„Galeria Sław” hokejowej GieKSy

Dodano przez kosa | 27 marca 2018 06:42
Licznik odwiedzin: 704

Przed poniedziałkowym spotkaniem pomiędzy GKS-em Katowice i GKS-em Tychy odbyła się w Satelicie uroczystość odsłonięcia ”Galerii Sław” hokejowej GieKSy.

Na jednej ze ścian hali zawisło 6 flag-koszulek z nazwiskami najbardziej utytułowanych zawodników w historii GKS-u. Uhonorowani zostali hokeiści, którzy dla Katowic wielokrotnie zdobywali tytuł Mistrzów Polski: Andrzej Fonfara, Janusz Świerc, Maksymilian Lebek, Henryk Reguła, Sylwester WilczekKazimierz Małysiak.

Uroczystego odsłonięcia „Galerii Sław” dokonał Prezydent Katowic Marcin Krupa. – W nawiązaniu do tradycji wróciliśmy do czasów, gdy Śląsk żył hokejem. Mamy w Katowicach silną sekcję w barwach GKS-u, doskonałą infrastrukturę oraz regularnie jesteśmy gospodarzem hokejowych wydarzeń. Pamiętamy jednak o tradycjach i historii, którą tworzyli wspaniali ludzie – teraz możemy ich docenić w „Galerii Sław” – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Pomysłodawcą utworzenia „Galerii Sław” hokejowego GKS-u Katowice był Radny Krzysztof Pieczyński, który zwrócił się w tej sprawie z interpelacją do Prezydenta Katowic. – Od zawsze jestem wielkim fanem sportu, a przede wszystkim fanem GieKSy. Interesuję się też historią sportu i losami byłych zawodników. Powrót hokejowej GieKSy do lat świetności to idealna okazja na uhonorowanie naszych byłych bohaterów lodowych tafli. Wraz z działaczami KH GKS-u wpadliśmy na pomysł utworzenia „Galerii Sław”. Jako radny wystąpiłem z taką interpelacją do władz Katowic, którym dziękuję za przychylne podejście do tej idei – mówi Krzysztof Pieczyński.

Hokejową GieKSę reprezentowało w historii wielu wybitych zawodników. Dlatego „Galeria Sław” ma charakter otwarty i w przyszłości honorowani będą także kolejni hokeiści, którzy święcili triumfy z GKS-em.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*