Echa Bukowej #48 – wakacyjne granie

Dodano przez Karol | 22 lipca 2018 09:00
Licznik odwiedzin: 1808

Bywają noce tak pełne udręk, że nazajutrz należałoby zmienić nazwisko, bo nie jest się już tym samym, co pierwej
                                                                                                                                                                         Emil Cioran, „Zeszyty”

Bywają sezony tak pełne udręk, że po ich zakończeniu należy zmienić co się da lub rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Zresztą – po co wybierać? Można wcielić w życie oba te pomysły na reakcję po klęsce i tym torem podążyło środowisko GKS-u Katowice. Dyrektor sportowy wraz ze sztabem mocno przewietrzyli szatnię natomiast w Bieszczady wyjechał – a właściwie poszedł – nasz redaktor naczelny. Na szczęście wrócił przed 1. kolejką nowego sezonu, która w odczuciach wielu ze stałych bywalców Bukowej była 69. kolejką niekończącego się sezonu 2016/2019. Ech, istnieją na świecie rzeczy, które nie śniły się nawet rumuńskim filozofom…

Zmiany, których należy czasem dokonywać, dosięgnęły także naszej grupy medialnej, dzięki czemu od niedawna możecie między innymi przeczytać na naszych łamach artykuły nowych autorów. Rubrykę z relacjami kibicowskimi z meczów domowych dotknęła natomiast – jak widzicie – zmiana nazwy. Przyczyna jest prosta: zanosi się na to, że w najbliższych miesiącach częściej będę „rzucał okiem” z Trybuny Głównej niż z Blaszoka. Po konsultacji z resztą redakcji zdecydowałem się kontynuować starą numerację, wszak rubryka ta sama… mimo że już nie taka sama.

Mecz z Podbeskidziem obserwowałem z wysokości sektora 1. Pod względem kibicowskim nie było to szczególnie ekscytujące spotkanie, Blaszok jak i goście w mniejszych niż by się chciało liczbach, natomiast frekwencja na Głównej w miarę ok. Doping prowadzony był przez cały mecz z naszego młyna jednak atmosfera wakacyjna jak i niki zrobiła swoje i odbiła się na jego jakości. Na płocie zawisły dwa okolicznościowe transparenty, dla śp. Leona, kibica z Bogucic oraz dla Klimy z Poznania. Pozytywnym akcentem było miłe pożegnanie Grzegorza Goncerza, zarówno przez klub (pamiątkowa koszulka) jak i trybuny (oklaski). Za niecałe dwa tygodnie mecz przy światłach i bardziej atrakcyjny kibicowsko rywal. 

Podsumowanie:
Oprawa: –
Frekwencja: 2400
Goście: 90
Wydarzenia: –

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Karol — 3 sierpnia 2018 @ 17:01

    @Grześ_Żory_64 – tłumów się nikt nie spodziewa raczej chociaż chciałoby się by najwierniejszych kibiców, którzy będą zawsze, niezależnie od okoliczności, było więcej! Pozdrawiam!

  2. Grześ_Żory_64 — 22 lipca 2018 @ 18:40

    Cześć.
    Ja mam wrażenie, że tutaj, w GKS, panuje jakaś grupowa schizofrenia albo przynajmniej amnezja. Nie spodziewajmy się większej frekwencji, bo jej w tym sezonie po prostu nie będzie… Po tym, co stało się w ostatnich sezonach po prostu GieKSa nie przyciąga, a wręcz odpycha. Zostali najwierniejsi + ewentualnie wieczni optymiści, nikt inny już nie jest zainteresowany odwiedzaniem B1 (choć GKS w sercu jest na zawsze). Nie rozumiem, pod koniec sezonu wszyscy lekko mówiąc, zdenerwowani, rozczarowani, mówią o oszustwie, ustawianiu meczów, braku chęci awansu, a nagle po paru tygodniach mamy być optymistami i chodzić na stadion w liczbach kilku tysięcy??? Dziwne…

 

Dodaj komentarz

*