[BUKMACHER] Analiza IV kolejki Fortuna 1.liga polska

Dodano przez Mayek | 10 sierpnia 2018 15:12
Licznik odwiedzin: 415

Czwartą kolejkę zmagań w Fortuna 1.liga polska otwiera jeden z trzech ciekawych meczów tego weekendu. W Częstochowie Raków zmierzy się z Odrą Opole, która w związku z przeciętnymi wynikami teoretycznych faworytów, wykorzystała szansę i zajmuje pozycję lidera.  Pozostałe interesujące mecze to sobotnie starcia GKS Tychy z Niecieczą oraz mecz spadkowicza z Ekstraklasy, Sandecji Nowy Sącz z GKS Katowice.

Trzecia kolejka upłynie pod znakiem nieco chłodniejszych temperatur, a być może również mocnego załamania pogody. Sądzę, że odbije się to na wynikach i taktyce drużyn. Idąc tym tropem, proponuję zagrać, że obie drużyny nie strzelą gola w meczu w Częstochowie. Mecz o 20:30, skutkiem czego temperatura zbliżona do optymalnej do gry w piłkę. Im później, tym szansa na opady coraz większa. Ponadto, jeżeli Raków ma aspiracje do gry w Ekstraklasie, to zaczyna się okres, gdzie moim zdaniem należy myśleć o obronie, a nie grać na wymianę ciosów. Analiza ostatnich lat 1 ligi wskazuje, że brak przemyślanej gry w obronie skutkuje zdobyciem punktów będących na granicy awansu. Czytałem taki wpis na forum, że Wojciech Cygan po GieKSie nabrał już takiego doświadczenia, że w nowym klubie to musi zaskoczyć. Aż tak stanowczo do sprawy nie podchodzę i mam nadzieję, że Raków koniec końców nie zacznie grać na poziomie dającym awans. Mimo wszystko w tym meczu upatruję niskiego wyniku i piłki bardziej taktycznej niż bezmyślnej gry ofensywnej.

W meczu Tychów z Niecieczą spróbuję poszukać przełamania. Do tej pory 6 meczów tych drużyn, w każdym obie drużyny strzelały gola. Sytuacja analogiczna jak w meczu Rakowa. Kurs na awans Niecieczy najniższy w lidze. Czy faworyt do awansu będzie tracił tak dużą liczbę goli i grał tak otwarte mecze przez cały sezon? W poprzednich latach nie było takiej tendencji. Tychy z GieKSą grały bardzo słabo, stwarzając sobie jedną sensowną okazję, po której padła bramka, notabene po fatalnym błędzie obrońcy. Nie uważam Tychów za drużynę z potencjałem w ataku, tym bardziej że brak u nich dobrego napastnika. Nieciecza personalnie najlepszy skład w lidze, z wieloma zawodnikami z dużym doświadczeniem ekstraklasowym. Pogoda dobra do przemyślanej gry. Szansa opadów około 40%, temperatura 20 stopni.

Na deser… wygrana GieKSy. W Nowym Sączu prawie na pewno tego dnia będzie padać, a możliwe również, że w trakcie meczu. W spotkaniu z Tychami widzieliśmy z naszej strony mocne uderzenie w pierwszej połowie oraz brak sił w drugiej połowie, ale połączony mimo wszystko z atakami i przemyślaną grą. Wydaje się, że jest pomysł na grę i że drużyna zalicza progres. Podobnie jak pisałem poprzednio, zaczynamy pierwszą ostrzegawczą fazę sezonu, gdzie trzeba zaliczyć serię sensownego zdobywania punktów, żeby nie pozwolić innym drużynom uciec. Wydaje się, że średnia punktowa drużyny, która awansuje, zakręci się znowu w okolicach 1,8 punktu na mecz. Trzeba tu i teraz zrobić przewagę, a nie myśleć o „matematyce” w kwietniu. Do Sandecji kibice GieKSy podchodzą nieco lekceważąco, m.in. przez takich zawodników jak Flis czy Chmiel. Ponadto, co da się zauważyć po analizie składów, Sandecja jest drużyną, która została mocno przebudowana, a oparta jest teraz na zawodnikach, którzy dostali drugą szansę. Kojarzymy nazwiska Dudzic, Małkowski czy Baran, ale raczej z uwagi na staż, niż osiągnięcia. Według mnie liczba zawodników, którzy mają około 30 lat, jest w tej drużynie zbyt duża i dominuje. Kolejny już raz zadaje to samo pytanie, czy to nie są zawodnicy odcinający „kupony”? Czy w tej ekipie jest impuls do grania i chęci osiągnięcia wyniku sportowego, czy tylko pobieranie, zapewne niemałej, pensji?

Moje typy:

Raków – Odra Opole:  obie drużyny strzelą bramkę – NIE @ 1,94

GKS Tychy – Nieciecza: obie drużyny strzelą bramkę – NIE @ 2,02

GKS Katowice – wygrana @ 2,7

GKS Katowice – strzeli dwie bramki @2,69

GKS Katowice – strzeli gola w 2 połowie @ 1,82

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*