Echa Bukowej #50 – to się naprawdę dobrze ogląda

Dodano przez Marcin | 19 sierpnia 2018 18:29
Licznik odwiedzin: 629

Życie bywa przewrotne. Moim zdaniem rubryka „Echa Bukowej”, wcześniej prowadzona pod znakomitą nazwą „Rzut oka z Blaszoka” to zawsze bardzo dobrze wykonana praca, gdzie z krótkiego newsa bardzo często Karol robi coś, co czyta się z zaciekawieniem i uśmiechem. I na tym właśnie polega przewrotność dzisiejszego „Echa” – pracujesz nad działem od wielu miesięcy, piszesz 49 podsumowań – często z nudnych, brzydkich i przegranych meczów, a kiedy mógłbyś świętować mały jubileusz w postaci 50 artykułu, nie może Cię być na meczu, a o napisanie newsa prosisz kolegę.

Trudno mi po wczorajszym meczu nie odnieść wrażenia, że zarówno Karol, jak i wszyscy pozostali kibice, których nie było wczoraj przy Bukowej, mają (bardzo!) czego żałować. Oglądaliśmy bowiem ciekawe i emocjonujące spotkanie, praktycznie przez 90 minut kontrolowane przez naszą drużynę. Była walka, ambicja, jazda na dupach przez cały mecz, a w podzięce częste brawa i rzeczywista ekscytacja z trybun. Znamienny był widok, gdy dosyć długo po końcowym gwizdku kibice nie wychodzili zarówno z Blaszoka, jak i z Głównej. Każdy chciał oklaskami podziękować zawodnikom za świetne zawody.

Z akcentów kibicowskich z tego meczu zapamiętamy…. niewiele. Kibiców gości było dwóch, zasiedli na trybunie głównej.Oflagowanie Blaszoka „takie sobie”, a i doping choć dobry, to czasami niepasujący do tego, co na boisku. Na Blaszoku pojawił się za to transparent  o treści „Chwała Powstańcom Śląskim”, wywieszony oczywiście z okazji 99 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego.

Sobotni wieczór przy Bukowej elektryzował głównie piłkarsko. Trzymamy kciuki, by za tydzień w starciu z GKS-em Jastrzębie doszły też emocje kibicowskie, a Blaszok wybudził się z wakacyjnej formy. Tak jak piłkarze.

Marcin.

PS. Karol – gratulacje za 50 ciekawych kibicowskich podsumowań. Życzę kolejnych… 500!

Podsumowanie:
Oprawa: –
Frekwencja: 2000
Goście: 2 (Trybuna Główna )
Wydarzenia: transparent „Chwała Powstańcom Śląskim”

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Karol — 26 sierpnia 2018 @ 18:25

    @PanGoroli – nazwa lepsza, ale cóż począć -trudno pisać „rzut oka z Blaszoka” gdy coraz częściej jest się na głównej.

  2. PanGoroli — 20 sierpnia 2018 @ 09:19

    „Rzut oka z Blaszoka” było o niebo lepsze!

  3. Brunetka64 — 20 sierpnia 2018 @ 02:23

    Wojewoda popsuje kolejne derby na B1

 

Dodaj komentarz

*