Bukowa twierdzą nie do zdobycia? Nie dla Podbeskidzia! Media przed meczem GKS-Podbeskidzie

Dodano przez Witek | 31 marca 2017 12:45
Licznik odwiedzin: 808

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień na temat dzisiejszego meczu GKS Katowice – Podbeskidzie Bielsko – Biała. Wybraliśmy dla Was najciekawsze:

 

sportowefakty.wp.pl – GKS Katowice – Podbeskidzie Bielsko-Biała: czas na przełamanie

 

[…] Zdecydowanie lepsze nastroje panują w Katowicach, ale warto dodać, że GKS w tym roku nie odniósł jeszcze ligowego zwycięstwa. Śląski zespół dwukrotnie remisował, a raz musiał uznać wyższość przeciwnika. Statystyka bielszczan jest nieco lepsza, gdyż w czterech meczach raz wygrali, dwa razy remisowali i raz przegrali.

Zarówno katowiczanie, jak i bielszczanie zdają sobie sprawę z wagi tego pojedynku. – Wszyscy wiedzieli, że ta runda będzie dużo trudniejsza. Trzeba szanować handicap, który osiągnęliśmy w tamtej rundzie. Chojniczanka odnotowała ostatnio szósty remis z rzędu licząc listopad poprzedniego roku. Wszystkim jest ciężko. Skupiamy się na sobie, ale wiemy, że wszyscy będą tracić punkty – przyznał pomocnik GKS-u, Tomasz Foszmańczyk.

Górale liczą na to, że przy Bukowej sprawią niespodziankę i kandydata do awansu pozbawią punktów.

 

gol24.pl – GieKSa przełamie się u siebie?

 

[…] W piątkowy wieczór przy Bukowej dojdzie do rywalizacji drużyn, które oprócz wysokich aspiracji posiadają jeszcze jedną wspólną cechę – obie początku wiosny nie mogą zaliczyć do udanych. Komu zatem uda się dziś zgarnąć trzy punkty?
[…] Piłkarze Jerzego Brzęczka do dzisiejszego starcia przystępują po 2 tygodniach przerwy. Spotkanie ze Zniczem Pruszków przełożono na 4 kwietnia. Po raz ostatni więc poczynania GieKSy można było śledzić w domowej potyczce ze Stomilem Olsztyn.
Mimo, iż katowiczanie dwukrotnie wychodzili w tamtym meczu na prowadzenie, nie byli jednak w stanie zgarnąć kompletu punktów. W trakcie spotkania kibice gospodarzy wywiesili transparent z napisem: „Murowany kandydat”. Przekaz z perspektywy sympatyka GKS-u wydaje się oczywisty, rzeczywistość piłkarska jednak tego na chwilę obecną nie odzwierciedla. Piłkarze z Bukowej w trzech spotkaniach rozegranych wiosną zdobyli zaledwie dwa punkty, ale póki co walka o przepustkę do najwyższej klasy rozgrywkowej przypomina wyścig żółwi, dzięki czemu GKS wciąż plasuje się na podium pierwszoligowej stawki i wciąż należy rozpatrywać go w roli poważnego kandydata do awansu. Takiej sytuacji mogą mimo wszystko pozazdrościć w Bielsku-Białej. Co prawda Podbeskidziu udało się wygrać wiosną jedno spotkanie, ale zdobycz punktowa pozostawia dużo do życzenia i podobnie jak w Katowicach ostatnio częściej mówi się o rozczarowaniu. Pocieszeniem dla fanów spod Klimczoka przed dzisiejszym meczem może być natomiast forma piłkarzy Jana Kociana na obcym terenie.

 

sportowebeskidy.pl – Prawie, jak derby. Prestiżowy wyjazd „Górali”

 

Przed zespołem Podbeskidzia jeden z nielicznych meczów Nice I ligi, do którego przystępuje nie jako faworyt.
[…] Z obozu „Górali”:
– Kadra Podbeskidzia na piątkowy mecz wygląda bardzo dobrze. Gotowi do gry są kontuzjowani ostatnio Łukasz Hanzel i Adam Deja.
– Do Bielska-Białej po reprezentacyjnym zgrupowaniu kadry do lat 19 powrócił Robert Gumny, który zanotował po 90. minut w meczach przeciwko Turkom i Chorwatom.
– Trener Jan Kocian raczej nie zdecyduje się na grę w systemie dwóch napastników. Wariant ten nie wypalił w Chojnicach. To oznacza, że pewniakiem do miejsca w składzie wyjściowym „Górali” jest autor 2 goli na wiosnę Nermin Haskić.
– Na prestiżową konfrontację do Katowic wybiera się grupa kibiców gości, którzy w liczbie ok. 400 osób zapełnić mają klatkę dla przyjezdnych.
 

