Echa Bukowej #60 – bezbramkowo i bezbarwnie

Dodano przez Karol | 3 grudnia 2018 16:30
Licznik odwiedzin: 654

W Katowicach zaczyna się właśnie dwutygodniowe spotkanie ważnych ludzi ze świata dotyczące zmian klimatu na ziemi. Zwykle przy omawianiu tego tematu telewizja pokazuje poruszające obrazki: trąby powietrzne pustoszące miasta, fale oceaniczne wdzierające się głęboko na ląd czy odrywające się od lodowca bryły lodu, powoli i spektakularnie osuwające się w dół by w końcu wpaść do wody. Właśnie tego rodzaju kamień osunął się z serc kibiców GieKSy gdy wybrzmiał ostatni gwizdek spotkania z Sandecją. Uff, jeszcze tylko przebrnąć świąteczne życzenia utrzymania w lidze od rodziny i cały ten bolesny rok będzie można odesłać w zapomnienie.

I pomyśleć, że 2017 rok, naznaczony klęską kluczborską i porażką w domowych derbach żegnany był mimo wszystko w lepszych nastrojach! Tymczasem po niedzielnym, nienajgorszym spotkaniu w wykonaniu podopiecznych Dariusza Dudka, większość osób zgromadzonych na stadionie obojętnie skierowała swoje kroki do wyjścia. Pojawiły się słabe gwizdy a ze strony garstki osób, które zostały na Blaszoku słychać było jeszcze trochę śpiewów i okrzyków. Sezon w plecy, proszę się rozejść (ale oczywiście wrócić na wiosnę)! Kolejny rok znów w całości spędzimy poza Ekstraklasą, co oznacza, że życzenia „szczęśliwego nowego roku” znów mogą mieć zabarwienie ironiczne… przynajmniej w czysto kibicowskim kontekście.

Mecz z Sandecją miał swoje plusy. Po pierwsze: nie przegraliśmy. Po drugie: nie przegraliśmy po karnym w ostatniej minucie lub po tym jak zadowoleni z remisu rywale grali w końcówce na czas (a grali!). Po trzecie: prowadziliśmy dobry doping. Po czwarte: nie było tak zimno jak wszyscy się spodziewali patrząc latem na terminarz. Po piąte: to już koniec. Ufff!

Podsumowanie:
Oprawa: brak
Frekwencja: 1410
Goście: 0 (zakaz)
Wydarzenia: brak

4 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Stare PNG — 5 grudnia 2018 @ 10:08

  Dobrze że runda się skończyła bo byla coraz niższa frekwencja i nawet takie mecze (szkoda że środowe) z Pogonią Szczecin Jagiellonia Białystok i ŁKS Łódź nie przyciągały mega więcej kibiców na bukową. Wyjazdy na poziomie choć szału, nie było ( choćby tylko 900 osób na Bielsku czy niecałe 350 razem z jksem w mielcu.) Ultraska niestety lipa, czyżby brak funduszy? Dogadajcie się z organizatorami wyjazdów żeby całą nadwyżkę kasy np. bilet na Tychy 10zl a zbierali po 40zl podzielili się z wami i zakupili jakieś elementy oprawy, Piro itp. Zreszta Bez piro też idzie pokombinować np serpentyny szarfy balony ( a pisze to jak ktoś się już boi te race odpalić). Rada do organizatorow wyjazdów, idźcie na liczbę wyjazdówiczów kosztem pierdolonego jakiegoś zarobku i zwiększania cen. W Polskę kibicowska idzie liczba Gieksy na wyjeździe a nie że ten czy tamten tyle zebrali kasy. Pozdrawiam. Aha i jeszcze jeden temat do hooliganki. Mniej napinajcie a więcej bitki 😉 Do was mam Zal tylko jeden, czemu wy nic nie zrobiliście aby zma
  zać plamę po stracie 44 flag na rzecz śmierdzieli? Nic, zero reakcji… Nie do pomyślenia w naszych czasach.

 2. Siem1964ce — 4 grudnia 2018 @ 15:19

  Dokąd zmierzasz GieKSo ?!

 3. artur — 3 grudnia 2018 @ 19:39

  Brak tu rzeczowych pytań.
  1. Jak to jest, że beniaminki ŁKS I GKS sa tak wysoko w tabeli i poziomem nie odstają?
  2. Dlaczego w tym klubie nikt nie odpowiada za fatalne transfery, idiotyczną politykę trwającą tyle lat?
  3. Dlaczego rozlicza się tylko piłkarzy i trenera a nie tych, którzy gwaramntują im takie umowy?
  4. Dlaczego w tym klubie brak silnego rzecznika, który stawiałby niewygodne pytania na konferencjach i zarządowi?
  5. Dlaczego godzimy się z tym bajzlem tyle lat i wszystko można nam wcisnąć?

 4. Solski — 3 grudnia 2018 @ 19:39

  „Szczęśliwego Nowego..” nie będzie miało zabarwienia ironicznego. My naprawdę będziemy go potrzebowali w każdym meczu. Jesteśmy w czarnej dupie. Dobrze, że już się to skończyło. Tzn cieszę się, że piłkarze już nie wybiegną w tym roku, a i do marca czekają nas mam nadzieję same pozytywne emocje za sprawą hokeistów. Z okazji jutrzejszego święta, wszystkim Górnikom „SZCZĘŚĆ BOŻE”, a święto wasze niech nasi hokeiści uświetnią 20 zwycięstwem z rzędu.

 

Dodaj komentarz

*