Derby dla Górnika

Dodano przez Jarecki | 4 października 2017 20:23
Licznik odwiedzin: 402

Mecz może i nie był porywającym widowiskiem, ale na brak emocji nie można było się skarżyć.
W 11. kolejce LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał Piasta Gliwice 1:0 (0:0). Gol padł po dyskusyjnym rzucie karnym. Decyzja sędziego Piotra Laska rozwścieczyła bramkarza Jakuba Szmatułę, który został ukarany czerwoną kartką. Bramkę na wagę zwycięstwa w derbach Górnego Śląska strzelił Igor Angulo.

Pierwszą groźną akcję kibice obejrzeli dopiero w 32. minucie, gdy obrońcy Piasta wybili piłkę przed pole karne, a do strzału z woleja złożył się Szymon Żurkowski. 20-latek uderzył mocno, ale tuż obok słupka. W pierwszej połowie meczu zawodnicy obu zespołów nie oddali ani jednego celnego strzału .

Po zmianie stron mecz był wyrównany, Piast dobrze radził sobie w środku pola i od czasu do czasu atakował. Wciąż brakowało jednak klarownych sytuacji. Gorąco zrobiło się dopiero w 78. minucie.

W polu karnym Piasta upadł Igor Angulo. Sędzia Piotr Lasyk podyktował rzut karny, czym rozwścieczył bramkarza Jakuba Szmatułę. Za swoje zachowanie bramkarz gliwiczan został ukarany  czerwoną kartką. Powtórki pokazały, że przyznanie „jedenastki” było dyskusyjne. Rzut karny na gola zamienił Angulo. To 11 bramka w sezonie lidera klasyfikacji strzelców.

Grający w przewadze Górnik strzelił jeszcze jednego gola, ale arbiter nie uznał trafienia Michała Koja, dopatrując się zagrania ręką. W doliczonym czasie gry błysnął Żurkowski, który wypracował sobie trochę wolnego miejsca i strzelił sprzed pola karnego. Rezerwowy brakarz Piasta Dobrivoj Rusov poradził sobie z tym uderzeniem.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry sędzia podyktował drugi rzut karny dla Górnika, ale Rusov tym razem obronił strzał Angulo.

Górnik wygrał szósty mecz w sezonie i jest samodzielnym liderem.

Gratulujemy .

Górnik Zabrze – Piast Gliwice 1:0 (0:0)

Bramka: Igor Angulo (82-karny)

Żółte kartki: Szymon Żurkowski – Michal Papadopulos, Aleksandar Sedlar.

Czerwona kartka: Jakub Szmatuła (80-niesportowe zachowanie).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów: 22 708.

Górnik Zabrze: Tomasz Loska – Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Michał Koj – Damian Kądzior (70. Erik Grendel), Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Rafał Kurzawa – Łukasz Wolsztyński (85. Marcin Urynowicz), Igor Angulo.

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła – Martin Konczkowski, Uros Korun, Hebert, Marcin Pietrowski – Aleksander Jagiełło (85. Denis Gojko), Aleksandar Sedlar, Maciej Jankowski, Patryk Dziczek (81. Dobrivoj Rusov), Joel Valencia – Michal Papadopulos (64. Konstantin Vassiljev).

Lista komentarzy (1) »

1. Bce — 5 października 2017 @ 12:36

Fajnie ze chopy wygrywaja ale jest jedno ale. Koldra sie robi za krótka oby kryzys przyszedl jak najpozniej. Brosz powinien szukac wychowankach kolejnych wzmocnien. Powodzenia.