Chrobry Głogów – atak: najgorszy, obrona: jedna z najlepszych…

Dodano przez Witek | 12 września 2018 15:30
Licznik odwiedzin: 461

Po przerwie związanej z meczami reprezentacji w dziesiątej kolejce rozgrywek I ligi zostaną rozegrane wszystkie mecze: GieKSa zagra w Głogowie z Chrobrym. Mecz rozpocznie się o godzinie 19:00, w piątek 14 września 2018 roku. Podobnie jak GieKSa, Chrobry w poprzedniej, dziewiątej kolejce pauzował.

Przed sezonem działacze Chrobrego w porównaniu np. z GieKSą dokonali tylko kilku korekt w składzie: odeszło dziewięciu piłkarzy, z których największą stratą są transfery Mateusza Machaja (do Jagiellonii), Karola Danielaka (do Arki) czy Marcela Gąsiora (do Stali). Do drużyny dołączyło z kolei pięciu zawodników, z których najbardziej znani to Marek Wasiluk (występy m.in. w Cracovii, Śląsku czy ostatnio Jagiellonii) oraz byli piłkarze GieKSy: Mateusz Abramowicz i Łukasz Zejdler.

Początek sezonu w rozgrywkach Chrobry nie może zaliczyć do udanych. MZKS w pierwszych ośmiu meczach ligowych odniósł dwa zwycięstwa oraz po trzy remisy i porażki. U siebie głogowianie rozegrali cztery spotkania, jedno wygrywając (z Chojniczanką 2:0), jedno remisując (z Sandecją 0:0) oraz dwa przegrywając (z ŁKS-em i Rakowem po 0:1).

W meczu trzeciej kolejki Chrobry zremisował u siebie z kandydatem do awansu Sandecją 0:0 i trzeba uznać ten wynik za sprawiedliwy – w pierwszej bezbarwnej połowie niewiele się działo na boisku. Gra ożywiła się w drugiej połowie, ale oprócz niewykorzystanego karnego przez gospodarzy i świetnej interwencji Abramowicza w ostatnich minutach spotkania nie było za duży sytuacji do strzelenia gola. W następnym meczu u siebie Chrobry nie sprostał liderowi z Częstochowy, ulegając 0:1 (0:1). Raków w 13. minucie zdobył gola i do końca spotkania kontrolował przebieg gry. Chrobry nie miał praktycznie żadnej bardzo dobrej sytuacji do strzelenia gola… W ostatnim meczu w Głogowie, MZKS, w końcu zdobył trzy punkty, pokonując Chojniczankę 2:0 (2:0). W pierwszej połowie gospodarze zagrali ambitnie i agresywnie, mając przewagę, w drugiej trochę więcej z gry mieli z kolei goście, kilka razy sprawdzając umiejętności Abramowicza.

Drużyna Chrobrego wyróżnia się wśród I ligowców pod względem strzelonych i straconych bramek. Po odejściu najlepszego snajpera w I lidze z ubiegłego sezonu, Mateusza Machaja nie ma kto strzelać bramki dla głogowian: cztery w ośmiu meczach to najmniej spośród wszystkich ekip zaplecza ekstraklasy. Na pochwałę zasługuje obrona MZKS-u, tylko sześć straconych goli daje ex aequo drugie miejsce pod tym względem (razem z Sandecją, a tuż za drużyną Rakowa, która straciła tylko pięć goli). W drużynie z Głogowa oprócz wspomnianych wcześniej Abramowicza i Zejdlera występuje jeszcze jeden piłkarz, który występował w GieKSie – Jarosław Ratajczak. Z tej trójki najwięcej minut na boisku spędził Abramowicz, następnie Ratajczak i najmniej Zejdler.

P.S. Chrobry w czterech ostatnich kolejnych sezonach na zapleczu ekstraklasy, nie wygrał w żadnym dziewiątym rozegranym spotkaniu ligowym: w sezonie 2014/15 przegrał u siebie 0:3 (0:0) ze Stomilem. W kolejnych dwóch sezonach grając na wyjeździe, najpierw znowu Stomilowi 1:2 (1:1) i w kolejnym sezonie Pogoni Siedlce 0:2 (0:1). W ostatnim sezonie 2017/18 Chrobry przegrał u siebie z Rakowem 2:3 (1:3).

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*