GieKSa gra o fotel lidera Nice 1. Ligi! Media o dzisiejszym meczu Puszcza-GKS Katowice

Dodano przez Witek | 25 kwietnia 2018 11:10
Licznik odwiedzin: 487

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mediów na temat dzisiejszego meczu Puszcza Niepołomice – GKS Katowice. Z niewielkiej ilości materiałów wybraliśmy dla Was najciekawsze:

 

gazetakrakowska.pl – Piłkarska środa w Małopolsce: I, III i IV liga, finały w regionalnym Pucharze Polski!

 

[…] Pierwszoligowa Puszcza Niepołomice rozegra o godz. 17 zaległy mecz z GKS-em Katowice. Zadanie przed „Żubrami” bardzo trudne, bo katowiczanie radzą sobie w tym roku świetnie (6 zwycięstw, 1 porażka) i są już na premiowanym awansem, drugim miejscu. Puszcza zajmuje 12., a wiosną trudniej zdobywa jej się punkty, niż w poprzedniej rundzie.

 

puszcza-niepolomice.pl – Wymagający rywal (zapowiedź)

 

[…] Przyjezdni zajmują aktualnie drugie miejsce w ligowej tabeli, tracąc do lidera z Legnicy zaledwie trzy punkty. Dodatkowo GKS to najczęściej wygrywająca w tym sezonie drużyna na wyjazdach, która … jeszcze nigdy w historii z nami nie wygrała!

Przed nami czwarte ligowe starcie obu zespołów. W sezonie 2013/2014 kiedy w 1 lidze spotkaliśmy się po raz pierwszy padły dwa remisy (1-1 w Katowicach oraz 2-2 w Niepołomicach). Dwa lata wcześniej spotkaliśmy się Puszcza Polski gdzie po dramatycznym spotkaniu wygraliśmy po rzutach karnych.

Jesienią przy Bukowej nasi piłkarze również cieszyli się z trzech punktów po zwycięstwie 2-1. Na bramkę Goncerza, odpowiedzieli Marcin Orłowski i Dawid Ryndak. Nie mamy nic przeciwko powtórzeniu tego scenariusza!

Trzeba jednak pamiętać, że w ostatnich tygodniach GKS kolekcjonuje kolejne komplety punktów. W 7 tegorocznych spotkaniach nasi dzisiejsi rywale zdobyli już 15 punktów na 18 możliwych. Jedyną drużyną, która potrafiła zatrzymać piłkarzy z Bukowej była Stal Mielec.

 

gol24.pl – GieKSa chce dogonić lidera

 

[…] Dzisiejsze spotkania są ostatnimi zaległymi meczami z początku wiosny w Nice 1 Lidze, kiedy to większość meczy było przekładanych z powodu złych warunków atmosferycznych i fatalnych stanów muraw. Ta wiosna zdecydowanie sprzyja piłkarzom GKS-u Katowice, którzy w tym sezonie wygrali sześć na siedem możliwych spotkań. Jedyną oficjalną porażkę w tym roku odnieśli półtorej tygodnia temu w meczu u siebie ze Stalą Mielec, która również ma apetyt na awans do Lotto Ekstraklasy. Jeszcze w rundzie jesiennej mało kto typował piłkarzy GKS-u w roli faworytów do awansu. Co prawda zarząd katowickiego klubu co roku obwieszcza wszem i wobec, że to jest właśnie ten sezon, kiedy GKS awansuje do najwyższej klasy rozgrywkowej, jednak zazwyczaj wiosną drużyna spisuje się fatalnie i trwoni cały dorobek jesieni. W tej rundzie jest jednak inaczej. To właśnie wiosną zespół z Katowic spisuje się znacznie lepiej, jest praktycznie nie do zatrzymania i zdecydowanie walczy o upragniony awans.

Puszcza natomiast znajduje się na niemal drugim biegunie. Drużyna z Niepołomic walczy o utrzymanie w Nice 1 Lidze, ale na ten moment ma dosyć bezpieczną przewagę nad strefą spadkową, która aktualnie wynosi siedem punktów. Puszcza w tym roku wygrała zaledwie jedno spotkanie. Półtorej tygodnia temu udało im się ograć drużynę Drutex-Bytovii 2:0 dzięki czemu mogli właśnie odskoczyć zespołom walczącym o utrzymanie w lidze. Oprócz tej wygranej ekipa z Niepołomic ma na swoim koncie w tym roku jeszcze trzy remisy i trzy porażki.

W rundzie jesiennej, a tak naprawdę jeszcze latem w pojedynku obu ekip to nieoczekiwanie Puszcza okazała się lepsza wygrywając w Katowicach 2:1. Gole dla zespołu z Niepołomic w tamtym spotkaniu zdobywali Orłowski i Ryndak. Wtedy to jednak piersi prowadzili zawodnicy „GieKSy” po bramce Grzegorza Goncerza, jednak z każdą kolejną minutą lepsi byli piłkarze Puszczy.

 

dziennikzachodni.pl – GieKSa gra o fotel lidera Nice 1. Ligi! 

 

[…] Świetne wiosenne występy piłkarzy GKS Katowice otworzyły przed zespołem z Bukowej niezwykłą szansę. Jeśli katowiczanie w środę 25 kwietnia na wyjeździe pokonają w zaległym meczu Puszczę Niepołomice obejmą prowadzenie w tabeli Nice 1. Ligi. Początek o godzinie 17.
[…] Puszcza plasuje się w Nice 1. Lidze na 13 pozycji z dość bezpieczną przewagą nad strefą barażowo-spadkową. Na swoim stadionie spisuje się dość solidnie, a o tym, że nie można jej lekceważyć przekonała katowiczan jesienią na ich stadionie wygrywając 2:1. Co więcej, GKS nie wygrał dotychczas żadnego z trzech meczów z tym rywalem – oprócz wspomnianej porażki zaliczył dwa remisy.
Dla GKS-u występ w Niepołomicach to trzeci mecz w ciągu siedmiu dni. Katowiczanie w tym maratonie spisują się jednak znakomicie „zdobywając” stadion za stadionem.
– Każdy mecz traktujemy jako ten najważniejszy. Mamy też świadomość, że właśnie kwietniowa część rozgrywek w dużej mierze ułoży tabelę w kontekście finiszu sezonu – mówi trener Paszulewicz, który w Niepołomicach będzie miał do dyspozycji wszystkich piłkarzy, poza kontuzjowanymi już od dłuższego czasu

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*