50 lat GieKSy- relacje mediów.

Dodano przez Błażej | 28 lutego 2014 12:11
Licznik odwiedzin: 2017

Urodziny GieKSy nie mogły przejść bez echa jeśli chodzi o internetowe wydania śląskiej prasy. Przez cały dzień napływały do nas życzenia oraz gratulacje. Prześledźmy zatem materiały, które ukazały się z okazji 50 lecia klubu.

Górnik Zabrze
Jedne z pierwszych życzeń napłynęły do nas z Górnika Zabrze, związani z klubem działacze przesłali życzenia poprzez swoją stronę internetową gdzie życzli GieKSie m.in
„Zarząd Górnika Zabrze, trenerzy, piłkarze, kibice i pracownicy klubu składają najlepsze życzenia urodzinowe GKS-owi Katowice, który dziś świętuje 50 lat swojej działalności”
Pełen tekst dostępny tutaj
http://www.gornikzabrze.pl/aktualnosci/wydarzenia/270214-zarzad-gornika-zabrze-sklada-zyczenia-urodzinowe-gieksie
Życzenia otrzymaliśmy również ze strony kibiców Górnika poprzez portal Roosevelta81.pl
„Z okazji dzisiejszych 50-tych urodzin GieKSy! Życzymy braciom awansu do upragnionej EKSTRAKLASY”
Banik Ostrava
Na naszych portalach społecznościowych dostaliśmy masę życzeń od naszych zaprzyjaźnionych kibiców z Ostravy. Dziękujemy za wszystkie i za to, że jesteście z nami nie tylko w tak ważnym dla nas dniu.
Gazeta Wyborcza
Gazeta i jej dziennikarze m.in. Paweł Czado i Maciej Blaut nie zapomnieli o urodzinach klubu. W katowickich wydaniach gazety przypomnieli oni historię powstania klubu:
„Dlaczego GKS obchodzi urodziny 27 lutego? Właśnie tego dnia w 1964 r. oficjalnie swoją działalność rozpoczął Górniczy Klub Sportowy „Katowice”. Tak naprawdę decyzja o jego założeniu zapadła już 5 listopada 1963 r., gdy doszło do fuzji kilku miejskich klubów. Nowe stowarzyszenie przyjęło barwy złoto-zielono-czarne, a jego godłem stał się herb Katowic.”
A następnie opisywali swoje wspomnienia. Paweł Czado uczestniczył również w debacie klubowej i wspomnieniach związanych z klubem. Materiały te możecie znaleźć na oficjalnej stronie klubu. Dodatkowo na blogu prowadzonym przez dziennikarza możecie znaleźć wiele ciekawych wspomnień oraz próbę wyboru bramki 50 lecia. Na stronach Gazety dostępny jest również quiz o piłkarskiej GieKSie. Prawdziwi kibice nie powinni mieć kłopotów z uzyskaniem 100% wyniku.
Przegląd sportowy
Przegląd sportowy publikuje ciekawe wspomnienia Andrzeja Zydorowicza. Redaktor Leszek Błażyński przedstawia nam sukcesy GieKSy z drugiego planu. Pan Zydorowicz barwnie opisuje historie związane z klubem w których miał okazję uczestniczyć jako komentator. Nam najbardziej podoba się fragment, opisujący co siedziało w głowie Pana Andrzeja długo po meczu z Bordeux.
„Do Francji poleciały z piłkarzami ich żony. Panie mieszkały w tym samym hotelu co ja. Świętowały tak głośno, że do późna w nocy nie mogłem zasnąć. „GKS Katowice najlepszy jest, GKS Katowice najlepszy jest” – taki śpiew roznosił się po całym hotelu.”
Całość do poczytania na stronach przeglądu sportowego.

Sportowe Fakty
Sportowe fakty na swych stronach prezentują materiał filmowy TVS w którym prezentują wspomnienia kibiców oraz rozmowy z zawodnikami klubu na temat przyszłości i planów dotyczących wiosny 2014.

Dziękujemy, że byliście z nami w tym szczególnym dla nas dniu.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*