[BRAMKI] Banik Ostrava niepokonany na własnym stadionie

Dodano przez Misiek | 29 sierpnia 2018 15:19
Licznik odwiedzin: 220

Banik Ostrava wygrał wszystkie dotychczasowe spotkania na swoim stadionie. Po ostatnim zwycięstwie awansowali na trzecią pozycję, wyprzedzając AC Sparta Praga, która zremisowała swoje spotkanie z Bohemians Praga.

Mecz rozpoczął się tak, jak Banik mógł sobie wymarzyć. Szybko mieli okazję na zdobycie pierwszej bramki, ale Martin Fillo posłał piłkę minimalnie obok bramki po strzale głową. W 12. minucie Daniel Holzer posłał prostopadłe podanie do niepilnowanego Ondreja Sasinki, a ten bezbłędnie pokonał bramkarza. Pomimo tego, że to gospodarze byli faworytem przed tym spotkanie, to goście nie składali broni. W pierwszej połowie mieli dwie idealne sytuacje, aby wyrównać to spotkanie, ale na szczęście mieli źle nastawione celowniki. Jak to mówi stare piłkarskie powiedzenie „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” i tak było tym razem. Dwie minuty przed przerwą Dame Diop strzelając głową, odbił się od bramkarza, ale faulu nie było i po upadku na ziemię zdołał jeszcze dobić piłkę. Warto zobaczyć tę sytuację na zamieszczonym Skrócie. Po zmianie stron Banik mógł podwyższyć prowadzenie, ale mógł też stracić bramkę. W 73. minucie Patrizio Stronati przecinając dośrodkowanie Dukli, prawie wpakował piłkę do własnej bramki. Dukla miała kilka sytuacji, aby strzelić kontaktową bramkę, ale w tym dniu szczęście sprzyjało Banikowi. Kolejne ligowe spotkanie Banik rozegra w sobotę 01.09.2018 o godzinie 15:00 w Libercu. Obecnie drużyna ta zajmuje siódme miejsce w tabeli.

FC BANÍK OSTRAVA  FK DUKLA PRAGA 2:0 (2:0)

Bramki: 12. O. Šašinka (Holzer), 43. Diop

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, Hrubý, Holzer (79. Granečný) – O. Šašinka (64. Jirásek), Diop (89. J. Šašinka).

FK Dukla Praga: Rada – Miloševič, Bezpalec, Chlumecký, Preisler – Tetour, Hanousek – Douděra (81. Holík), Bilovský, Brandner (81. Bezdička) – Schranz.

Żółte Kartki: Pazdera – Preisler.

Sędzia: Jan Machalek.

Widzów: 10405.