Kolejna przegrana Baníka

Dodano przez GoT | 28 października 2012 17:31
Licznik odwiedzin: 963

Sobotni mecz Baníka z drużyną FK Příbram zapowiadany był jako mecz o 6 punktów, na boisku miały zmierzyć się drużyny zajmujące 15 i 16 pozycję w tabeli, dwaj konkurenci w walce o utrzymanie się w lidze. Mimo że przed meczem nad stadionem przeszła burza śnieżna, a boisko po niej mimo wzmożonych prac służb porządkowych średnio przypominało obiekt piłkarski to mecz rozpoczął się w wyznaczonym terminie.
Pierwszą dogodną szansę na zmianę wyniku mieli baníkowcy w 8 minucie spotkania Droppa oddał potężny strzał z 35metrów piłkę wybił bramkarz gospodarzy- Hruška, do piłki dobiegł Kraut i ale zamiast posłać ją do bramki to strzelił wysoko ponad nią. W 23 minucie to gospodarze cieszyli się z prowadzenia, z dystansu 25 metrów na bramkę strzelił Kalivoda i gdy wydawało się że pewnie złapie ją Buček ta podskoczyła na nierównej nawierzchni przez co bramkarz Baníka nie dał rady jej złapać. W 46 minucie spore zamieszanie w polu karnym wykorzystał Kukec i było 1-1. Ostatnie słowo należało w do piłkarzy FK Příbram, w 57 minucie meczu wykonywali oni rzut wony niemalże spod linii bocznej boiska, centra Divíšeka trafiła pod nogi Wágnera a ten bez problemu posłał piłkę w krótki róg bramki Baníka.
Piłkarze Baníka zajmują po 12 kolejkach ostanie miejsce w tabeli, z 8 punktowym dorobkiem, o punkt więcej ma drużyna z Českich Budejovic (po 11 meczach), 10 punktów posiadają Teplice a po 11 drużyny Hradec Kralove i Příbram.

FK Příbram – FC Baník Ostrava 2:1 (1:0)
Bramki: 23. Kalivoda, 57. Wágner – 47. Kukec.
Sędziowie: Ardeleánu – Kovařík, Blažej

Zółte kartki: Trapp, Jugas – Vašenda, Droppa.
Widzów: 400 (z czego ponad 200 z Ostrawy).

Składy
Příbram: Hruška – Jugas, Dejmek, Mišůn, Divíšek – Trapp, Kalivoda – Mareš (75. Danoski), Wágner, Šlapák (90. Pleško) – Střihavka.
Baník: Buček – Vašenda, Frydrych, Kaprálik, Mach – Lukeš, Droppa, Fantiš, Kukec – Majtán (69. Svěrkoš), Kraut (76. Milosavljev).