Dobra passa trwa

Dodano przez GoT | 27 stycznia 2013 22:14
Licznik odwiedzin: 1663

Dzisiejszy mecz przyniósł obecnym kibicom mnóstwo emocji. Przebieg gry miał podobny scenariusz do meczu piątkowego: GieKSa w pierwszej tercji lekko przysypia, traci 2 bramki i dopiero od 20 minuty zaczyna grać.

Spotkanie zaczęło się od szybkich akcji obydwu zespołów, widać każdy się nastawił na zdobycie bramki w pierwszych kilkunastu sekundach gry. W drugiej minucie na ławkę kart zostaje odesłany Aron Chmielewski. W przewadze po rozegraniu zamka Petr Valusiak strzela prosto w parkany bramkarza. Na otwarcie wyniku czekaliśmy do 9 minuty, kiedy Valusiak zasilił ławkę kar, krakowianom udało się wykorzystać przewagę i strzelili nam pierwszą bramkę. Podziałało to trochę drażniąco na nasz zespół. Jeden z naszych strzałów z dystansu odbił się od bandy za bramką i po małym rykoszecie krążek zatrzymał się między nogami nie zdającego sobie z tego sprawy Radziszewskiego. Chwilę później dobrą okazję do strzelenia bramki miał Mateusz Bepierszcz, który jadąc z krążkiem wzdłuż linii bramkowej przed bramkarzem za późno „zawinął” łopatkę kija i krążek przeleciał tuz obok słupka. Na 2 minuty przed końcem tercji tracimy kolejną bramkę za sprawą Josefa Fojtika.

Druga tercja rozpoczęła się od skutecznego natarcia GieKSy, które przyniosło skutek po niecałych 30 sekundach gry. Autorem bramki został Nick Sucharski. Oczywiście nie mogło zabraknąć niezrozumiałych decyzji sędziowskich. Kara z kapelusza dla Bepierszcza, chyba za to że zawodnik Cracovii na niego wpadł i się przewrócił, na 2 minuty osłabia nasz zespół. Po powrocie Bepierszcza na lodowisko nasza drużyna zaczęła się rozpędzać, lepiej też zaczęła wyglądać gra w obronie.  W połowie tercji wynik podwyższył Filip Komorski zdobywając pierwszą bramkę tego dnia, jednak prawdziwą wisienką na torcie było trafienie Bartłomieja Bychawskiego niespełna 2 minuty po wyrównującym trafieniu Komorskiego. Wjeżdżając z lewej strony w tercje Krakowian oddał celny strzał w okienko bramki tuż nad ramieniem krakowskiego tormana. Ta bramka była przypieczętowaniem dzisiejszej postawy zawodnika z numerem 91, który w obronie działał dzisiaj doskonale. W 35 minucie Komorski trafia po raz drugi wyciągając wynik na 4-2. Taki wynik znowu nie został na długo, 3 minuty później ostatnią bramkę w tym meczu zdobył dla Cracovii Josef Fojtik i ustalił wynik meczu na 4-3.

Ostatnia odsłona spotkania była najbardziej wyrównana, co obrazuje wynik, było jednak kilka dobrych okazji dla każdej ze stron. Przykładem jest dobra indywidualna akcja Justina Chwedoruka który objechał bramkę krakowian, trafił jednak prosto w Radziszewskiego. Chwilę później Komorski dobrze zagrał pressingiem, przeciął podanie między bramkarzem a obrońcą Cracovii. Niestety chwilę później straciliśmy krążek. Każda taka sytuacja chyba coraz bardziej podłamywała krakowski zespół. Po jednej z akcji Craxy w naszej bramce ląduje Kalemba z naszym obrońcą, sędzia musiał się posiłkować zapisem wideo, na szczęście krążek nie przekroczył linii bramkowej. Przy bramce popchnięty został Komorski, w jego obronie stanął Kamil Bepierszcz za co dostał 5 minut kary indywidualnej razem z krakowskim prowodyrem tej sytuacji. Mimo prowadzenia emocje ani na chwile nie opadały, każdy wiedział, że chwila nieuwagi może doprowadzić do remisu i doprowadzić do dogrywki, jednak sztuka ta Cracovii się nie udała i 3 punkty zostały w Katowicach.

Zapis konferencji prasowej:

Niestety każdemu zdarzą się błędy, dlatego przepraszamy za rozmycie na początku nagrania:)

Oto jak przedstawia się dzisiejsza sytuacja w tabeli:

1. Sanok            84pkt., 35 meczy
2. GKS Tychy  69pkt., 35 meczy
3. Jastrzębie   65pkt., 34 mecze
4. Cracovia      51pkt., 34 mecze
5. HC GKS         49pkt., 35 meczy
6. Unia              49pkt., 34 mecze
7. Zagłębie      12pkt., 35 meczy

 

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Percy — 12 listopada 2014 @ 09:16

  Does you blog have a contact page? I’m having a tough
  time locaqting it but, I’d like tto send youu an email.
  I’ve got some ideas for your blog you might bee interested inn hearing.

  Either way, great blog and I look flrward to seeing it develop ovrr time.

  Feel free too vist my web-site TOEIC Listening (https://www.epapyrus.com)

 

Dodaj komentarz

*