Dołącz do nas

Siatkówka

Gdzie zagra GieKSa? – HS Częstochowa

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Hala Sportowa Częstochowa – hala widowiskowo-sportowa w Częstochowie, w dzielnicy Zawodzie przy ul. Żużlowej 4. Znajduje się ona w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu żużlowego SGP Arena Częstochowa. Hala może pomieścić maksymalnie 7100 kibiców, około 5900 miejsc znajduje się na trybunach stałych. Spełnia wszystkie wymagania organizacji FIVB oraz FIBA. Głównym użytkownikiem hali jest klub siatkarski AZS Częstochowa. Od 1 sierpnia 2013 roku obiektem zarządza miejska spółka Hala Sportowa Częstochowa Sp. z o.o. Hala wybudowana została w latach 2010-2012 w miejscu małego boiska sportowego. Jej uroczyste otwarcie odbyło się 29 września 2012, inaugurującym wydarzeniem był mecz o Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn pomiędzy PGE Skrą Bełchatów i Asseco Resovią Rzeszów.

Koszt budowy hali wyniósł około 70 mln złotych. Inwestor, czyli miasto Częstochowa otrzymał dofinansowanie z Programu Rozwoju Subregionu Północnego w wysokości 29,52 mln zł oraz dotację 20 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Generalnym wykonawcą inwestycji był UNIBEP SA, Bielsk Podlaski. Głównym zadaniem obiektu jest organizacja imprez sportowych w dyscyplinach takich jak: siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, futsall, szermierka, tenis stołowy czy sporty walki. Ponadto organizowane mogą być koncerty, targi, wystawy, seminaria.

Hala Sportowa Częstochowa otrzymała nagrodę drugiego stopnia w konkursie „Budowa Roku 2012” – jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa. Jury oceniało m.in. jakość robót, organizację budowy i czas jej realizacji, rozwiązania techniczno-technologiczne procesu realizacji budowy, bezpieczeństwo pracy i ochronę zdrowia, przebieg i formę finansowania inwestycji oraz wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu. Logo Hali Sportowej Częstochowa zawiera skrót HSC i znaczek graficzny, który symbolizuje kolorowe krzesełka na trybunach. Jego autorem jest częstochowianin Adrian Chrzęstek.

W hali odbyły się takie imprezy jak gale bokserskie Fight Night 9 oraz Wojak Boxing Night, mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet między Polską a Czarnogórą w 2013 roku. W 2014 roku odbyła się Polska Noc Kabaretowa oraz wystąpił legendarny zespół Budka Suflera, który obchodził jubileusz 40-lecia swojego istnienia. W 2015 roku odbył się dwumecz reprezentacji polskich siatkarzy z Iranem w ramach Ligi Światowej.

 

Obiekt czterokondygnacyjny tworzą:

Poziom 0:

– Arena:

a/ płyta główna – powierzchnia 1166 m2
Nawierzchnia: parkiet (mecze siatkówki i piłki ręcznej rozgrywane są na wykładzinie typu Taraflex Sport Evolution)
– ilość miejsc ogółem – 7100
– ilość miejsc na trybunach teleskopowych (poziom 0) – 1197 ( dodatkowo 15 miejsc dla osób niepełnosprawnych, sektor P4)
– oświetlenie areny – 6 poziomów max. 2850 lx
– wysokość od podłoża do pomostów technicznych – 16m

b/ zaplecze techniczne imprez:
– 4 szatnie dla zawodników
– 4 pokoje dla trenerów
– 3 szatnie dla sędziów
– pokój dla komisarza zawodów/sędziego głównego
– 2 szatnie dla obsługi technicznej imprez.

Wszystkie pomieszczenia posiadają węzeł sanitarny.

c/ część treningowa:
– 2 sale treningowe/rozgrzewkowe o powierzchni 395m² każda (15×24 m). Nawierzchnia: parkiet.
– 2 sale gimnastyczne, odpowiednio o powierzchni 135,8m² i 143,6m² (9,7x14m i 9,7×14,8m). Nawierzchnia: wykładzina typu Taraflex.
– 4 szatnie dla zawodników z pełnym węzłem sanitarnym
– pomieszczenie do pracy dla przedstawicieli mediów o powierzchni 150m²
– sala konferencyjna o powierzchni 142m²

2. Poziom 1:

– widownia na 5 843 miejsca siedzące (dodatkowo po 2 miejsca dla niepełnosprawnych w sektorach B1 i D1)
– boksy handlowe (56) o powierzchni 3m²

3. Poziom 2 – część administracyjna

4. Poziom 3:

– sala konferencyjna o powierzchni 340m²
– sala konferencyjna o powierzchni 130m²
– loże VIP

Podstawowe dane techniczne:

– powierzchnia zabudowy – 9 380 m²
– powierzchnia użytkowa – 16 997 m²
– kubatura – 182 367,5 m³

Zastosowane rozwiązania techniczne i technologiczne sprawiają, że obiekt jest przestronny, wygodny, przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a przede wszystkim bezpieczny (CCTV, DSO, SAP, instalacja tryskaczowa, system kontroli dostępu).

