[24 KOLEJKA] W Jastrzębiu o podtrzymanie nadziei, w Olsztynie o sześć punktów

Dodano przez marcepan | 15 marca 2019 12:00
Licznik odwiedzin: 265

W 24. kolejce najciekawiej w spotkaniach dotyczących drużyn walczących o utrzymanie. Dojdzie do bezpośredniego starcia pomiędzy drużynami z Olsztyna i Suwałk. Stal powalczy w Tychach o powrót na zwycięską ścieżkę, a ŁKS będzie bronił pozycji wicelidera w starciu z Wartą Poznań.

Katowiczan w najbliższy weekend czeka wyjazdowy mecz derbowy z GKS-em Jastrzębie. Gospodarze przegrali ostatni mecz w Głogowie, ale wcześniej potrafili pewnie pokonać Odrę Opole. Nasza drużyna jest w coraz gorszej sytuacji i po dwóch porażkach w tym roku ma stratę siedmiu punktów do bezpiecznego miejsca w tabeli.

W jedynym piątkowym spotkaniu podopieczni trenera Tarasiewicza podejmą Stal Mielec. Gospodarze w ostatniej kolejce zrehabilitowali się po nieudanej inauguracji i pokonali Garbarnię. Stal musiała uznać wyższość ŁKS-u i na jego rzecz straciła pozycję premiowaną awansem. Transmisję ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport.

W Olsztynie mecz o sześć punktów. Stomil zagra z Wigrami Suwałki. Gospodarze jeszcze nie przegrali w tym roku, ale ciągle znajdują się w strefie spadkowej. Wpływ na pozycję olsztynian ma odebranie im przez związek trzech punktów przed startem rozgrywek. Wigry rozegrały już trzy spotkania w tym roku, w których zdobyły trzy punkty i mają dwa punkty przewagi nad Stomilem w pierwszoligowej tabeli.

Chojniczanka zagra na własnym boisku z Chrobrym. Gospodarze po zwycięstwie w Niepołomicach wysoko przegrali w Opolu. Goście po porażce z liderem zrehabilitowali się, pokonując u siebie GKS Jastrzębie.

W sobotę ŁKS podejmie Wartę Poznań. Gospodarze po niezwykle ważnym triumfie w Mielcu zajmują miejsce premiowane awansem. Goście zdobyli w tym roku cztery punkty w dwóch meczach i mają tyle samo punktów przewagi nad strefą spadkową.

Sandecja zagra na swoim boisku z czerwoną latarnią rozgrywek. Trudno na lepszą okazję na przerwanie serii remisów niż domowy mecz z Garbarnią. Goście przegrali trzy ostatnie mecze i zamykają tabelę.

Podbeskidzie po dwóch kolejnych porażkach zagra u siebie z Bytovią. Goście, którzy są najczęściej remisującą drużyną w stawce, w pięciu ostatnich meczach zdobyli tylko trzy punkty.

Puszcza zagra na własnym boisku z Odrą. Obie drużyny w środku tygodnia pożegnały się z rozgrywkami Pucharu Polski. Gospodarze zdobyli tylko punkt w dwóch spotkaniach. Goście odnieśli dwa zwycięstwa w trzech meczach rozegranych w tym roku.

W ostatnim meczu tej kolejki Raków podejmie Niecieczę. Gospodarze po wyeliminowaniu Legii w Pucharze Polski powalczą o podtrzymanie niesamowitej serii zwycięstw, która dała im jedenaście punktów przewagi nad następną drużyną w tabeli. Termalica w tym roku dopisała do swojego dorobku cztery punkty w dwóch spotkaniach.

 

24. kolejka – 15-17 marca

 

GKS Tychy – Stal Mielec (15 marca, 18:00) – transmisja w Polsacie Sport

Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki (16 marca, 16:00)

Chojniczanka Chojnice – Chrobry Głogów (16 marca, 17:00)

GKS 1962 Jastrzębie – GKS Katowice (16 marca, 17:00)

ŁKS Łódź – Warta Poznań (16 marca, 17:00)

Sandecja Nowy Sącz – Garbarnia Kraków (16 marca, 17:00)

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Bytovia Bytów (16 marca, 18:00)

Puszcza Niepołomice – Odra Opole (17 marca, 17:00)

Raków Częstochowa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza (17 marca, 18:00) – transmisja w Polsacie Sport

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*