Echa meczu z Termalicą w mediach

Dodano przez GoT | 28 października 2013 11:38
Licznik odwiedzin: 1207

GKS Katowice wygrał pierwsze spotkanie na wyjeździe w tym sezonie. Udało mu się w Nieczieczy pokonać miejscowy LKS 3-1 (2-1).

Dzięki zdobytym 3 punktom katowiczanie awansowali na pozycję wicelidera 1 ligii.
Jak ten mecz opisały media?
Przeczytajcie.

gkskatowice.eu: Pierwsza wyjazdowa wygrana

Katowiczanie po zaciętym meczu pokonali na wyjeździe Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 3:1 i po raz pierwszy w rundzie jesienniej sięgnęli po komplet punktów na terenie rywali.
Spotkanie ułożyło się znakomicie dla podopiecznych trenera Kazimierza Moskala, który jeszcze w zeszłym sezonie był szkoleniowcem Termalici. Mimo, że katowiczanie występowali bez Tomasza Wróbla, który nabawił się niegroźnego urazu, to zagrali od pierwszego gwizdka porywająco. Już w 6. minucie prowadzenie dał GieKSie Kamil Cholerzyński po indywidualnej akcji lewą stroną i strzale z ostrego kąta. Prowadzenie podwyższył sześć minut później Grzegorz Fonfara, który wpadł w pole karne i uderzeniem z pierwszej piłki wpisał się na listę strzelców.
(…)
Kilka razy Łukasz Budziłek stanął na wysokości zadania, a w najmniej oczekiwanym momencie GieKSa zadała decydujący cios. Na kwadrans przed końcem wspaniałym, prostopadłym podaniem popisał się Przemysław Pitry, a w sytuacji sam na sam nie zawiódł ponownie Fonfara i było po wszystkim. – Cieszymy się ze zwycięstwa, bo wszyscy wiemy, jak ciężko przychodzi nam zdobywanie punktów na wyjazdach. Termalica to solidny zespół, który zagroził nam kilkukrotnie, ale na szczęście nie zawiodła nasza skuteczność i to my przywieziemy komplet punktów z wyjazdu – powiedział szczęśliwy Grzegorz.

slask.sport.pl: GKS Katowice wreszcie „odpalił” na wyjeździe! Pewna wygrana w Niecieczy

GKS miał wprost piorunujące otwarcie meczu w Niecieczy. Katowiczanie błyskawicznie zdobyli dwie bramki. Najpierw gola strzelił po świetnej indywidualnej akcji Kamil Cholerzyński, a po chwili prowadzenie podwyższył Grzegorz Fonfara.
Sytuacja katowiczan wydawała się bardzo komfortowa, ale świętowanie dwubramkowego prowadzenia nie trwało zbyt długo. Wszystko dlatego, że na gola Fonfary od razu odpowiedział Emil Drozdowicz.
(…)
Na kwadrans przed końcem goście zadali jednak decydujący cios. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Termaliki znalazł się Grzegorz Fonfara i pewnym strzałem zapewnił katowiczanom wygraną.

1-liga.przegladsportowy.pl: I liga: GKS wygrał w Niecieczy

Mimo, że w nocy poprzedzającej mecz piłkarze gospodarzy spali godzinę dłużej, to na mecz z GKS-em wyszli wyjątkowo zaspani.
Nim się obudzili, po 12 minutach przegrywali 0:2. Oba gole dla ekipy Kazimierza Moskala padły po akcjach, które wystawiają blade świadectwo defensywie Niecieczy
(…)
W drugiej połowie gospodarze osiągnęli ogromną przewagę. Na bramkę Łukasza Budziłka sunął atak za atakiem. Niecieczy brakowało jednak skuteczności i spokoju pod świątynią Katowic. Znakomitych sytuacji nie wykorzystali m.in. Dawid Sołdecki i Emil Drozdowicz. Tymczasem jedyny, składny kontratak dał gościom upragnionego gola oraz pierwsze w historii zwycięstwo na stadionie w Niecieczy.

brukbet.com: Przegrany debiut

W meczu 14.kolejki Termalica Bruk-Bet Nieciecza uległa GKS -owi Katowice 1:3. W pierwszym kwadrnasie spotkania padły trzy bramki. W 5 min po indywidualnej akcji Kamikla Cholerzyńskiego, goście prowadzili. Wyniki goście podwyższyli w 11 min po uderzeniu Grzegorza Fonfary. Gospodarze gola zdobyli w 12 min za sparawą Emila Drozdowicza. W 76 Fonfara w sytuacji sam na sam pokonał Nowaka.