Falaschi i Van Walle odchodzą z GKS-u

Dodano przez Jack | 24 kwietnia 2017 15:19
Licznik odwiedzin: 1274

W dniu dzisiejszym klub poinformował, iż nie zostaną przedłużone umowy z dwoma siatkarzami GieKSy. Po roku gry w katowickim klubie żegnamy kapitana zespołu, włoskiego rozgrywającego Marco Falaschiego oraz belgijskiego atakującego Gerta Van Walle.

 

Marco Falaschi był podstawowym rozgrywającym GKS-u, ale jego postawa na parkietach PlusLigi była różnie oceniana, gdzie dobre występy przeplatał słabszymi. Na pewno od tak doświadczonego zawodnika wymagało się znacznie więcej i chyba nie do końca spełnił tych nadziei pokładanych w jego grze. Marco rozegrał w naszych barwach 32 mecze (118 setów), w których zdobył łącznie 49 punktów, w tym 7 asów serwisowych, 22 bloki punktowe oraz 20 oczek z ataku. W klasyfikacji PlusLigi na najlepszego rozgrywającego Falaschi zajął ostatecznie 10 miejsce.

Transfer przed sezonem Van Walle miał w zamyśle sprowadzić „numer 1” do ataku naszego zespołu. Niestety Belg przyjechał do Katowic z niezaleczonym urazem ze zgrupowania swojej reprezentacji i w takiej sytuacji musiał Karol Butryn wziąć od początku sezonu na swe barki zdobywanie punktów. A że swoją szansę w pełni wykorzystał, to Gert w zdecydowanej większości tego sezonu był jego zmiennikiem na pozycji atakującego. Van Walle łącznie zagrał 28 meczów w GieKSie (66 setów), zdobywając w nich 170 punktów, w tym 11 asów serwisowych, 13 bloków punktowych oraz 146 oczek w ataku. W klasyfikacji PlusLigi na najlepszego atakującego Gert Van Walle zajął ostatecznie 20 miejsce.

 

Dziękujemy za grę w barwach naszego klubu i życzymy Marco oraz Gertowi powodzenia w dalszej karierze siatkarskiej!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*