Dwa punkty zdobyte, jeden stracony

Dodano przez Adi | 27 stycznia 2018 13:23
Licznik odwiedzin: 638

Bardzo wyrównane są w tym sezonie mecze pomiędzy TAURON KH GKS-em Katowice a PGE Orlikiem Opole. Tak było i tym razem, niestety głównie przez to, że obie drużyny zagrały bardzo słabo. W drużynie Orlika zadebiutował Arkadiusz Nowak, który do niedawna występował w barwach GieKSy, do naszej drużyny niespodziewanie powrócił za to Patryk Krężołek. Od pierwszych sekund spotkania zawodnicy po obu stronach lodowiska podawali niedokładnie, mieli problemy z przyjęciem krążka i spalali akcje na niebieskiej, jedynie bramkarze trzymali poziom. Niewiele więcej można powiedzieć o pierwszej tercji, zakończonej bezbramkowym remisem. Na początku drugiej części spotkania bliski otwarcia wyniku był Patryk Wronka, po którego akcji i strzale krążek przedostał się za plecy bramkarza, ten zdołał jednak wygarnąć go kijem, zanim wtoczył się do bramki. Pierwsza bramka padła w dopiero 29 minucie. Podczas gry w przewadze Jesse Rohtla dograł przed bramkę, a tam kija dołożył Andrej Themar i pokonał Janisa Auzinsa. Po chwili mogło być 2:0, gdy Wronka i Malasiński wyszli z kontrą 2 na 1. Po trudnym podaniu lobem nad próbującym przeciąć podanie zawodnikiem Orlika nasz kapitan uderzył obok bramki. Nie udało się GieKSie, to już po 80 sekundach od bramki Themara doszło do wyrównania. W lekkim zamieszaniu ładny strzał z nadgarstka w okienko oddał Martin Przygodzki. Druga tercja, podobnie jak pierwsza, zakończyła się wynikiem remisowym. W 44 minucie Orlik wyszedł na prowadzenie. Radek Meidl podał wzdłuż bramki do Trandina, a jemu nie pozostało nic innego, jak umieścić z bliska krążek obok Shane’a Owena. GKS wyrównał po 6 minutach, a strzelcem gola był ponownie Themar, który zmieścił krążek między parkanami Auzinsa. Był to jego 9 gol w 4 spotkaniu z Orlikiem. Do rozstrzygnięcia spotkania ponownie potrzebna była dogrywka, a w niej już w 22 sekundzie gola zdobył Tomasz Malasiński, który wykorzystał podanie od Jesse Rohtli.

Zawodnik meczu: Shane Owen
– jako jedyny trzymał poziom przez całe 60 minut i 22 sekundy spotkania. Popisał się wieloma kapitalnymi interwencjami i bez niego nie byłoby ciężko o jakiekolwiek punkty w tym meczu.

TAURON KH GKS Katowice – PGE Orlik Opole 3:2d. (0:0, 1:1, 1:1, 1:0d.)
1:0 Andrej Themar (Jesse Rohtla, Patryk Wronka) 5/4 28:27
1:1 Martin Przygodzki (Radek Meidl, Aleksiej Trandin) 29:47
1:2 Aleksiej Trandin (Radek Meidl) 44:08
2:2 Andrej Themar (Dusan Devecka, Martin Cakajik) 5/4 49:52
3:2 Tomasz Malasiński (Jesse Rohtla, Martin Cakajik) 60:22

TAURON KH GKS Katowice: Owen (Kosowski) – Wanacki, Cakajik, Strzyżowski, Rothla, Themar – Devecka, Martinka, Malasiński, Wrona, Sawicki – Rąpała, Grof, Krawczyk, Majoch, Dalidovich – Skokan, Krężołek, Rybak Michał, Rybak Maciej
PGE Orlik Opole: Auzins (Kieler) – Nowak, Zatko, Satek, Hoog, Baranyk – Sznotla, Kostek, Przygodzki, Trandin, Meidl – Gawlik, Sordon, Kisielewski, Szydło, Lorek – Wąsiński, Durac

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Maks — 27 stycznia 2018 @ 22:36

    Brawo ,,GieKSa,, za walkę , w porównaniu do ,,kopaczy,, jesteście najlepsi w klubie….

 

Dodaj komentarz

*