Dołącz do nas

Felietony Kibice Piłka nożna

[FELIETON KIBICA] Wrzesień w kibicowskiej Polsce

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Mamy już październik, a więc czas na tradycyjne kibicowskie podsumowanie września. Do lektury zaprasza tradycyjnie Eric Cantona. Przeczytajcie o tym, co działo się na polskich stadionach w minionym miesiącu.

Ekstraklasa

Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec

Spora mobilizacja przed tym meczem w obu ekipach. Zagłębia do Trójmiasta zawitało w 460 osób ze wsparciem swoich zgód. Arka z ładną oprawą poświęconą 15-leciu chuligańskiej aktywności FC Witomino. W trakcie meczu sporo obustronnych bluzgów. Nie mogąc się dogadać na odległość, kto ma lepszą bandę, tydzień później została zorganizowana dogrywka 20-osobowymi składami, z którego sosnowiczanie wyszli zwycięsko.

Cracovia – Legia Warszawa

Legioniści w niedzielne popołudnie odwiedzili Kraków w 547 osób, dobrze dopingując swoich piłkarzy, którzy nie rozpieszczają kibiców swoją postawą. Cracovia z dobrze nabitym młynem i dopingiem. W sektorach Pasów, oprócz wsparcia wszystkich zgód, dało się zauważyć kibiców ŁKS-u, z którymi Cracovia miała dawniej zgodę.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin

Górnicy, pomimo odpadnięcia z europejskich pucharów, postanowili pozdrowić UEFA wymownym transparentem „Fuck UEFA”, która ukarała klub aż 300,000 złotych kary za użycie pirotechniki z w meczu z AS Trencin. Pogoń nie ma szczęścia do terminarza. Ich wyjazdy trafiają się albo w piątki, albo w poniedziałki, jednak trzeba przyznać, że jak na terminy i odległości, Portowcy solidnie wspierają swoich zawodników. W Zabrzu pojawiło się 110 osób.

Lechia Gdańsk – Korona Kielce

Koroniarze do Gdańska przyjechali w 75 osób z dwiema flagami.

Miedź Legnica – Zagłębie Lubin

Dolnośląskie derby przyciągnęły komplet – 6000 widzów, z czego 670 było z Lubina. Miedź zaprezentowała podwieszaną oprawę wraz z kartoniadą w barwach klubu na całym stadionie. Później doszło palenie barw Zagłębia wraz ze sporą dawką uprzejmości z obu stron, w których spory udział miał wspierający Miedź – Śląsk Wrocław. Zagłębie wizualnie bardzo ładnie się zaprezentowało. Wszyscy kibice mieli takie same koszulki oraz szaliki „Zagłębie fanatyków”.

Wisła Płock – Jagiellonia Białystok

Jaga do Płocka przyjechała w 350 osób, prezentując oprawę „Jedziemy na wycieczkę, bierzemy piro w teczkę”.

***

Piasta w Poznaniu oraz Wisły Kraków we Wrocławiu zabrakło.

I liga

Stal Mielec na meczu zgodowym w Nowym Sączu obecna w 130 osób. Stomilowcy do Częstochowy zawitali w 115 osób ze wsparciem Wisły Płock. Część kibiców, która nie mogła wejść, została wzięta na sektor przez Raków, z którym Stomil ma coraz lepsze relacje. Chrobry w Opolu w 74 osoby. Podbeskidzie w Niepołomicach w 70 osób. Nieciecza w Jastrzębiu -19 osób. W Tychach obecny 1 Warciarz.

Niższe ligi

GKS Bełchatów w Elblągu obecne w 47 osób. Olimpia Grudziądz w Łęcznej 37 osób. Widzew Łódź w Toruniu pojawiło się w 2500 osób, a od tego dnia Elanowców z RTS-em łączy oficjalna zgoda. Wcześniej te ekipy łączył długoletni układ.

***

W przerwie na mecze reprezentacji, zaplecze ekstraklasy, wraz z niższymi ligami, grały swoje mecze, ale nie wszyscy…

Sandecja w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie Warta Poznań jest gospodarzem, obecna w 13 osób. Raków na stadionie Wisły Kraków, mając Garbarnię za gospodarza, obecny w 189 osób.

Górnik Łęczna, z dobrym wsparciem Chełmianki Chełm, obecny w 311 osób na RTS-ie. Stalówki w Częstochowie (Skra), która jest teraz wrogim terenem 80 osób. ROW w Tarnobrzegu 76 osób. Resovia w Siedlcach w 17 osób.

Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok – Cracovia

Pasów w Białymstoku około 40 osób.

