Duet siatkarzy GKS-u zajął 4 miejsce w mistrzostwach Polski juniorów w siatkówce plażowej

Dodano przez Jack | 19 lipca 2018 23:33
Licznik odwiedzin: 674

W Bielawie (woj. mazowieckie, gmina Konstancin-Jeziorna) zakończyły się finały mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej. W turnieju finałowym zameldowało się 16 duetów z całej Polski, w tym i para grająca pod szyldem GieKSy.

Wojciech Madej i Piotr Piwowarczyk zajęli najpierw drugie miejsce na mistrzostwach Śląska rozegranych w Czechowicach-Dziedzicach, a następnie w tym samym mieście zajęli trzecie miejsce w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski. Pod okiem trenera Przemysława Halapacza zagrali następnie w turnieju finałowym plażówki. Pary rywalizowały systemem brazylijskim, podwójnej eliminacji. Po zaciętych spotkaniach do półfinałów awansowali Mateusz Michalak/Miłosz Kruk, Jakub Kraut/Dawid Pawlun, Patryk Foltynowicz/Ernest Kaciczak i Wojciech Madej/Piotr Piwowarczyk. Po emocjonujących starciach do finału awansowali Michalak/Kruk i Kraut/Pawlun. a Foltynowicz/Kaciczak i Madej/Piwowarczyk zagrali o brązowe medale.

Ostatecznie po bardzo dobrych spotkaniach dokonał się podział medali na tych mistrzostwach. Finał wygrali Mateusz Michalak i Miłosz Kruk. W meczu o brąz lepsi byli Patryk Foltynowicz i Ernest Kaciczak. Czwarte miejsce Wojciecha Madeja i Piotra Piwowarczyka na mistrzostwach Polski juniorów to spory sukces młodych siatkarzy, do podium zabrakło naprawdę niewiele.

Wielkie gratulacje dla graczy GKS-u Katowice!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*