5:0 w sobotę, 5:0 w niedzielę – GieKSa bezbłędna w Satelicie

Dodano przez Adi | 25 lutego 2018 20:57
Licznik odwiedzin: 824

TAURON KH GKS Katowice w 100% wykonał plan na pierwsze dwa mecze ćwierćfinału play-off z Orlikiem Opole. Oba spotkania zakończyły się identycznym wynikiem. W dzisiejszym meczu trener drużyny z Opola od początku postawił na Michała Kielera w bramce, który zmienił w trakcie wczorajszego starcia Janisa Auzinsa. Już w pierwszych sekundach w sytuacji 2 na 1 znaleźli się Themar z Wanackim. Akcja zakończyła się nieudaną próbą podania Słowaka. GieKSa otworzyła wynik spotkania w 10 minucie. Przed bramkarzem znalazł się Bogusław Rąpała, ,,posadził” go na lodzie i spokojnie umieścił krążek w bramce. Na 5 minut i 55 sekund przed końcem pierwszej tercji sędzia odesłał zawodników do szatni ze względu na stan lodu. Pierwotnie mieli oni wrócić po 15 minutach i po dokończeniu tej tercji od razu rozpocząć drugą, jednak po powrocie postanowiono zarządzić jeszcze 30-minutową przerwę na konserwację tafli. Tuż po wznowieniu gry Denis Dalidowicz znalazł się w sytuacji sam na sam, zdecydował się na uderzenie z klepy, ale jego strzał był niecelny. Po chwili prowadzenie GieKSy podwyższył Fraszko, wykorzystując podanie od Patryka Wronki.

Po szybkiej zmianie stron rozpoczęliśmy drugą tercję. Dobrą kontrę wyprowadzili Sawicki i Krężołek. Wychowanek KH Sanok podał nad przeciwnikiem, który rzucił się na lód, ale Kryniczanin nie trafił w skaczący krążek. W 24 minucie Marek Strzyżowski ostro zaatakował przy bandzie Karola Kisielewskiego, za co został odesłany na ławkę kar. Orlik stworzył kilka groźnych sytuacji, ale nie zdołał pokonać Shane’a Owena. W 28 minucie Wronka dograł krążek do Krężołka, a ten tym razem nie pomylił się i zdobył trzecią bramkę dla GKS-u. W drugiej połowie tej tercji jeszcze dwukrotnie Orlik grał w przewadze, ale dzięki naszej dobrej grze mieli problem nawet z założeniem zamka. Po 40 minutach prowadziliśmy więc 3:0.

Ostatnia część spotkania przyniosła nam kolejne dwa gole dla GieKSy w krótkim odstępie czasu, rozdzielone kapitalną interwencją Owena, gdy już wydawało się, że w końcu będzie musiał wyjąć krążek z bramki. W 45 minucie Krężołek dograł do Sawickiego, a ten nie miał większego problemu z umieszczeniem krążka w bramce, a nieco ponad 2 minuty później niemal identyczną akcję przeprowadzili Wronka i Cakajik. Szanse na kolejne bramki mieli jeszcze Themar i Fraszko, ale ich strzały z bliska bronił Kieler. Mecz, podobnie jak wczoraj, zakończył się wynikiem 5:0, a Shane Owen nie przepuścił żadnego krążka od ponad 120 minut. W środę rywalizacja przeniesie się do Opola, a już w czwartek GieKSa ma szanse zapewnić sobie awans do półfinału, jeśli wygra oba mecze.

Zawodnik meczu: Shane Owen – kolejny solidny mecz całej drużyny, dlatego zrobimy mały wyjątek i wyróżnienie przyznamy za całokształt w tych dwóch spotkaniach. GieKSa zdecydowanie zdominowała Orlik, jednak nie można powiedzieć, że nie mieli oni sytuacji bramkowych. Mogli w nich zdobyć 2 czy 3 bramki i GieKSa wciąż by wygrała, ale nie zdobyli, a w tym zasługa kanadyjskiego bramkarza.

TAURON KH GKS Katowice – PGE Orlik Opole 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
1:0 Bogusław Rąpała (Marek Strzyżowski, Patryk Krężołek) 09:43
2:0 Bartosz Fraszko (Patryk Wronka, Tomasz Malasiński) 16:20
3:0 Patryk Krężołek (Patryk Wronka, Bartosz Fraszko) 27:08
4:0 Radosław Sawicki (Patryk Krężołek, Marek Strzyżowski) 44:55
5:0 Martin Cakajik (Patryk Wronka, Bartosz Fraszko) 47:21

TAURON KH GKS Katowice
: Owen (Kosowski) – Wanacki, Cakajik, Vozdecky, Rohtla, Themar – Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko – Rąpała, Grof, Krężołek, Sawicki, Strzyżowski – Krawczyk, Skokan, Dalidowicz, Michał Rybak, Majoch
PGE Orlik Opole: Kieler (Auzins) – Nowak, Zatko, Kisielewski, Hoog, Durac – Sznotala, Kosek, Przygodzki, Trandin, Meidl – Bychawski, Gawlik, Gorzycki, Szydło, Wąsiński – Lorek

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. kejta — 25 lutego 2018 @ 23:14

    Gralismy sparing w sobote do ligi 5 dni a tutaj cisza? Kaj jest pompowanie blonika jak co roku?

 

Dodaj komentarz

*