 

sportslaski.pl – Bukowa twierdzą nie do zdobycia? Nie dla Podbeskidzia!

 

Często w piłce nożne mówi się, że dany zespół komuś nie leży. GKS Katowice może tak powiedzieć o swoim dzisiejszym rywalu, Podbeskidziu Bielsko-Biała. GieKSa jeszcze ani razu nie ukończyła I-ligowych rozgrywek nad „Góralami”, a spośród czterech ligowych meczów przy Bukowej wygrała tylko raz.

[…] Dzisiejsze spotkanie zapowiada się naprawdę dobrze – GieKSa nie zwykła przegrywać na własnym stadionie (jedna porażka, w 1. kolejce z Wigrami Suwałki), a Podbeskidzie zdecydowanie częściej punktuje na wyjazdach (19 pkt) niż w domu (11). O ile przy Rychlińskiego „Górale” wygrali tylko dwa razy, tak na wyjazdach… tylko dwa razy przegrali. Gospodarze muszą zacząć wygrywać, bo już wypadli z czołowej dwójki, z kolei goście bliżej są strefy spadkowej niż tej premiującej awansem. No i w pamięci mają rundę jesienną – w Bielsku-Białej GKS zagrał jeden z najlepszych – jeśli nie najlepszy – mecz w tym sezonie i pewnie wygrał 2:0. Żądza rewanżu jest pewnie tak wielka, jak chęć przełamania niemocy przez GieKSę…

 

katowickisport.pl – Mocne przekonanie przy Bukowej: w końcu musi zacząć „wchodzić”

 

O ile w meczach z Chojniczanką i Stomilem (w obu – 2:2) trudno byłoby mówić o nieskuteczności katowiczan, o tyle po spotkaniu z Zagłębiem słowo owo odmieniano już na wszelkie sposoby.

– Trudno mi sobie wyobrazić, byśmy potrafili stworzyć więcej okazji, niż w Sosnowcu w I połowie. A w piłce tak to już jest, że nieskuteczność często bywa ukarana – rozkładał ręce Grzegorz Goncerz.

[…] Przed starciem z Podbeskidziem trener Jerzy Brzęczek z pewnością jednak ma „główkowanie”, jak zestawić ofensywę swej drużyny. Dwa ostatnie mecze na ławce zaczynał Grzegorz Goncerz. – Szanuję tę decyzję, rozumiem ją. Zarówno Andreja, jak i Mikołaj są w bardzo dobrej dyspozycji; pokazały to dwa pierwsze mecze oraz 45 minut w Sosnowcu – mówi kapitan GieKSy.

Niewykluczone jednak, że w piątkowy wieczór to on dostanie szansę od inauguracyjnego gwizdka arbitra. – To zawodnik, którego „nakręca” gra od pierwszej minuty. Wtedy jest groźniejszy, niż wchodząc z ławki na końcówkę – ocenia „Gonza” cytowany już Olsza. Na ewentualną decyzję o roszadzie w jedenastce wpływ może mieć także fakt, że wspomniany Lebedyński w ubiegłym tygodniu narzekał na kłopoty z mięśniem czworogłowym i dopiero od poniedziałku wrócił do treningów z drużyną. Inna rzecz, że nie sposób nie docenić jego wartości dla zespołu nawet w meczach, w których nie strzela goli.

 

tspodbeskidzie.pl – Kolejny rywal – GKS Katowice

 

[…] GKS Katowice to oczywiście jeden z głównych pretendentów do awansu, który jednak początku wiosny do udanych zaliczyć nie może.

[…] Niewątpliwie podopieczni trenera Brzęczka potencjał w pierwszoligowych realiach mają ogromny, jednak kiedy swoją efektowną, przyjemną dla oka grę przełożą na efektywność? Na ten moment trzy potknięcia spowodowały, że dzisiejszy rywal Górali spadł na trzecie miejsce w tabeli, które oczywiście nie jest premiowane awansem. Dziś piłkarze Podbeskidzia zrobią wszystko, aby powrót GKS-u na jedno z dwóch pierwszych miejsc przesunął się w czasie.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*