[KONFERENCJA] Dudek i Mandrysz o meczu

Dodano przez Shellu | 13 września 2017 21:33
Licznik odwiedzin: 3772

Po meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS Katowice odbyła się konferencja prasowa, podczas której wypowiedzieli się trenerzy obu klubów – Dariusz Dudek i Piotr Mandrysz.

Piotr Mandrysz (trener GKS Katowie):
Przegraliśmy wysoko 0:3, chociaż wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Pierwsza bramka stracona po stałym fragmencie gry, w okolicznościach nie do końca jasnych. To spowodowało, że przeciwnik dostał wiatru w żagle. Druga bramka – karny – jeśli zawodnik rywali strzela z bliskiej odległości, a zawodnik broniący ma ręce przy ciele – to takich karnych się nie odgwizduje. Tak to przynajmniej wyglądało w telewizji, takie informacje mamy.Przy 2:0 był karny dla nas, ewidentny na Cerimagiću i niestety wpłynęło to na następną akcję, w której sfrustrowany tym Kamiński sfaulował przeciwnika i dostał drugą żółtą kartkę, w konsekwencji kończyliśmy w dziesiątkę i przeciwnik nas dobił. Nie jesteśmy zadowoleni z tego, trzeba z tym żyć, chociaż szkoda, że głównym aktorem tego spotkania nie byli dzisiaj piłkarze.

Dariusz Dudek (trener Zagłębia Sosnowiec):
Nie chciałbym za dużo mówić o meczu, każdy kto był na trybunach widział, jak wyglądała nasza gra, jak graliśmy w piłkę. Bardzo się z tego cieszę i dziękuję zawodnikom za zaangażowanie. Dla mnie i dla klubu najważniejsi są kibice i chciałbym im podziękować za to, że byli dzisiaj z nami. Jesteśmy trochę na zakręcie, ale z każdych problemów można wyjść i wspólnie tą drogą przynajmniej ja chciałbym podążać. Dziękuję za doping przez 90 minut. Mam nadzieję, że będą z nami, nie tylko, gdy będzie wygrywali. Chcemy oddawać 100% serca na boisku.

Pytania redakcji GieKSa.pl do trenera Mandrysza:

Pana komentarz do meczu, który opiera się do wyliczania sytuacji, które miały bądź nie miały miejsca jest trochę zaciemnianiem obrazu. Po dwóch tygodniach treningów rozegraliśmy dwa słabe mecze, na poprzedniej konferencji pan wymieniał sytuacje bramkowe, ale jeśli chodzi o atak pozycyjny, grę jako taką, to wygląda to fatalnie. Nie przypominam sobie, aby GKS w ostatnich latach grał tak słabo, był tak beznamiętną ekipą. To naprawdę z boku wygląda, jakby oni nie mieli ambicji. Grają wolno, schematycznie, w tej grze nie ma w ogóle kreatywności, ani szybkości. Czy to ci piłkarze są tacy słabi czy po prostu coś naprawdę jest z mentalnością, że im się nie chce wysilić bardziej?

Nie zarzuciłbym moim piłkarzom, że nie walczyli i nie starali się, bo to by było przekłamanie. Mogę się zgodzić, że nasza gra powinna wyglądać lepiej, że powinniśmy stwarzać więcej sytuacji. Muszę też powiedzieć, że borykamy się z określonymi problemami. Absencja takiego piłkarza, jak Tomek Foszmańczyk, który w poprzednim sezonie był chyba najbardziej kreatywnym zawodnikiem zespołu Katowic, to nie pozostaje bez wpływu na naszą grę. W tej chwili nie mogę z niego korzystać, a osoby, które próbują go zastąpić, czynią to z różnym skutkiem.

Drugie pytanie dotyczy Damiana Garbacika, dostaliśmy suchy komunikat, że decyzją zarządu został on przesunięty do drużyny juniorów.

To jest prawda. To nie była moja decyzja, ja byłem jej przeciwny. Uważam, że karą dla zawodnika za ewentualny błąd jest niegranie w następnym spotkaniu. Natomiast nie powinno się karać zawodnika w ten sposób, bo to nie pomaga mu wyjść z tej sytuacji.

Czyli argumentacja była taka, że to za ten błąd?

Miałem spotkanie z zarządem, pytano mnie o moje zdanie w tej kwestii, wyartykułowałem je i jest ono znane wszystkim w klubie, także piłkarzom.

11 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. wiatrak — 14 września 2017 @ 17:14

  Ogladalismy chyba inny mecz

 2. 19kr64 — 14 września 2017 @ 08:20

  Mandrysz musi odejść !!!!!!! Zawsze mówiłem że potrzeba czasu by kogoś ocenić Ale jeśli mandrysz dostanie więcej czasu to wpadniemy z tej śmieszniej ligi

 3. Mario1964 — 14 września 2017 @ 08:16

  Po meczu z Bytowią bedziesz anty trenerze wysiadał z autokaru pod spodkiem jak Edward Lorenz won z GieKSy z tym

 4. Mecza — 14 września 2017 @ 08:04

  „Wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku” Mandrysz odleciał.

 5. Ksawery — 14 września 2017 @ 07:49

  @WIERNY – no niestety tak jest, sami w artykułach wyzywają piłkarzy od najgorszych i sieją smutasowe wizje a tu blokują innym.

 6. WIERNY — 14 września 2017 @ 07:42

  Dla kogo ten portal jest skoro tak się boicie krytyki??? Piszą komentarze ludzie którym zależy na dobru Gieksy tymczasem stronę prowadzą kolesie ciamajdy i blokują komentarze.

 7. Ksawery — 14 września 2017 @ 07:27

  Mandrysz miej jaja! 8 meczów 2 wygrane, kończ to!

 8. Rafał — 14 września 2017 @ 00:20

  Zrezygnował Cygan to i pan powinien Panie MANDRYSZ, bo nic nie umiesz i nie potrafisz tego zespołu ułożyć. WON MI Z TOND!!!!! REZYGNACJE SKŁADAJ JUŻ TEGO WSZYSCY CHCEMY i NIE CZEKAMY. Przyjdzie inny trener i może coś skleci z tych których pan nie umie nic zrobić.

 9. Berol — 13 września 2017 @ 22:31

  zakładam ze dzis nawet na to patrzac gdzies te chłopy grały cos kiedys potrafili zanim do naszego kurwidołka trafili az taka amnezja ich ogarneła ? da sie bardziej zdupic czy to science fiction ? skurwione wszystko tak ze nawet w zyciu bym nie przypuscił ze da sie tak skurwic miazga total mistrzostwo dali rade ….

 10. ROMANPOLSKA — 13 września 2017 @ 21:59

  sto procent racji

 11. Mecza — 13 września 2017 @ 21:56

  Trenerze mamy więcej punktów niż na to zasługujemy grą, żenada a Pan wylicza jakieś pseudo sytuacje. Nie wypracowaliśmy żadnej sytuacji a to co było wynikało z bałaganu na boisku.

 

Dodaj komentarz

*