[FELIETON KIBICA] Wrzesień w kibicowskiej Polsce

Dodano przez kosa | 3 października 2018 08:00
Licznik odwiedzin: 725

Mamy już październik, a więc czas na tradycyjne kibicowskie podsumowanie września. Do lektury zaprasza tradycyjnie Eric Cantona. Przeczytajcie o tym, co działo się na polskich stadionach w minionym miesiącu.

Ekstraklasa

Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec

Spora mobilizacja przed tym meczem w obu ekipach. Zagłębia do Trójmiasta zawitało w 460 osób ze wsparciem swoich zgód. Arka z ładną oprawą poświęconą 15-leciu chuligańskiej aktywności FC Witomino. W trakcie meczu sporo obustronnych bluzgów. Nie mogąc się dogadać na odległość, kto ma lepszą bandę, tydzień później została zorganizowana dogrywka 20-osobowymi składami, z którego sosnowiczanie wyszli zwycięsko.

Cracovia – Legia Warszawa

Legioniści w niedzielne popołudnie odwiedzili Kraków w 547 osób, dobrze dopingując swoich piłkarzy, którzy nie rozpieszczają kibiców swoją postawą. Cracovia z dobrze nabitym młynem i dopingiem. W sektorach Pasów, oprócz wsparcia wszystkich zgód, dało się zauważyć kibiców ŁKS-u, z którymi Cracovia miała dawniej zgodę.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin

Górnicy, pomimo odpadnięcia z europejskich pucharów, postanowili pozdrowić UEFA wymownym transparentem „Fuck UEFA”, która ukarała klub aż 300,000 złotych kary za użycie pirotechniki z w meczu z AS Trencin. Pogoń nie ma szczęścia do terminarza. Ich wyjazdy trafiają się albo w piątki, albo w poniedziałki, jednak trzeba przyznać, że jak na terminy i odległości, Portowcy solidnie wspierają swoich zawodników. W Zabrzu pojawiło się 110 osób.

Lechia Gdańsk – Korona Kielce

Koroniarze do Gdańska przyjechali w 75 osób z dwiema flagami.

Miedź Legnica – Zagłębie Lubin

Dolnośląskie derby przyciągnęły komplet – 6000 widzów, z czego 670 było z Lubina. Miedź zaprezentowała podwieszaną oprawę wraz z kartoniadą w barwach klubu na całym stadionie. Później doszło palenie barw Zagłębia wraz ze sporą dawką uprzejmości z obu stron, w których spory udział miał wspierający Miedź – Śląsk Wrocław. Zagłębie wizualnie bardzo ładnie się zaprezentowało. Wszyscy kibice mieli takie same koszulki oraz szaliki „Zagłębie fanatyków”.

Wisła Płock – Jagiellonia Białystok

Jaga do Płocka przyjechała w 350 osób, prezentując oprawę „Jedziemy na wycieczkę, bierzemy piro w teczkę”.

***

Piasta w Poznaniu oraz Wisły Kraków we Wrocławiu zabrakło.

I liga

Stal Mielec na meczu zgodowym w Nowym Sączu obecna w 130 osób. Stomilowcy do Częstochowy zawitali w 115 osób ze wsparciem Wisły Płock. Część kibiców, która nie mogła wejść, została wzięta na sektor przez Raków, z którym Stomil ma coraz lepsze relacje. Chrobry w Opolu w 74 osoby. Podbeskidzie w Niepołomicach w 70 osób. Nieciecza w Jastrzębiu -19 osób. W Tychach obecny 1 Warciarz.

Niższe ligi

GKS Bełchatów w Elblągu obecne w 47 osób. Olimpia Grudziądz w Łęcznej 37 osób. Widzew Łódź w Toruniu pojawiło się w 2500 osób, a od tego dnia Elanowców z RTS-em łączy oficjalna zgoda. Wcześniej te ekipy łączył długoletni układ.

***

W przerwie na mecze reprezentacji, zaplecze ekstraklasy, wraz z niższymi ligami, grały swoje mecze, ale nie wszyscy…

Sandecja w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie Warta Poznań jest gospodarzem, obecna w 13 osób. Raków na stadionie Wisły Kraków, mając Garbarnię za gospodarza, obecny w 189 osób.