 

Hala Sportowa Częstochowa
ul. Żużlowa 4
42-200 Częstochowa

 

Hala Sportowa Częstochowa 1

 

Hala Sportowa Częstochowa 2

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

GKS Katowice – Lechia Gdańsk Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

07.04.2023 Katowice

GKS Katowice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramki: 90. Jędrych

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor (61.Jaroszek), Repka, Rogala– Błąd 89. Shibata), Kozubal, Marzec (52.Aleman) – Bergier (89. Mak)

Lechia Gdańsk: Sarnavskyi- Olsson, Chindris, Zhelizko, Mena, Kapić (86. Koperski), Kałahur, Bugaj (86. Fernandez), Bobcek (69. Zjawiński), Khlan (69.Sypek), Neugebauer (60. D’arriego)

Żółte kartki:  Jędrych – Zhelizko, Khlan, Koperski

Czerwona kartka: Kuusk

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

Widzów:

 

    Kontynuuj czytanie

    Piłka nożna

    GKS Katowice – Odra Opole Live

    Avatar photo

    Opublikowany

    dnia

    Przez

    13.04.2023 Katowice

    GKS Katowice – Odra Opole 1:3 (0:1)

    Bramki: Jaroszek (55)Piroch (26), Continella (74), Sarmiento (76)

    GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala– Błąd (86. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (86. Pietrzyk) – Bergier

    Odra Opole: Haluch – Szrek, Piroch, Spychała, Kamiński M. – Kamiński W. (59. Continella), Niziołek, Galan, Antczak (78. Surzyn), Hebel (59. Sarmiento) – Czapliński

    Żółte kartki: Marzec, Kozubal, Mak – W. Kamiński, Antczak, Continella, Czapliński

    Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)

    Widzów: 5467

     

    You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

     

    Kontynuuj czytanie

    Piłka nożna

    To było istne SZALEŃSTWO przy Bukowej!

    Avatar photo

    Opublikowany

    dnia

    Przez

    Spotkanie 26. kolejki między GieKSą, a Lechią było niewątpliwie hitem kolejki. Oba zespoły miały świetne serie zwycięstw i liderowały wiosennej tabeli pierwszej ligi.

    Od pierwszych minut przy akompaniamencie kapitalnego dopingu katowiczanie ruszyli do ataków. Już w 3. minucie mocno wstrzelona piłka z lewej strony przez Rogale przemknęła przed Sarnavskim, który nie interweniował, ale niestety żaden z zawodników nie dołożył nogi, aby skierować futbolówkę do bramki. Chwilę później Kozubal z lewej strony w polu karnym uderzył minimalnie obok prawego słupka bramki Lechii. Dobrze w tej sytuacji był ustawiony Marzec i wydawało się, że będzie przecinał ten strzał, jednak ostatecznie brakło podjęcia decyzji. Po błędzie rywala w 13. minucie piłkę otrzymał Bergier i momentalnie odwrócił się w stronę bramki i uderzył, ale piłka przefrunęła nad bramką. W 17. minucie szybki atak na strzał głową zamienił Bergier, ale piłka leciała wprost w dobrze ustawionego Sarnavskiego. W tej akcji przy rozegraniu bez kontaktu z rywalem ucierpiał Marzec, ale po interwencji medycznej wrócił na boisko. Groźny kontratak przeprowadzili goście w 25. minucie, ale na połowie rywala pod bramką ucierpiał Repka i ostatecznie po wycofaniu piłki, arbiter zatrzymał grę, aby fizjoterapeuci mogli pomóc naszemu pomocnikowi. Komor zdziwił wszystkich w następnej akcji, kiedy od połowy minął kilku zawodników z Gdańska jak tyczki i rozpędzony wpadł w pole karne, ale staranował w ataku rywala i akcję zakończył faulem. W 35. minucie pierwszy strzał oddali gdańszczanie, jednak sporo niecelny. Wtedy też na Blaszoku została zaprezentowana ogromna oprawa „Ultras GieKSa”, która po chwili została zdjęta i mogliśmy podziwiać racowisko z dopiskiem „Granice przekraczać, za nic nie przepraszać”. Dym na niecałą minutę zatrzymał sportowe zmagania. W 45. minucie kibice odpalili świece dymne w barwach klubowych, a powstały dym zadomowił się na dobre przy Bukowej, zatrzymując doliczone przez arbitra cztery minuty na dobrą chwilę. Po wznowieniu gry świetnie zabrał się w kontrze z piłką Marzec, kończąc akcję mocnym strzałem w środek bramki, który Sarnavski wypiąstkował. Arbiter po chwili odesłał oba zespoły do szatni, a wśród fanów GieKSy na trybunach można było odczuć ogromny niedosyt, że nie zdołaliśmy zdobyć bramki.

