Czas na hokej!

Dodano przez Adi | 10 września 2017 17:00
Licznik odwiedzin: 1174

Zaczynamy sezon Polskiej Hokej Ligi! Ze względu na intensywność rozgrywek, zapowiedzi meczowe będziemy pisać raz na tydzień. Na inaugurację sezonu TAURON KH GKS Katowice zmierzy się w ,,energetycznych derbach” z PGE Orlikiem Opole. Drużyny spotkały się w okresie przygotowawczym. Górą, po zaciętym meczu, byli Katowiczanie, a wynik brzmiał 6:5. Bramki dla GieKSy strzelili wówczas Malasiński, Wronka (2), Strzyżowski, Sawicki oraz Nahunko. W poprzednim sezonie z Opolanami zmierzyliśmy się dwa razy. W obu meczach padł wynik 4:2 i w obu przypadkach to gospodarze wygrali. Podobnie jak w tym, roku, pierwsze spotkanie odbyło się na wyjeździe, a gole dla GKS-u zdobyli Radosław Sawicki i Dominik Nahunko. Co ciekawe, wszystkie bramki dla Orlika zdobyli zawodnicy, których w Opolu już nie ma: Grant Toulmin, Jon Booras, Alex Szczechura oraz Michael Cichy. W rewanżowym spotkaniu lepsza była GieKSa, dzięki bramkom Sawickiego, Strzyżowskiego, oraz nieobecnych już w Katowicach Dawida Musioła i Daniela Bogdziula. Orlik Opole zajął 5 miejsce w sezonie zasadniczym, a w play-offach odpadł w ćwierćfinale z Polonią Bytom. Zarówno w Orliku, jak i w GieKSie doszło jednak do wielu zmian personalnych i teraz to nasi hokeiści są faworytami tego spotkania. W barwach drużyny z Opola zobaczymy Jarosława Lorka i Kamila Sikorę, który w zeszłym sezonie grali dla GieKSy. Mecz odbędzie się w poniedziałek 11 września o 18:30 w Opolu. Transmisja w TVP Sport.

Kolejnym naszym rywalem będzie Unia Oświęcim. Ponieważ Oświęcimianie, podobnie jak my, występowali w drugiej części zeszłego sezonu w grupie słabszej, rozegraliśmy z nimi aż 6 spotkań, wygrywając 2 i przegrywając 4. Dwukrotnie rywalizacja rozstrzygała się w rzutach karnych, w których raz lepszy był GKS, a raz Unia. W pierwszym meczu przegraliśmy na wyjeździe 2:0 po golach Radima Haasa i Łukasza Bułanowskiego. W drugiej rundzie bramki zobaczyliśmy dopiero w serii rzutów karnych, w których byliśmy lepsi 3:2 dzięki dwóm trafieniom Marka Strzyżowskiego i jednym Władisława Troszyna. Kolejny mecz to zwycięstwo Unii 3:1. Strzelali Jan Danecek, Martin Kasperlik oraz Peter Tabacek dla Unii, a Troszyn dla GieKSy. W czwartej rundzie znów to Unia była lepsza dzięki bramkom Sebastiana Kowalówki i Damiana Piotrowicza, a honorową bramkę dla GKS-u zdobył Jarosław Lorek. Następnie wygraliśmy 4:2, a wszystkie bramki dla GieKSy zdobyli zawodnicy, z którymi pożegnano się po sezonie: Dorian Peca, Daniel Bogdziul, Ryan Barlock i Marcin Biały. Dla Unii strzelali Wojciech Wojtarowicz i Sebastian Kowalówka. W ostatnim meczu lepsza była Unia. Po 60 minutach wynik brzmiał 3:3. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, a rzuty karne lepiej wykonywali Unici. Bramki strzelali: Patryk Malicki (2) i Peter Tabacek dla Unii, Daniel Bogdziul, Jarosław Lorek i Marcin Biały dla GieKSy. W karnych bramki zdobyli Sebastian Kowalówka i Lubomir Vosatko. W Unii zobaczymy Adriana Kowalówkę, który przez niecały miesiąc był zawodnikiem GieKSy. Unici zajęli w zeszłym sezonie 7 miejsce, a w play-offach byli gorsi od Comarch Cracovii Kraków. Na inaugurację zmierzą się z JKH GKS Jastrzębie. W Oświęcimiu zagramy 15 września o 18:00.

11.09.2017 (poniedziałek) 18:30 PGE Orlik Opole – TAURON KH GKS Katowice – transmisja TVP Sport
15.09.2017 (piątek) 18:00 Unia Oświęcim – TAURON KH GKS Katowice

Mecz z JKH GKS Jastrzębie, który miał się odbyć 13 września w Satelicie, został przeniesiony na 3 października.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*