Górnik Łęczna, z dobrym wsparciem Chełmianki Chełm, obecny w 311 osób na RTS-ie. Stalówki w Częstochowie (Skra), która jest teraz wrogim terenem 80 osób. ROW w Tarnobrzegu 76 osób. Resovia w Siedlcach w 17 osób.

Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok – Cracovia

Pasów w Białymstoku około 40 osób.

Legia Warszawa – Lech Poznań

Kolejorza w stolicy 977 osób. Legia z sektorówką i przekazem „United we stand, divided we fall”. W trakcie dalszej części spotkania Legia zaprezentowała ogromne flagowisko, z użyciem pirotechniki, co dało bardzo ładny efekt. Kolejorz tego dnia skupił się na dopingu. Nie zabrakło też wymiany uprzejmości.

Pogoń Szczecin – Korona Kielce

Koroniarzy w Szczecinie 56 osób.

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk

Lechia obecna w 460 osób, z dobrym wsparciem Śląska Wrocław, podczas meczu spora ilość bluzgów, która najczęściej dotyczyła relacji Wisła – Śląsk.

Wisła Płock – Miedź Legnica

Miedzi w Płocku 85 osób.

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze

Torcida otrzymała tylko 420 wejściówek i tyle osób weszło na stadion ludowy. Mecz ze sporą ilością bluzgów. Z Górnikami, obecna Persona Non Grata w 40 osób i 2 fanów Hajduka Split.

***

Arka wspiera Piast w bojkocie, więc się nie pojawiła, Śląsk do Lubina miał zakaz, obecni jedynie niepełnosprawni kibice z flagą.

I liga + zaległe mecze w środku tygodnia

ŁKS w Niepołomicach 120 osób i w Bielsku-Białej 240 osób w tym GKS Tychy. Stomil w Chojnicach 70 osób i w Jastrzębiu 40 osób, Podbeskidzia w Tychach około 80 osób.

Niższe ligi

Jedynie Elana pofatygowała się do Stargardu Szczecińskiego w 22 osoby.

Ekstraklasa

Arka Gdynia – Lech Poznań

Kolejorza na meczu zgodowym 850 osób. Zasiedli za bramką, dostając cały sektor do swojej dyspozycji.

Cracovia – Wisła Płock

Nafciarzy w Krakowie 59 osób.

Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok

W samym sektorze gości 50 osób. Ekipa, która podróżowała autokarem, miała awarię, przez co nie dojechali na mecz.

Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec

W poniedziałkowym terminie Zagłębie obecne w 500 osób.

Miedź Legnica – Legia Warszawa

W Legnicy 500 legionistów dopingowało piłkarzy. W tym czasie 130 osób z pomocą Olimpii Elbląg i Radomiaka Radom stoczyło walkę z koalicją BKS Stal Bielsko-Biała & Miedź Legnica & Śląsk Wrocław, którą tworzyło 150 osób. Po 3 minutach, wygrana BKS-u, Miedzi i Śląska. Warto odnotować, że jeszcze nie tak dawno, przedstawiciele BKS-u, którzy są zgodą Zagłębia Sosnowiec, walczyli u boku Legii, jednak ich drogi mocno się pokrzyżowały, po pozostawieniu BKS-u na polu walki ze Spartakiem Moskwa przez Legię.

***

Zagłębia Lubin w Gdańsku, Wisły Kraków w Szczecinie i Piasta Gliwice we Wrocławiu brak, przez zakazy lub bojkot.

I liga

Raków w Poznaniu, gdzie Warta wróciła na własny obiekt, 89 osób. Odra Opole, ze wsparciem Polonii Bytom i Zagłębia Lubin, w Olsztynie 180 osób, Sandecjac ze wsparciem Cracovii, w Bielsku-Białej 154 osoby, Chrobrego w Niecieczy 17 osób.

Niższe ligi

ROW w Częstochowie 140 osób, Elana w Tarnobrzegu 107 osób, Resovia w Radomiu 112 osób, Stal Stalowa Wola w Bełchatowie 45 osób, Widzew w Siedlcach 200 osób.

Eric Cantona

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*