    Na drugą połowę żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany. Od pierwszych minut to goście ruszyli do przodu, ale brakowało im konkretów, aby chociaż oddać celny strzał na bramkę Kudły. Dośrodkowania również były przecinane przez zawodników ustawionych przy bliższym słupku. W 50. minucie nie był w stanie kontynuować meczu Marzec i była konieczna pierwsza zmiana w ekipie GieKSy. Dopiero po dwóch minutach Aleman pojawił się na boisku, zmieniając kontuzjowanego kolegę. W 54. minucie świetną piłkę dostał Błąd od Kozubala w pole karne, ale po złym przyjęciu musiał ratować się dograniem, które nie było najlepsze. W następnej akcji świetnie rozegrał akcję Rogala z Alemanem, ale obrońcy z trudem wybili kilkukrotnie piłkę z pola karnego. Równo po godzinie gry zakotłowało się w polu karnym GieKSy po dograniu z prawej strony Meny, ale ostatecznie obrońcy zażegnali niebezpieczeństwa. Tuż po tej akcji boisko opuścił Komor, co też było prawdopodobnie skutkiem urazu, którego nabawił się podczas solowego rajdu w pierwszej połowie. Mecz w drugiej połowie nie porywał, oglądaliśmy dużo drobnych przewinień, które bardzo mocno spowalniały zapędy obu zespołów. W 71. minucie dośrodkował w pole karne Kozubal poprawiając wcześniejsze zagranie z rzutu rożnego, a głęboko w polu karnym źle przyjął ją Aleman i piłka tylko spokojnie minęła linię końcową obok bramki Lechii. Bez dwóch zdań to była idealna szansa do oddania strzału. Dwie minuty później po ostrym faulu na rywalu Kuusk obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę. Pan Marciniak w pierwszej chwili pokazał żółty kartonik, ale zweryfikował sytuację na VAR i poprawił swoją decyzję. GieKSa musiała sobie od tego momentu radzić w dziesiątkę. Katowiczanie skupili się na defensywie i czekali na odpowiedni moment, ale gdy po kilku minutach odebrali piłkę i ruszyli do kontrataku, to stadion odlatywał – tak głośnego dopingu nie było dawno przy Bukowej. Piłkarze nabrali pewności po chwili i zaczęli atakować Lechię pressingiem, która ratowała się wybiciem w aut. Gdańszczanie przeprowadzili podwójną zmianę w 86. minucie, rzucając wszystko, co mają do ofensywy. Do końca regulaminowego czasu nie oglądaliśmy jednak znaczących groźnych ataków gości. GieKSa świetnie broniła i raz po raz napędzała szybkie ataki. W doliczonym czasie gry stadion odleciał, bo katowiczanie mocno zaatakowali i wpakowali piłkę do bramki z najbliższej odległości, a strzelcem był Jędrych. To było coś, czego fani przy Bukowej długo nie zapomną. Lechia jeszcze atakowała, ale wtedy katowiczanie grali już w 11, bo stadion kompletnie oszalał. Co za wygrana!

    7.04.2023, Katowice
    GKS Katowice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
    Bramki: Jędrych (90).
    GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor (61. Jaroszek), Rogala– Błąd (90. Shibata), Repka, Kozubal, Marzec (52. Aleman) – Bergier (90. Mak).
    Lechia Gdańsk: Sarnavskyi- Olsson, Chindris, Zhelizko, Mena, Kapić (86. Fernandez), Kałahur, Bugaj (86. Koperski), Bobcek (69. Zjawiński), Khlan (69. Sypek), Neugebauer (60. D’Arrigo)
    Żółte kartki:  Jędrych – Zhelizko, Khlan, Koperski.
    Czerwona kartka: Kuusk (74., brutalny faul).
    Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).
    Widzów: 5998 (komplet).

    Kontynuuj czytanie

    Zobacz również

    Made with by Cysiu & Stęga