Co tam słychać u rywali??

Dodano przez Błażej | 28 czerwca 2014 15:10
Licznik odwiedzin: 1690

Piłkarze GieKSy rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, kadra zmienia się z dnia na dzień, testowani są nowi gracze, zapowiadane są jeszcze transfery. Nowa kadra to nowe nadzieje, ale wśród kibiców cel postawiony piłkarzom jest jeden-Ekstraklasa.

Nasza kadra przechodzi wiele zmian, przyjrzyjmy się jak to wygląda w innych klubach. Na początek zespoły, które powinny włączyć się do walki o górną połówkę tabeli.

Arka Gdynia: Najważniejsza zmiana w Arce to zmiana trenera. Tymczasowego trenera Piotra Rzepkę zastąpił Dariusz Dźwigała. Były zawodnik Górnika ma trudne zadanie przed sobą gdyż kadra Arki z wiosny a jesieni to podobnie jak w Katowicach wielka zmiana. Z najważniejszych informacji Arkę opuścili dwaj doświadczeni napastnicy. Ślusarski związał się z GKS Bełchatów natomiast Aleksander łączony jest z Dolcanem. Dużą stratą jest również odejście Szwocha do Legii Warszawa. Arka próbuje łatać dziury Gałeckim z Rozwoju, Łukaszem Kowalskim z Bytovi, Warcholakiem z Olsztyna.

Miedź Legnica: Kolejny klub, który w ostatnim czasie zmienił trenera. Cel w Legnicy postawiony przez działaczy jest jeden Ekstraklasę i tą ekstraklasę ma zapewnić „dobrze” znany z Katowic Wojciech Stawowy. Możemy, więc spodziewać się kolejnej próby tiki-taki na boiskach I ligowych. Rolę Xaviego w Legnicy ma przejąć Daniel Feruga, który przechodzi ze spadkowicza ROW Rybnik. Dużo większa jest lista piłkarzy, która żegna się z Legnicą. Pożegnano bez żalu zawodników, którzy najbardziej zawiedli: Madejski, Bartczak, Burkhard, Wołczek, Nowacki.

Zagłębie Lubin: Drużyna z Dolnego Śląska po kilku latach na najwyższym szczeblu zawita do rozgrywek I ligowych. Budżet klubu zmniejszy się i pierwsze efekty są już widoczne. Odchodzi Piech do Legii oraz Rymaniak do Cracovii. Na plus trzeba zaliczyć powrót Oleksego z Arki Gdynia. Trener Stokowiec ma mało czasu by poukładać zespół i przygotować na ciężką I ligową walkę.

Dolcan Ząbki:
Duże zmiany w Ząbkach. Największa strata to odejście trenera Podolińskiego do Cracovii. Doświadczony trener zabiera ze sobą króla strzelców Zjawińskiego. Być może odejdzie kolejny dobry strzelec Piesio. Do Podbeskidzia odchodzi Grzelak. Podolińskiego będzie starał się zastąpić Sasal. Po stronie plusów jak na razie mniej znane nazwiska. Być może zmieni się to w niedługim czasie, gdyż Dolcan zainteresowany jest Aleksandrem, który rozstał się z Arką.

GKS Tychy: Nowy stadion budowany w Tychach najwyraźniej mocniej podziałał na wyobraźnię zarządzających miastem gdyż powoli zaczyna się w Tychach mówić o budowaniu drużyny na awans. Drużynę będzie budować Cecherz, który w zeszłym sezonie prowadził Kolejarza Stróże. Na początek musi się zmierzyć z odejściem Docekala do Piasta, Misztala do Podbeskidzia oraz Wodeckiego.

Olimpia Grudziądz: Olimpia jak na razie niewiele zmienia w składzie. Trener Kubicki będzie mieć do dyspozycji Kaczmarka z Widzewa i niewątpliwie będzie to duże wzmocnienie klubu. Z klubu odchodzi dobrze znany na I ligowych boiskach Ruszkul.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*