Echa Bukowej #49 – Sympatyczny piątek

Dodano przez Karol | 5 sierpnia 2018 09:00
Licznik odwiedzin: 1374

Dobry wieczór Państwu, jest godzina 20:00, czas na SuperPiątek! Ech… może za rok już będzie nam dane zagrać w opakowanej jak wyśmienita bombonierka Ekstraklasie, na razie musimy zadowolić się tym, co mamy. Narzekać nie ma sensu, akurat piątkowe spotkanie z GKS-em Tychy, rozgrywane przy światłach, to nie najgorsza okoliczność na rozkoszowanie się piłkarskimi emocjami. Byłoby jeszcze smaczniej, gdyby Wojewoda Wieczorek nie wlał beczki dziegciu na tę naszą łyżeczkę miodu i nie zamknął sektora gości. Decyzja oczywiście zrozumiała i ogłoszona z należytym wyprzedzeniem. Kurczę, co my byśmy zrobili bez Wojewody Wieczorka?

Wielu stałych bywalców Bukowej pamięta pewnie derby z Tychami w IV lidze, cóż to był za mecz… rozgrywany prawie 13 lat temu! Dacie wiarę? Sporo osób pewnie wraca jeszcze czasem do dostępnego nadal w serwisie YouTube filmiku z tego spotkania (stworzonego przez ComTV), który zaczyna się od ciekawej ścieżki dźwiękowej – „football’s coming home” – piosenki, która ostatnio wróciła do łask przy okazji Mistrzostw Świata. Według opisu filmu na tamtym meczu pojawiło się 11 tysięcy osób. W piątek nie było oczywiście szans, na powtórzenie tej frekwencji. Zadowoleni możemy być z tego, że pojawiło się więcej kibiców niż dwa tygodnie temu na spotkaniu z Podbeskidziem. Walka, jaką zaprezentowali nasi piłkarze, powinna skłonić wszystkich do dalszego odwiedzania naszego stadionu.

Doping był, jak na liczbę kibiców, bardzo dobry, martwią jedynie puste „plamy” na Blaszoku. Na płocie pojawiły się okolicznościowe transparenty skierowane do kibiców rywali, a także reprezentacyjna flaga w barwach narodowych wywieszona z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Po meczu natomiast pojawiły się dawno niesłyszane podziękowania dla piłkarzy za walkę.

Podsumowanie:
Oprawa: –
Frekwencja: 3000
Goście: 0 (zamknięty sektor)
Wydarzenia: debiut flag „git banda” oraz „one nine six four”

7 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Prezes1964 — 6 sierpnia 2018 @ 19:14

  @Hanys racja, jako Ślązak ogólnie też brakuje mi bardziej śląskich opraw i flag- a jest spora grupa fanów czujących się przedewszystkim Ślonzokami

 2. tomassi — 6 sierpnia 2018 @ 06:34

  wojewoda WIECZOREK-pis+ pis+ pis!
  uświadomcie to sobie i zapamiętajcie

 3. Hanys — 5 sierpnia 2018 @ 21:42

  Ale upamiętnienie Powstania Warszawskiego? Na Górnym Śląsku! A ja myślałem, że to hanysowski klub a nie filia gorolskiej Legii Warszawa?

 4. Kato — 5 sierpnia 2018 @ 19:08

  Oprawy to pełen profi.
  Po prostu magia na B1.
  A ten piątek, super Kibice
  i Waleczna Drużyna.

 5. pablo eskobar — 5 sierpnia 2018 @ 16:45

  kolego chyba niepamietasz lat 90 to byly czasy jesli niebylo choc jednej zadymy na stadionie na jedna kolejke to bylo swieto teraz to jest spokoj a bluzgi zawsze beda to nieuniknione malolaci sami nieprzebieraja w slowach a nieujednego w domu tez pewnie sporo uslysza to nie teatr amen

 6. Sivvy — 5 sierpnia 2018 @ 14:54

  Proponuje ci następnym razem wybrać się do opera
  JTKJ

 7. zippo50 — 5 sierpnia 2018 @ 14:44

  Komu to ma zaimponować niecenzuralne śpiewy durne banery, na pewno to nie wpłynie na zwiększenie frekwencji pokazywanie jacy jesteśmy mocni(w gębie)bo jest telewizja to trzeba „błysnąć” tylko widząc takie popisy rodzice młodych na mecz nie puszczą a ci co by chcieli przyjść z rodziną też się będą zastanawiać.

 

Dodaj komentarz

*