Co tam słychać w Zabrzu?

Dodano przez GoT | 28 czerwca 2015 14:31
Licznik odwiedzin: 1537

Ostatnie tygodnie to dla każdego klubu gorący okres. Drużyny przechodzą przemeblowanie, klub rozstaje się z zawodnikami niepotrzebnymi lub tymi którzy nie pragną grać dalej w danej drużynie. W ostatnim czasie Górnik rozstał się z:

– Pavelsem Steinborsem – 29-letni bramkarz Górnika Zabrze został nowym zawodnikiem cypryjskiego AS Néa Salamís Ammochóstou.

http://roosevelta81.pl/pavels-steinbors-pilkarzem-as-nea-salamis-ammochostou/

– Sewerynem Gancarczykiem – kontrakt  z Górnikiem Zabrze zostanie rozwiązany za porozumieniem stron. Umowa przestanie obowiązywać z dniem 30 czerwca.

http://roosevelta81.pl/seweryn-gancarczyk-rozwiazal-kontrakt-z-gornikiem/

– Błażejem Augustynem – obrońca chciał opuścić Zabrze i został nowym zawodnikiem szkockiego Heart of Midlothian FC.

http://roosevelta81.pl/blazej-augustyn-odszedl-z-gornika-i-zagra-w-szkocji/

Ponad to klub opuścili Wojciech Król, który wrócił do Rozwoju Katowice oraz Dawid Plizga, który kontynuować będzie wypożyczenie w Niecieczy.

 

Zabrzański klub zdołał zakontraktować do tej pory jedynie jednego zawodnika, młodego napastnika Marcina Urynowicza z Gwarka Zabrze.

 

Piłkarze po sparingu z GieKSą wybrali się na zgrupowanie do Opalenicy. W trakcie obozu, który potrwa od 27 czerwca do 8 lipca, biało-niebiesko-czerwoni rozegrają trzy sparingi (Viitorul Constanta, AEK Larnaka i Zagłębie Lubin).

Kadra Górnika na zgrupowanie w Opalenicy:

Bramkarze: Grzegorz Kasprzik, Mateusz Kuchta, Tomasz Loska, Marcin Michalak.

Obrońcy: Damian Bierżyński, Adam Danch, Rafał Kosznik, Bartosz Kopacz, Mariusz Magiera, Maciej Mańka, Dominik Sadzawicki, Oleksandr Szeweluchin, Mateusz Słodowy.

Pomocnicy: Daniel Barbus, Armin Ćerimagić, Roman Gergel, Erik Grendel, Dzikamai Gwaze, Bartosz Iwan, Robert Jeż, Rafał Kurzawa, Łukasz Madej, Konrad Nowak, Mariusz Przybylski, Radosław Sobolewski, Michał Teichman.

Napastnicy: Kamil Cupriak, Krzysztof Kiklaisz, Fabian Piasecki, Jarosław Potoniec, Szymon Skrzypczak, Marcin Urynowicz.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*