Legia Warszawa – Lech Poznań

Kolejorza w stolicy 977 osób. Legia z sektorówką i przekazem „United we stand, divided we fall”. W trakcie dalszej części spotkania Legia zaprezentowała ogromne flagowisko, z użyciem pirotechniki, co dało bardzo ładny efekt. Kolejorz tego dnia skupił się na dopingu. Nie zabrakło też wymiany uprzejmości.

Pogoń Szczecin – Korona Kielce

Koroniarzy w Szczecinie 56 osób.

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk

Lechia obecna w 460 osób, z dobrym wsparciem Śląska Wrocław, podczas meczu spora ilość bluzgów, która najczęściej dotyczyła relacji Wisła – Śląsk.

Wisła Płock – Miedź Legnica

Miedzi w Płocku 85 osób.

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze

Torcida otrzymała tylko 420 wejściówek i tyle osób weszło na stadion ludowy. Mecz ze sporą ilością bluzgów. Z Górnikami, obecna Persona Non Grata w 40 osób i 2 fanów Hajduka Split.

***

Arka wspiera Piast w bojkocie, więc się nie pojawiła, Śląsk do Lubina miał zakaz, obecni jedynie niepełnosprawni kibice z flagą.

I liga + zaległe mecze w środku tygodnia

ŁKS w Niepołomicach 120 osób i w Bielsku-Białej 240 osób w tym GKS Tychy. Stomil w Chojnicach 70 osób i w Jastrzębiu 40 osób, Podbeskidzia w Tychach około 80 osób.

Niższe ligi

Jedynie Elana pofatygowała się do Stargardu Szczecińskiego w 22 osoby.

Ekstraklasa

Arka Gdynia – Lech Poznań

Kolejorza na meczu zgodowym 850 osób. Zasiedli za bramką, dostając cały sektor do swojej dyspozycji.

Cracovia – Wisła Płock

Nafciarzy w Krakowie 59 osób.

Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok

W samym sektorze gości 50 osób. Ekipa, która podróżowała autokarem, miała awarię, przez co nie dojechali na mecz.

Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec

W poniedziałkowym terminie Zagłębie obecne w 500 osób.

Miedź Legnica – Legia Warszawa

W Legnicy 500 legionistów dopingowało piłkarzy. W tym czasie 130 osób z pomocą Olimpii Elbląg i Radomiaka Radom stoczyło walkę z koalicją BKS Stal Bielsko-Biała & Miedź Legnica & Śląsk Wrocław, którą tworzyło 150 osób. Po 3 minutach, wygrana BKS-u, Miedzi i Śląska. Warto odnotować, że jeszcze nie tak dawno, przedstawiciele BKS-u, którzy są zgodą Zagłębia Sosnowiec, walczyli u boku Legii, jednak ich drogi mocno się pokrzyżowały, po pozostawieniu BKS-u na polu walki ze Spartakiem Moskwa przez Legię.

***

Zagłębia Lubin w Gdańsku, Wisły Kraków w Szczecinie i Piasta Gliwice we Wrocławiu brak, przez zakazy lub bojkot.

I liga

Raków w Poznaniu, gdzie Warta wróciła na własny obiekt, 89 osób. Odra Opole, ze wsparciem Polonii Bytom i Zagłębia Lubin, w Olsztynie 180 osób, Sandecjac ze wsparciem Cracovii, w Bielsku-Białej 154 osoby, Chrobrego w Niecieczy 17 osób.

Niższe ligi

ROW w Częstochowie 140 osób, Elana w Tarnobrzegu 107 osób, Resovia w Radomiu 112 osób, Stal Stalowa Wola w Bełchatowie 45 osób, Widzew w Siedlcach 200 osób.

Eric Cantona

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

GKS Katowice – Odra Opole Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

13.04.2023 Katowice

GKS Katowice – Odra Opole 1:3 (0:1)

Bramki: Jaroszek (55)Piroch (26), Continella (74), Sarmiento (76)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala– Błąd (86. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (86. Pietrzyk) – Bergier

Odra Opole: Haluch – Szrek, Piroch, Spychała, Kamiński M. – Kamiński W. (59. Continella), Niziołek, Galan, Antczak (78. Surzyn), Hebel (59. Sarmiento) – Czapliński

Żółte kartki: Marzec, Kozubal, Mak – W. Kamiński, Antczak, Continella, Czapliński

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)

Widzów: 5467

 

     

    Kontynuuj czytanie

    Piłka nożna

    Odra Opole zakończyła serię GieKSy

    Avatar photo

    Opublikowany

    dnia

    Przez

    Kolejne spotkanie GieKSa rozgrywała przy Bukowej, tym razem w Katowicach zjawiła się Odra Opole. Mecz przy akompaniamencie głośnego dopingu rozpoczął się o godzinie 15:00.

