Bartłomiej Krulicki zostaje w GieKSie na przyszły sezon!

Dodano przez Jack | 30 marca 2017 20:00
Licznik odwiedzin: 968

W dniu dzisiejszym klub poinformował, iż nową umowę z klubem podpisał środkowy siatkarskiej GieKSy, Bartłomiej Krulicki. Nowa umowa Krulickiego będzie obowiązywała przez kolejny sezon!

 

Bartłomiej Krulicki jest wychowankiem klubu MTS AS Myszków, ale jego siatkarskie szlify nabrały odpowiednich kształtów w klubie –  Exact Systems Norwid Częstochowa. Jest to sekcja młodzieżowego klubu sportowego, prowadzonego przy IX Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana K. Norwida w Częstochowie. Klub ten zajmuje się szkoleniem młodych adeptów piłki siatkowej, a zawodnicy występują w rozrywkach młodzików, kadetów i juniorów. Krulicki spędził tam dwa sezony (2012-2014), choć już po roku miał przejść do drużyny KS Milicz, gdzie ostatecznie nie zagrał, ponieważ klub ten nie wystartował w rozgrywkach ligowych ze względu na kłopoty organizacyjno-finansowe. Tym sposobem Bartek Krulicki musiał debiut na pierwszoligowych parkietach przełożyć na kolejny sezon, czyli 2014/15, a stało się to w barwach klubu TS Victoria PWSZ Wałbrzych. Był to udany rok dla niego jak i dla drużyny, która zwyciężyła w tych rozgrywkach, ale nie awansowała do PlusLigi ponieważ wtedy nie było możliwości gry w najwyższej klasie rozgrywkowej (tzw. liga zamknięta). Dobra gra Krulickiego została zauważona i Bartek na kolejny sezon 2015/16 dostał się jednak do PlusLigi i zagrał w BBTS-ie Bielsko-Biała. Debiut w tej lidze też może zaliczyć do udanych, gdzie wystąpił w 24 meczach, zdobywając w nich 159 punktów, choć jako team, klub z Bielska zajął dopiero 12 lokatę.

 

Do największych sukcesów w dotychczasowej przygodzie Bartka z siatkówką należy zaliczyć: 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w roku 2010, Mistrzostwo Polski Juniorów w roku 2012, gdzie został uznany najlepszym blokującym tych mistrzostw, 6 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w roku 2012, Mistrzostwo 1 ligi z drużyną Victorii Wałbrzych w sezonie 2014/15, gdzie został wybrany do najlepszej szóstki sezonu tej ligi.

Bartek Krulicki to siatkarz z nowego zaciągu, który miał miejsce przed debiutanckim sezonem GKS-u w PlusLidze. Od początku gry w naszym klubie Bartek wywalczył sobie miejsce w podstawowej szóstce i na pewno ten rok w lidze może zapisać po stronie plusów. W dotychczasowych 29 meczach Krulicki zdobył dla GKS-u 178 punktów, w tym 110 atakiem, 57 blokami punktowymi oraz 11 asami serwisowymi. 23 lata Bartka dają nadzieję na dalszy postęp w jego grze, widać po jego sportowym CV, że z roku na rok, rozwija się coraz bardziej i tym bardziej cieszy, że dalszy jego postęp będziemy mogli obserwować w barwach naszej drużyny.

 

Powodzenia Bartek i sukcesów w naszym klubie!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*