33 kolejka: Nokaut GieKSy, spadek Bełchatowa, Arka mistrzem I ligi

Dodano przez Błażej | 30 maja 2016 09:46
Licznik odwiedzin: 1187

33 kolejka już za nami i z Bydgoszczy przywozimy 3 bramki i 3 punkty do Katowic. 49 punktów daje nam póki, co 6 miejsce, ale ostatecznie możemy sezon skończyć na 4 miejscu. Zwraca uwagę również całkiem niezła forma wyjazdowa GieKSy. O ile Arka jest daleko w przodzie to już z Płockiem możemy śmiało porównać wyjazdowe skalpy naszej drużyny.

Na górze wszystko było jasne od dawna a do rozstrzygnięć doszło kolejne. Arka Gdynia oficjalnie wygrała I ligę w sezonie 2015/16. Płock żegna się z publicznością remisem 0:0 z Wigrami.

Dużo ciekawiej było na dole tabeli gdzie w walce o utrzymanie pozostawał Bełchatów. Wszystko układało się dobrze na B1 gdzie GKS prowadził z Rozwojem 1:0. Ostatecznie wygrali katowiczanie 2:1 i Bełchatów spadł do II ligi. Tym samym województwo łódzkie nie ma swego przedstawiciela na szczeblu I i II ligi. Długo o utrzymanie musieli walczyć w Grudziądzu, ale ostatecznie wszystko ułożyło się po myśli kibiców Olimpii. Wygrana 3:2 z Sandecją sprawia, że ostatni mecz Grudziądz rozegra na luzie. Kolejne dwie bramki dołożył Nildo. Swoją robotę wykonali również piłkarze Chojniczanki, którzy pokonali 3:1. Misja trenera Bartoszka zakończyła się powodzeniem. Przełamał się Stomil, który pokonał Pogoń Siedlce 2:0. Widać zmiana trenera dobrze podziałała na tych zawodników. Pogoń i Kluczbork to dwie drużyny, które będą jeszcze walczyć o coś w tym sezonie- uniknięcie baraży.

Bez emocji w Bytowie gdzie Bytovia zremisowała 0:0 z Miedzią. Janusz Surdykowski nie trafił karnego. Dobry mecz w Głogowie gdzie Sosnowiec pokonał Chrobrego 3:1

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*