Co dalej z transmisjami?

Dodano przez Błażej | 29 grudnia 2014 15:03
Licznik odwiedzin: 2190

Jak wszyscy dobrze wiemy od kilku sezonów I ligę w Polsce transmituje Orange Sport. Z jednej strony kibice narzekali na bardzo słabą, jakość transmisji, przekładanie meczów na beznadziejne południowe godziny czy też nagłe zmiany terminów meczów. Z drugiej strony trzeba przyznać, że przed stacją Orange dawno nikt nie podchodził w tak profesjonalny sposób do pokazywania I ligi polskiej. Mieliśmy transmisje kilku spotkań, magazyny poświęcone I lidze oraz ciekawe wywiady przed każdą kolejką.

Niestety sytuacja zmieniła się w połowie roku, gdy firma Orange postanowiła nie uwzględniać telewizji w swym budżecie na rok 2015. Ratunkiem dla tej sportowej stacji miało być przejęcie stacji i zachowanie jej sportowego charakteru przez spółkę RMVC zarządzaną przez Romana Młodkowskiego. Przejęcie do skutku nie doszło i wraz z końcem roku większość dziennikarzy Orange Sport otrzymała wypowiedzenia.

Jako, iż mamy połowę sezonu to ciekawą kwestią pozostają transmisję ligowe I ligi oraz Serie A do którego kanał ma prawa. Umowy muszą być dotrzymane, ewentualnie zerwane i opłacone kary umowne. Na dzień dzisiejszy Orange rezygnuje z popularnych programów informacyjnych, publicystycznych. Nie będzie również zapowiedzi meczów I ligi, wywiadów z zawodnikami i trenerami. Program wypełnią powtórki programów z tego roku.

Jeśli chodzi o transmisje meczów to na dzień dzisiejszy zostaną one w ramówce wraz z programem podsumowującym daną kolejkę. Pytanie jednak, co będzie w marcu, bo do startu rozgrywek zostało jeszcze 3 miesiące czasu. Te 3 miesiące to może być również ciężki czas pracy dla działaczy klubów pierwszej ligi. Pojawiają się, bowiem głosy, iż być może meczami będzie zainteresowana TVP, która zapewne puszczałaby mecze w paśmie regionalnym. Nowa umowa to szanse na nieco lepsze warunki, szczególnie, jeśli chodzi o pory rozgrywania meczów oraz zmiany w terminarzu. O wszystkich kwestiach związanych z transmisjami będziemy was informować na bieżąco.

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Igor — 2 stycznia 2015 @ 23:26

    Ja się im nie dziwię. Ludzie nie chcą patrzeć na takie g… jak 1 liga. Oglądają to jedynie kibice drużyn które tam grają, człowiek z „zewnątrz” na to nie spojrzy, bo mizeria straszna. Największe emocje wzbudzali ostatnio komentatorzy, którzy starali się ubarwić swoim głosem to co się dzieje (nie dzieje) na boisku, no ale ludzie widzą, że komentarz bardziej emocjonujący niż sama akcja… Osobiście nie chciał bym aby nazwę mojej firmy kojarzono z takim brakiem profesjonalizmu jak w naszej 1 lidze…

  2. MarianoItaliano — 31 grudnia 2014 @ 12:11

    Licze na to że będzie piłka nożna dla kibiców ! i wszystko się uda ! I Znów bedziemy mogli oglądać szpile

 

Dodaj komentarz

*