Adrian Stańczak na kolejny rok w GieKSie!

Dodano przez Jack | 14 kwietnia 2017 19:02
Licznik odwiedzin: 919

W dniu dzisiejszym klub poinformował, iż nową umowę z klubem podpisał libero siatkarskiej GieKSy, Adrian Stańczak. Nowa umowa Stańczaka będzie obowiązywała przez kolejny sezon!

 

Stańczak piłkę siatkową zaczął trenować w Czarnych Radom. W 2003 roku z drużyną kadetów awansował do półfinału mistrzostw Polski. W tym samym roku przeszedł do Metra Warszawa. Rok później z warszawskim zespołem wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski kadetów w Pile.
W czerwcu 2005 roku podpisał trzyletni kontrakt z Polską Energią Sosnowiec. W pierwszym sezonie, w którym sosnowiczanie uczestniczyli w Polskie Lidze Siatkówki i spadli z tej klasy ligowej, nie kwalifikował się do pierwszego składu. W następnej edycji rozgrywek był podstawowym zawodnikiem swojego zespołu, który przyjął nazwę „Płomień” Sosnowiec. W finałowej rywalizacji o awans do najwyższej ligi wraz z sosnowiecką drużyną pokonał Jokera Piła. W Polskiej Lidze Siatkówki zadebiutował w 1. serii spotkań sezonu 2007/2008, w przegranym w trzech setach meczu z ówczesnym obrońcą tytułu mistrza Polski, Skrą Bełchatów. Pierwsze zwycięstwo z Płomieniem odniósł w 4. kolejce – wygrana z Jadarem Radom 3:1. Do końca rundy zasadniczej wystąpił w 27 spotkaniach.

W sezonach 2008/09 i 2009/10 oraz 2010/11 Adrian był zawodnikiem Jadaru Radom, z tymże w pierwszych dwóch grał na parkietach PlusLigi (zajmując ze swoją drużyną dwa razy 9 miejsce w dziesięcio-zespołowej stawce), a w trzecim już na boiskach pierwszoligowych gdzie radomianie zajęli 2 miejsce. Na sezon 2011/12 nastąpił powrót Stańczaka do PlusLigi, ale już w barwach Tytana AZS-u Częstochowa i najlepsze miejsce w lidze Adriana bo 6 na 10 ekip. Kolejny rok libero spędził w lidze czeskiej w barwach Volejbal Brno, z którą to drużyną osiągnął w tamtejszej lidze 7 miejsce, by w ćwierćfinale przegrać z Ceskimi Budejovicami. Po powrocie do Polski Stańczak zaczął występy na parkietach pierwszoligowych w barwach Campera Wyszków, wygrywając tę ligę w sezonie 2013/14 (bez prawa awansu klubu). Dobra gra libero spowodowała powrót na boiska PlusLigi i dwie kolejne kampanie Adrian spędził w ekipie AZS-u Częstochowa zajmując 14 oraz 11 miejsce na 14 drużyn.

 

30-letni siatkarz przyszedł do GKS-u przed bieżącym sezonem, aby wspomóc naszą drużynę na pozycji libero. To bardzo niewdzięczna pozycja w siatkówce, bo mało kto zauważa jak ważną i trudną rolę ma do spełnienia taki gracz na boisku. Libero jest oczywiście odpowiedzialny za przyjęcie i w 31 meczach GKS-u, Adrian przyjmował piłkę 336 razy, notując 27 błędów w tym elemencie, 79 razy przyjęcia negatywnego, 75 razy przyjęcia perfekcyjnego co dało łącznie 23 %.
Cieszymy się, że doświadczony libero podpisał nowy kontrakt z GKS-em Katowice i będzie reprezentował barwy naszego klubu w kolejnym sezonie PlusLigi.

 

Powodzenia Adrian i sukcesów w naszym klubie!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*