Doczłapać do końca z jak najmniejszą stratą. Doniesienia mass mediów o meczu GKS-Miedź

Dodano przez Witek | 25 listopada 2017 10:30
Licznik odwiedzin: 576

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień na temat popołudniowego meczu, w ramach dziewiętnastej kolejki rozgrywek Nice I – Ligi, GKS Katowice – Miedź Legnica. Z niewielkiej ilości materiałów mass mediów wybraliśmy dla Was najciekawsze:

 

 

sport.lca.pl – Miedź finiszuje w Katowicach. Czy wystarczy jej paliwa?

 

[…] W Katowicach oglądać będziemy Miedź nieco wybrakowaną. Nie zagrają bowiem zawieszeni za kartki Wojciech Łobodziński i Rafał Augustyniak. W zespole jest też kilka mniej lub bardziej poważnych urazów. Trener Dominik Nowak zapewnia jednak, że na mecz z GKS-em ma plan B, a nawet C.

– Trochę za dużo tych punktów potraciliśmy na własnym stadionie. Dlatego musimy wygrać w Katowicach. Te trzy punkty dadzą nam większy komfort na zimowy okres przygotowawczy – mówi trener Nowak.

[…] -Nic nie przyjdzie z dnia na dzień, potrzeba czasu, z tygodnia na tydzień będziemy grać lepiej. Doceniam punkt zdobyty na wyjeździe, ale w domu będziemy walczyć o pełną pulę. GKS to bez wątpienia jeden z faworytów do awansu, ale chcemy mieć kontrolę i narzucić swój styl gry – zapewnia trener Miedzi Dominik Nowak.

Sobotnie spotkanie będzie wyjątkowe dla kapitana zespołu z Katowic Tomasza Midzierskiego, ponieważ jeszcze sezon temu był… kapitanem „Miedzianki”.
[…] – Zdajemy sobie sprawę, że dla GKS-u to równie ważny mecz. Ewentualne zwycięstwo pozwoli mu doskoczyć do czołówki i przedłuży nadzieję na włączenie się do walki o awans – dodaje szkoleniowiec Miedzi.

Dwie sprawy w kontekście sobotniego meczu cieszą. Katowiczanie w tym sezonie są dosyć gościnni. Przy Bukowej przegrali bowiem już cztery razy. Miedź z kolei lepiej punktuje w delegacjach, na których wygrała już pięć spotkań.

 

 

sportowefakty.wp.pl – Nice I liga: trzech kandydatów na mistrza jesieni. Najbliżej szczytu Odra

 

[…] Szansę na mistrzostwo jesieni ma jeszcze Miedź Legnica. Drużyna Dominika Nowaka  postara się o zwycięstwo na wyjeździe z GieKSą Katowice. Ekipa Piotra Mandrysza więcej punktów gubi niż zdobywa przy Bukowej, mimo to ma potencjał, żeby postraszyć każdego w lidze. Na Miedziankę czeka Tomasz Midzierski, który latem przeprowadził się z Legnicy do Katowic po czterech sezonach w Miedzi. Przyjezdni będą sobie radzić bez pauzującego za nadmiar kartek lidera Wojciecha Łobodzińskiego.

 

 

katowickisport.pl – „Stan zawieszenia” przy Bukowej przed finałem jesieni

 

[…] * Przy Bukowej przed tym spotkaniem… „decyzyjny stan zawieszenia”. Plany na zimę są, ale „dopięcie” niektórych elementów zdecydowanie zależy od wyniku sobotniej potyczki. Czyli – mówiąc wprost – różnicy dzielącej katowiczan od „strefy awansu” w trakcie zimowej przerwy.

* Po ostatnim gwizdku – a raczej w kolejnych dniach – dyrektora sportowego GKS-u, Tadeusza Bartnika, czeka też seria rozmów „w cztery oczy” z piłkarzami. Wśród tych ostatnich nie brak bowiem takich, którzy zimą zapewne chętnie poszukają klubu, w którym będą mieć okazję na większą liczbę minut na boisku.

* Na ten ostatni element na pewno nie może narzekać Tomasz Midzierski. Kapitan GieKSy jest w tym sezonie jedynym w jej szeregach piłkarzem niezastąpionym. W zespole gości sytuacja jest identyczna: 1620 minut na koncie po 18 kolejkach ma stoper, Tomislav Bożić. To on latem zmienił Midzierskiego w kadrze dolnośląskiego pierwszoligowca.

[…] * Już siedem rzutów karnych w tym sezonie podyktowali sędziowie przeciw katowiczanom w meczach ligowych. Wszystkie zostały wykorzystane i „kosztowały” GieKSę siedem punktów: tyle, traci ona do miejsca premiowanego awansem.

* Już sześć rzutów karnych podyktowali sędziowie w tym sezonie dla piłkarzy Miedzi w meczach ligowych. Wszystkie zostały wykorzystane i przyniosły legniczanom sześć punktów. Jeden z nich zdecydował zresztą o remisie w sierpniowej konfrontacji w Legnicy.

[…] * Jeszcze jedna zła wiadomość statystyczna dla gospodarzy: w pięciu ostatnich konfrontacjach katowiczanie nie potrafili znaleźć sposobu na legniczan. Po raz ostatni wygrali z nimi (1:0) niemal dokładnie trzy lata temu, 29 listopada 2014. Kapitalnego gola zdobył wówczas Przemysław Pitry.

 

 

sportslaski.pl – Doczłapać do końca z jak najmniejszą stratą

 

GKS Katowice zagra dzisiaj ostatni mecz  w tym roku. Zadanie jest proste – zmniejszyć dystans do czołówki, by zimą mieć jeszcze realne szanse na awans do Lotto Ekstraklasy.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że – niezależnie od dzisiejszego wyniku – to fatalny rok dla GieKSy. Wiosną katowiczanie zmarnowali wyśmienitą okazję do awansu, a jesienią nawet przez moment nie zbliżyli się do czołowych miejsc Nice I ligi. GieKSa w ogólnym rozrachunku wygląda bardzo słabo, bo… jeśli dzisiaj nie wygra z Miedzią Legnica, to zakończy rok z większą liczbą porażek niż zwycięstw!

[…] Legniczanie mają obecnie 6 punktów więcej od GKS-u i są na trzecim miejscu w tabeli. Listopad mają jednak mocno przeciętny, bo jeszcze ani razu nie wygrali – zanotowali trzy remisy. Podopieczni trenera Piotra Mandrysza co prawda również od trzech spotkań są niepokonani, ale zdobyli w nich znacznie więcej, bo 7 „oczek”.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*