskidziem. Po tym spotkaniu zdecydowano się zmienić trenera w Olsztynie.

Chojniczanka Chojnice 1-1 Puszcza Niepołomice 18 listopada, 16:00 (1074)
Michał Markowski 90 – Michał Markowski 4 (s)
Miedź Legnica 1-1 Raków Częstochowa 19 listopada, 18:15
Marquitos 11 (k) – Tomáš Petrášek 42
mecz pierwotnie zaplanowany na 17:45 rozpoczął się z 30-minutowym opóźnieniem z powodu awarii prądu
Pogoń Siedlce 1-1 GKS Katowice 18 listopada, 17:00 (1355)
Grzegorz Tomasiewicz 18 (k) – Wojciech Kędziora 41 (k)
Górnik Łęczna 0-3 Odra Opole 19 listopada, 12:00 (1560)