Fin i Słowak kolejnymi wzmocnieniami hokejowej GieKSy

Dodano przez Adi | 16 sierpnia 2017 17:42
Licznik odwiedzin: 938

Do drużyny TAURON KH GKS-u Katowice dołączyli dziś fiński napastnik Jesse Rohtla i słowacki obrońca Martin Cakajik.

Rohtla to 29-letni center, który najwięcej meczów rozegrał w fińskiej lidze Mestis (drugi poziom). Ostatni sezon spędził na trzecim poziomie rozgrywkowym w Szwecji, gdzie w 42 spotkaniach zdobył 37 punktów za 15 bramek i 22 asysty. W sezonie 15/16 grał w Kazachstanie oraz na Białorusi. Epizodycznie występował również w Liidze, która jest najwyższą klasą rozgrywkową w Finlandii. Rozegrał tam łącznie 76 meczów. W Kazachstanie spotkał się z innym z naszych nowych zawodników, Lukasem Martinką, gdyż grali w tej samej drużynie (Kulager Pietropawłowsk). Ma 174cm wzrostu i waży 78kg.

Cakajik będzie jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w hokejowej GieKSie. Ma on bowiem 38 lat. W swojej karierze rozegrał aż 12 sezonów w czeskiej Extralidze oraz po 3 w słowackiej i kazachskiej. To właśnie w Kazachstanie spędził ostatnie 2 lata, reprezentując barwy Beibarysu Astana. Na swoim koncie ma też 8 występów w seniorskiej kadrze Słowacji. W ostatnim sezonie rozegrał 50 meczów, w których zdobył 6 goli i zanotował 21 asyst,
a w statystyce +/- uzyskał bilans +14. Na ławce kar przesiedział zaledwie 16 minut.

Jutro nasi hokeiści rozpoczną zmagania na Memoriale im. Pavla Zabojnika w Zvoleniu. Zmierzą się z HC Frydek-Mistek. Dodajmy, że nastąpiła zmiana na liście uczestników i przeciwnikiem GieKSy w piątkowym meczu będzie reprezentacja Słowacji U20, a nie Corona Braszów. Nowym zawodnikom życzymy sukcesów.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*