    Rafa Górak musiał dokonać dwóch zmian w swojej żelaznej wiosennej jedenastce. Kontuzjowanego Komora zastąpił Jaroszek, natomiast za pauzującego Kuuska pojawił się Shibata, który rozpoczął  mecz na pozycji 6, a Repka został przesunięty na stopera. Mecz od pierwszych minut nie porywał, w jednej z pierwszych akcji ucierpiał zawodnik Odry, który dłuższą chwilę był opatrywany na murawie. Co ważne każde wyjście z piłką z własnej połowy bardzo mocno ożywiało trybuny, które wierzyły, że są w stanie wpłynąć na zespół głośnym dopingiem. Pierwszy groźny strzał oddali Trójkolorowi, po rzucie rożnym głową strzelił Repka, ale prosto w bramkarza, który pewnie złapał piłkę. Arbiter po chwili użył gwizdka i wskazał na przewinienie zawodnika gospodarzy. Było to pierwsze ostrzeżenie dla Halucha. W kolejnej akcji ponownie uderzył Repka zza pola karnego, ale nad bramką. W 18. minucie groźną stratę zanotował ten sam zawodnik na lewej stronie. Po szybkiej kontrze opolanie oddali strzał, ale piłka powędrowała daleko od bramki Kudły. W 26. minucie Odra przerwała passę 12 bramek z rzędu katowiczan. Po wrzuceniu piłkę w polu karnym i zamieszaniu najbardziej zorientowany był Piroch, który wpakował piłkę w okienko bramki. GieKSa dalej starał się grać swoje. W 33. minucie ładną dla oka kombinacyjną akcję na strzał zamienił Bergier, jednak ponownie w tym spotkaniu zabrakło precyzji. Odra miała w dalszej fazie dwa groźne strzały – z jednym Kudła spokojnie sobie poradził, ale drugi wypluł przed siebie, jednak naprawił błąd, wyjmując piłkę spod nóg nabiegającego rywala. W doliczonym czasie świetną akcję na lewej stronie rozegrali katowiczanie, ale ostatecznie podanie Rogali na niecelny strzał zamienił Błąd, a był już blisko bramki rywala.

    Drugą połowę rozpoczęli ci sami zawodnicy z obu stron, trenerzy spokojnie podeszli w przerwie do korygowania swojego planu na to spotkanie. Po rzucie rożnym groźnie uderzył z ostrego kąta Repka, ale piłka nieznacznie minęła przeciwny słupek bramki. GieKSa starała się atakować, ale korzystając z prowadzenia regularnie i dość często kradli czas goście, leżąc na murawie po starciach. W 52. minucie Wasielewski doszedł do piłki na prawej stronie i dośrodkował spod końcowej linii, piłka przelobowała bramkarza, ale nie wpadła do siatki mimo dobrej rotacji. W 56. minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym tym razem GieKSa zdobyła bramkę, piłka wręcz spadła pod nogi Jaroszka, a ten wpakował piłkę do siatki. Odra w drugiej połowie raczej nie zatrudniała Kudły, to katowiczanie mieli częściej piłkę pod nogą i raz po raz próbowali sforsować dobrze dysponowaną w tym dniu obronę gości. W 74. minucie po odbiorze na własnej połowie Kozubalowi piłki w dość agresywny sposób Odra wyprowadziła ten jeden atak w drugiej połowie, który doskonałym, technicznym strzałem zza pola karnego zamienił na bramkę Continella. Dwie minuty później po zagraniu na wolne pole sytuację sam na sam z ostrego kąta wykorzystał Sarmiento. Kudła popełnił błąd, był bardzo niezdecydowany przy wyjściu do piłki. Na Bukowej zapadła konsternacja po tych dwóch szybkich, mocnych ciosach. W 83. minucie Błąd, chcąc uspokoić grę, zagrał do Kudły tak, że piłka po koźle przelobowała naszego bramkarza, ale szczęśliwie nie leciała w światło bramki. Zamieszanie we własnym polu karnym w 88. minucie cudem wybronili gospodarze, których każda minuta oddalała od odrobienia dwubramkowej straty. Do końca doliczonego czasu gry żaden z zespołów nie stworzył okazji. Świetna seria GieKSy dobiegła końca.

    13.04.2023, Katowice
    GKS Katowice – Odra Opole 1:3 (0:1)
    Bramki: Jaroszek (56)Piroch (26), Continella (74), Sarmiento (76).
    GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala – Błąd (87. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (87. Pietrzyk) – Bergier.
    Odra Opole: Haluch – Szrek, Piroch, Spychała, Kamiński M. – Kamiński W. (59. Continella), Niziołek, Galan, Antczak (78. Surzyn), Hebel (59. Sarmiento) – Czapliński.
    Żółte kartki: Marzec, Kozubal, Mak – W. Kamiński, Antczak, Continella, Czapliński.
    Sędzia: Piotr Urban (Warszawa).
    Widzów: 5467.

