[FELIETON KIBICA] Puchar doczeka się nazwy?

Dodano przez Błażej | 12 czerwca 2019 17:00
Licznik odwiedzin: 713

Środa to czas, który oddaliśmy Wam, jeśli chodzi o nasze łamy. Wszyscy, którzy chcieli się czymś podzielić, mogli podsyłać nam swoje przemyślenia na maila. Przez długi czas korzystaliście z tego ochoczo, jednak w ostatnim okresie Wasz zapał padł niczym pozycja w tabeli GieKSy. Dzisiaj wracamy jednak do publikacji Waszych tekstów, ponieważ swoimi przemyśleniami podzielił się Siwmen w swym liście otwartym. W komentarzu możecie podzielić się przemyśleniami na temat pomysłu naszego kibica.

Szanowna Redakcjo GieKSa.pl!

Zwracam się z uprzejmą prośbą o ustanowienie corocznego plebiscytu pod nazwą Puchar z Pepco jako alternatywa do gali „Złote Buki”. W związku z degrengoladą piłkarską, zgnilizną boiskową, pauperyzacją zasobów ludzkich, postępującą destabilizacją, erozją motta Citius-Altius-Fortius-ogólnym marazmem, tumiwisizmem i ochujeniem szerzącym się w naszym klubie, odczuwam silną potrzebę zagłosowania i przyznania wyżej wymienionej nagrody również w kolejnym roku. Uznaję, że pierwsze historyczne wręczenie pucharu z Pepco, trenerowi Dariuszowi Dudkowi, przez redaktora naczelnego GieKSa.pl nastąpiło w sobotę 18 maja 2019 r., wraz ze wspaniałym uzasadnieniem „za spuszczenie GieKSy, dla najbardziej frajerskiej drużyny w historii tego klubu”. Proponuję, aby kolejne Puchary z Pepco wręczać w okolicach ww. daty, czyli na zakończenie sezonu lub na 24 godziny przed rozdaniem Złotych Buków, nawiązując tym samym do antynagrody w świecie filmowym Złota Malina. Jestem przekonany, choć chciałbym się mylić, że kandydatów do nagrody w kolejnych latach będzie dużo, a uzasadnienia nagród formułowane przez kibiców równie trafne co redaktora Shellu. Puchar z Pepco jako symbol tandety, chłamu, amatorszczyzny, paszkwilu, szmiry, bubla, gniotu, chałtury, fuszerki, partaniny oraz dziadostwa, czyli tym wszystkim, czym obdarzy nas kandydat — prawdziwy byku z plastiku, cenowo powinien odpowiadać tym cechom. Deklaruję się być sponsorem drugiej edycji plebiscytu i przelewam na konto waszej redakcji 19,64 zł. Proszę o zakup, jeśli to nie problem, Pucharu z Pepco wraz z Kinder niespodzianką w cenie nieprzekraczającej budżet. Zawartość jajka proszę umieścić w Pucharze wraz z resztą monet otrzymanych z kwoty 19,64 zł (miedziaki i „srebrniki” z reszty symbolizować mają wartość zwycięzcy konkursu a zabawka skutecznie odciągnąć laureata od zabawy GieKSą). Gorącą zachęcam do przeprowadzenia plebiscytu w następnym roku na łamach portalu wraz z całą społecznością GieKSiarzy, dając nam swoisty wentyl bezpieczeństwa, możliwość upustu złych emocji i wyrażenia naszego niezadowolenia.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.

Z poważaniem,

Siwen.

P.S. Zagraj GieKSo jak za dawnych lat!!!
 
Wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się przemyśleniami dotyczącymi wielosekcyjnej GieKSy zachęcamy do kontaktu gieksainfo(at)gmail.com.

4 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Maniek — 14 czerwca 2019 @ 17:41

  Muszę powiedzieć, że poziom szkolenia młodych adeptów piłki nożnej w akademii Młoda Gieksa nie należy do najwyższych. Pod względem organizacyjnym leżą i kwiczą, naprzyjmowali dzieciaków,( bo rzeczywiście spora liczba chętnych się zgłosiła,) lecz nie udzwigneli tego ciężaru robiąc dobra minę do złej gry. Dzieciaki roczników 2010/ 11 naprawdę nie znają elementarnych zasad gry w piłkę nożną, to jest zatrważające. Dla porównania uczestniczyłem w treningi Rozwoju Katowice i mogę powiedzieć jedno : conajmniej dwie klasy wyżej. Panowie prezesi :Wziąć kasę to nie wszystko, trzeba wziąć też odpowiedzialność za te dzieciaki a nie bez przerwy zmieniać, przegrupowywac etc… PS. Tak częste zmiany trenerów też niekoniecznie dobrze wpływają na kolektyw, ducha tworzonej drużyny, tłumaczenie, że tak szkoli się w najlepszych klubach w Europie jakoś mnie nie przekonuje.

 2. mzG — 14 czerwca 2019 @ 00:46

  Moim zdaniem nie ma sensu robić gówna dodatkowego wokół naszego kochanego Klubu, lepiej wymyśleć coś żeby sprawić ze do naszego klubu będą w końcu trafiać talenty piłkarskie, a nie te półprodukty piłkarskie. W ciągu 9 lat jak chodze na GieKSę kojarzę może 3-4 walczaków lub utalentowanych zawodników, których widziałbym w naszym klubie. Nie wierzę, że mamy tak nieudolny zarząd, takich trepów w scoutingu i że nikt nie widzi problemu poza kibicami …

  A te śmiecie nawet nie potrafią przeprosić (za to potrafią pyszczeć i pysznić sie w mediach). Nie mają wstydu, szacunku, niczego, wszystkich WON. Po stokroć wolę osoby związane z GieKSą które wyedukujemy pod kątem piłkarskim, niż jakieś piłkarskie spady i bezmózgi, które nie rozumieją jak niszczą ten klub.

  I jeszcze kwestia tego czy z naszej akademii wyrośnie ktoś do rangi ekstraklasy/klubów zachodnich, czy mamy tam też taki poziom szkolenia jak w pierwszym składzie i szkoda tylko dzieciaków tam wypuszczać.
  Ktoś jest bliżej tematu?

 3. Irishman — 13 czerwca 2019 @ 07:05

  Pomysł fajny, aczkolwiek data wręczenia pucharu powinna być ruchoma – np. 1-2 tygodnie po zakończeniu sezonu.
  Przy czym od razu trzeba dodać, że laureatem pierwszej jego „edycji” ABSOLUTNIE nie powinien być Dariusz dudek! On co prawda należał do najbardziej „złotoustych trenerów” w historii klubu. Ale jeśli chodzi o same wyniki to zajął 11-te, a biorąc pod uwagę wyniki tylko z rundy wiosennej, czyli drużyny przez niego przygotowanej i pod jego nadzorem wzmocnionej transferami 6-te miejsce w tabeli (co na forum słusznie zauważył Kosa).
  Moim zdaniem, absolutną palmę pierwszeństwa, za HISTORYCZNY SPADEK (DO KTÓREGO DOSZŁO W SPOSÓB „SPORTOWY”) NA TRZECI SZCZEBEL ROZGRYWEK mają ludzie, którzy do tego doprowadzili. To nie Dariusz Dudek uczynił przez półtora roku z GieKSy, klubu realnie walczącego o awans do ekstraklasy – II-ligowca!!!

 4. mekail — 13 czerwca 2019 @ 00:27

  Pomysł bardzo dobry. Proponuję od razu zakupić więcej tych pucharków, żeby nie zabrakło na kolejne lata.

 

Dodaj komentarz

*