Belfast nie zapomni o GieKSie przez długie lata

Dodano przez Błażej | 14 stycznia 2019 09:24
Licznik odwiedzin: 1149

Weekendowy turniej finałowy Pucharu Kontynentalnego już za nami. GieKSa zdobyła brązowy medal. Katowiczanie mogą być zadowoleni z wyniku, co podkreślali zarówno trenerzy, jak i zawodnicy.

Zadowoleni mogą być również kibice, którzy w liczbie ponad 300 osób zjawili się w hali, by dopingować nasz zespół. Przeżyli oni piękną przygodę na najwyższym poziomie, a dzięki nim wielu miejscowych kibiców na dobre zapamięta GieKSę oraz miasto Katowice. Lepszej reklamy nasze miasto nie mogło sobie wyrobić — poza oczywiście samą organizacją turnieju finałowego w Spodku, ale jak dobrze wiemy — Puchar Świata we florecie okazał się ważniejszy. Klub również stanął na wysokości zadania i w pełni wykorzystał swoje możliwości. Jak Belfast i środowisko hokejowe zapamięta naszą wizytę? Poniżej krótka prezentacja.

Zacznijmy od oficjalnego profilu europejskiej federacji hokeja, która gratulowała GieKSie zdobycia trzeciego miejsca oraz informowała o wynikach naszej drużyny. Co najważniejsze podkreślała również doping naszych fanów. 

.
Najczęściej pojawiającym się słowem w stosunku do kibiców był „szacunek”. Po meczu z miejscowym Belfast Giants przekonaliśmy się, co znaczy również sportowy szacunek w stosunku do drużyny i kibiców. Dwójka zawodników Giants zgodnie z hokejową tradycją do końca czekała na podziękowania katowickiej drużyny dla kibiców i nie zjeżdżała z lodu przed drużyną gości. Jak to mówią „stara szkoła hokeja”. Bardzo miły gest, który również został zauważony w światowym hokeju. 

.
Wróćmy do tego, co działo się na trybunach. Miejscowi fani szybko poczuli atmosferę, jaką tworzyli kibice GieKSy na hali. Słowa uznania od wielu z nich pojawiały się na Twitterze. 

Miejscowi kibice nie ograniczali się tylko do zdjęć, ale również promowali i pokazywali nasz doping w mediach społecznościowych w formie wideo. 

 

 

 

Jeden z miejscowych fanów pokusił się również o porównanie Tychów oraz GieKSy. Nie mogło być inaczej i oczywiście opinia na naszą korzyść, a szczególne wrażenie wywarł prowadzący doping, na którego zwracał uwagę miejscowy kibic. 

.
Warto również podkreślić, że nasi kibice nie tylko wspierali dzisiejszych zawodników, ale pamiętali również o tych, którzy tworzyli legendę hokejowej GieKSy.

.
Tradycyjnie mogliśmy liczyć na wsparcie kibiców Banika Ostrava. 

.
Na trybunach podczas trzeciego spotkania przez megafon prezes Marcin Janicki osobiście podziękował kibicom za doping i pozytywne emocje.

.
To, co na długo zapamiętają kibice z Belfastu to nie tylko doping GieKSy, ale również otoczka, którą hokejowa GieKSa od strony organizacyjnej przygotowała na hali oraz mieście. Nie trzeba było dużej ilości ludzi do tego, gdyż o wszystko zadbał… GieKSik. Pierwszy zagraniczny wyjazd maskotki zakończył się pełnym sukcesem. Niewiele brakło, by miejscowi zatrzymali go u siebie, gdyż i takie głosy się pojawiały. 

.
GieKSik na trybunach hali dał prawdziwy show dla miejscowych, który znamy bardzo dobrze z trybun Bukowej oraz hal Spodka.

 

 

Dzięki oficjalnej stronie klubu mogliśmy go zobaczyć również na mieście, gdzie wcielił się w rolę przewodnika oraz promował nasz klub. 

.
Dziękujemy, że byliście z nami przez ten weekend. Relacje tekstowe, relację foto i video mogliście śledzić dzięki redaktorom: Taborowi oraz Fjodorowi. 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*