    Kontynuuj czytanie

    Hokej

    GieKSa hokejowym wicemistrzem Polski

    Avatar photo

    Opublikowany

    dnia

    Przez

    Ostatnie spotkanie finałowe nie zawiodło nikogo. Obie drużyny prezentowały dojrzały hokej, o czym świadczy fakt, że w regulaminowym czasie gry nie obejrzeliśmy bramek i o tym, która drużyna została Mistrzem Polski, rozstrzygnęła dogrywka. W niej złotego gola zdobył Kaleinikovas zapewniając Re-Plast Unii Oświęcim tytuł Mistrza Polski w hokeju na lodzie.

    Świadome wagi spotkania obie drużyny od początku starały się narzucić przeciwnikowi swój styl gry, jednak dobrze w obu ekipach spisywały się formacje defensywne. W 5. minucie Kaleinikovas i Dziubiński sprawdzili dyspozycję Murraya. W odpowiedzi Kovalchuk, który rozgrywał bardzo dobre zawody, dograł do Hitosato, lecz uderzenie Japończyka obronił Lundin. Z upływem czasu częściej przy krążku utrzymywali się katowiczanie, a oświęcimianie próbowali wyprowadzać szybkie kontry. Mimo prób Maciasia, Iisakki, Pasiuta po stronie GieKSy oraz Heikkinena, Ackereda, Denyskina i Dyukova po stronie Re-Plast Unii Oświęcim bramek w pierwszej tercji nie obejrzeliśmy. Natomiast równo z syreną za grę wysokim kijem do boksu kar został odesłany Marklund.

    Drugą tercję rozpoczęliśmy od gry w osłabieniu. Pierwszą minutę dobrze się broniliśmy, ale w drugiej minucie tego osłabienia groźne strzały oddali Sadłocha i Ahopelto, które obronił Murray. Po wyrównaniu sił na lodzie mecz się wyrównał, a obie drużyny grały uważnie w defensywie. W 30. minucie na ławkę kar został odesłany Heikkinen. Podczas okresu gry w przewadze Lundina próbowali pokonać Hitosato i Monto. W ostatnich pięciu minutach drugiej tercji mecz nabrał rumieńców. Najpierw w 36. minucie Marklund trafił w słupek, a w odpowiedzi Heikkinen przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem GieKSy. Dwie minuty później Murray z kłopotami obronił strzał Ackereda. Druga tercja zakończyła się także wynikiem bezbramkowym.

    Początek trzeciej tercji należał do GieKSy, ale krążek po uderzeniach Michalskiego i Isakki minął bramkę Lundina, ale podobnie jak to było w poprzednich tercjach, z biegiem czasu mecz się wyrównał. W 50. minucie Murray obronił uderzenia Karjalajnen, Kowalówki i Sołtysa. Podobnie jak dwie poprzednie tercje, również trzecia zakończyła się wynikiem 0:0, a zatem o tytule Mistrza Polski rozstrzygnęła dogrywka.

    Dogrywkę rozpoczęliśmy od dwóch niewykorzystanych sytuacji.  Najpierw bliski pokonania Lundina był Koponen, a chiwlę później po uderzeniu Iisakki krążek minimalnie minął oświęcimską bramkę. W odpowiedzi Ackered trafił w obramowanie naszej bramki. Sytuacja ta była jeszcze sprawdzana na wideo.  W 66. minucie groźnie strzelał Ackered, a chwilę później Murray uprzedził Sadłochę, który znalazłby się w sytuacji sam na sam. O tytule Mistrza Polski zdecydowała sytuacja z68. minucie, kiedy Kaleinikovas strzałem po dalszym słupku pokonał Murraya.

    GKS Katowice – Re Plast Unia Oświęcim 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 d. 0:1)

    0:1 Mark Kaleinikovas  (Elliot Lorraine) 66:21

    GKS Katowice: Murray, (Kieler) – Delmas, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko – Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Lehtimaki – Wanacki, Cook, Smal, Michalski, Marklund – Lebek, Chodor, Hitosato, Maciaś, Kovalchuk.

    Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin, (Kowalówka R.) – Dyukov, Jakobsons, Sadłocha, Dziubiński, Kaleinikovas – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Ackered, Kowalówka S., Lorraine, Denyskin – Noworyta, Łukawski, Wanat, Krzemień, Sołtys.

    Kontynuuj czytanie

    Zobacz również

    Made with by Cysiu & Stęga