Echa Bukowej #57 – światła zgasić, sztandar wyprowadzić (?)

Dodano przez Karol | 28 października 2018 18:38
Licznik odwiedzin: 869

Najstarsi GieKSiarze zapewne pamiętają wydarzenia z 1994 roku, kiedy podczas derbowego pojedynku z Górnikiem Zabrze, po ponad godzinie gry nastąpiło zwarcie, które spowodowało zgaśnięcie jupiterów. Działo się to przy jednobramkowym prowadzeniu gości, w związku z czym wielu dziennikarzy i sympatyków sportu do dziś spekuluje, że nie była to zwykła awaria. Według niektórych teorii wpływ na zapadnięcie ciemności miał mieć sam ówczesny Prezes GieKSy, Marian Dziurowicz.

Historia sprzed prawie ćwierć wieku przypomniała się jednemu z kibiców obecnych na meczu z Wartą Poznań, który w pewnym momencie zaczął się głośno domagać by Prezes Janicki wyłączył jupitery. Właściwie nikogo by nie zdziwiło, gdyby jupitery zgasły same, ze wstydu. Nawet bez udziału człowieka. Samozapłon trybun pewnie też. Ogólnie stwierdzić trzeba, że stałych bywalców naszego stadionu nie zdziwi już żadna katastrofa. Mecz z Wartą chyba przelał czarę goryczy i na spotkaniu z Jagiellonią powinniśmy być świadkami jakiejś formy protestu. Szkoda, że fatalna seria meczów bez zwycięstw zdarzyła się akurat przed spotkaniem z tak atrakcyjnym i dawno niewidzianym rywalem.

W sobotę nielicznie zgromadzeni na Blaszoku kibice dopingowali od pierwszego gwizdka ale w pewnym momencie wszystkim opadły ręce i zapanowała cisza. W tej ciszy jeszcze głośniej słychać było powtarzane co jakiś czas przez podświadomość pytania o to kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. I najsmutniejsze pytanie: kiedy znów będziemy mogli, chociaż przez chwilę, czuć dumę z bycia GieKSiarzami? Wszystko wskazuje na to, że już nie w tym roku kalendarzowym. Szacunek dla trzech kibiców z Poznania, którzy przyjechali do Katowic. Mogą się czuć prawdziwymi zwycięzcami.

Podsumowanie:
Oprawa: brak
Frekwencja: 1180
Goście: 3
Wydarzenia: brak

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. RUDA SLASKA — 30 października 2018 @ 06:23

    powinni chlopaki im wpierdolic jak kiedys by sie nauczyli szacunku do barw i klubu ktory reprezentuja te wklady do koszulek

  2. Łukasz — 28 października 2018 @ 22:35

    Szczerze to już szkoda słów. A na czyny przestałem liczyć. Nie przejdzie mi przez gardło to, co chciałem napisać. Odpowiedzmy sobie sami. Co dziś znaczy „GieKSa” ?

 

Dodaj komentarz

*