9 rzeczy, które wiemy po pierwszym sparingu

Dodano przez Błażej | 1 lipca 2018 13:15
Licznik odwiedzin: 1907

Za nami pierwszy ze sparingów, jakie GieKSa rozegra w okresie przygotowawczym. Sparing był równocześnie pierwszym etapem zgrupowania, które krótko po godzinie 14-tej w sobotnie popołudnie rozpoczęli Katowiczanie. O tym, jaka kadra udała się na nie pisaliśmy TUTAJ. 

Trener Paszulewicz w wywiadzie pomeczowym apelował, by nie wyciągać ze sparingu daleko idących wniosków, bowiem spotkanie to było jedynie małym etapem w krótkim okresie przygotowań do sezonu.  Ciekawie było na murawie i poza nią, więc kilka „małych spostrzeżeń” przed Wami. 

1. Piłkarze GieKSy na sobotni sparing wyszli w koszulkach treningowych, które przygotował nowy sponsor techniczny Macron. Trzeba przyznać, że koszulki choć o prostym wzorze, to prezentowały się bardzo ładnie. Więcej ujrzeliśmy po sparingu, gdy piłkarze odbierali komplety treningowe, wyjściowe koszulki itp. Bardzo fajnie prezentowały się wszystkie pozycje. Będzie co kupować z tej serii, jeśli ktoś lubi takie „oficjalne” gadżety.

2. Na sparing zaproszenie dostali dwaj gracze Piotr Kurbiel i Adam Kokoszka. Po meczu oboje szybko odjechali z Bukowej i raczej wątpliwe, by dostali kolejne szanse. O ile jeszcze Kokoszkę można poprawnie ocenić i przy takiej grze pewnie ma szansę na kontrakt w pierwszej lidze, o tyle Kurbiel nic wielkiego nie pokazał.

3. W pierwszej połowie skład był bardziej młodzieżowy i było to widać na boisku. Okazji było bardzo mało do strzelenia bramki, a i w defensywie trzeba było mocniej pracować w tej części gry. Z zawodników, którzy byli na boisku w tej połowie najlepsze wrażenie zrobił Damian Michalik. 

4. W drugiej połowie w końcu zobaczyliśmy składniejsze akcje i bramki, które padły po stałych fragmentach gry. Bardzo dobry poziom ich wykonywania prezentował testowany Dominik Bronisławski. Jeśli można mówić o „wygranym” tego sparingu, to zdecydowanie była to osoba tego zawodnika. 

5. Nie udało się uniknąć straty gola, którego rywal strzelił również po stałym fragmencie gry. Po utracie gola sporo do wyjaśnienia mieli sobie Tomasz Midzierski i Adrian Błąd. Kto zawinił – ciężko stwierdzić po obejrzeniu powtórek. Z jednej strony Błąd tłumaczył, że miał dwóch rywali na 16-stce a z drugiej stał pomiędzy nimi i przy żadnym nie był blisko. Bramka to to typowy materiał do analizy. 

6. Wspomniany Błąd zmienił numer przed nowym sezonem. Z 20-tki przeszedł na 11-stkę. Mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie to na jego formę w nowym sezonie.

7. Po sparingu przyszedł czas na nieoficjalne rozmowy, które przyniosły nam kilka informacji o kontraktach zawodników, którzy są w kadrze oraz potencjalnie mogą ją wzmocnić:

Paweł Mandrysz na dniach przedłuży kontrakt. Konrad Andrzejczak czeka na podpis z Lubina i stanie się zawodnikiem GieKSy przez najbliższe dwa lata. Napastnik Artur Siemaszko z Lubina jest zawodnikiem na którego czeka GieKSa. Wszystko zależy, jak w Lubinie ułożą się jego losy oraz czy przyjdą tam nowi napastnicy. Daniel Rumin piłkarz Skry Częstochowa wrócił do swojego klubu z uwagi na zatrucie pokarmowe. Pozostaje on w orbicie zainteresowań GieKSy. Dominik Bronisławski, który zagrał w sparingu, jeśli pokaże jakość na zgrupowaniu również zostanie zawodnikiem GieKSy. 

8. Zgrupowanie, które rozpoczęło się w sobotnie popołudnie będzie dla zespołu okazją do wybrania kapitana. Wobec wielu nowych twarzy decyzja ta na pewno będzie podjęta tuż przed rozpoczęciem sezonu ligowego. 

9. Ruszajcie powoli po bilety  i karnety bo sezon za pasem. Wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ.

6 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Gůrny Ślůnsk — 3 lipca 2018 @ 13:54

  Po karnety? Za dwa do dupy sezony to piłkarze powinny je nam kupić.

 2. blazej — 2 lipca 2018 @ 17:46

  Mody – prezentacja drużyny na być w tygodniu poprzedzającym mecz z Bielskiem. Wtedy zobaczymy koszulki

 3. Mody — 2 lipca 2018 @ 16:51

  Błażej czyli z twojej wypowiedzi wnioskuje że stroi nie zobaczymy aż do meczy z Podbeskidziem? Bo to miałem na celu pisząc poprzednie pytanie a twoja odpowiedź może je źle zinterpretowałem

 4. blazej — 2 lipca 2018 @ 09:05

  prezentacja koszulek będzie na prezentacji drużyny, która odbędzie się przed spotkaniem z Bielskiem.

 5. GruchA — 2 lipca 2018 @ 08:51

  Było robić zdjęcia tych nowych „meczówek”

 6. Mody — 2 lipca 2018 @ 07:10

  Macie jakieś informacje odnośnie zaprezentowania/ujawnienia koszulek meczowych jak będą wyglądały i kiedy to nastąpi?

 

Dodaj komentarz

*