GieKSa rozłożona na łopatki. Media po meczu Zagłębie-GKS 3:0

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mediów na temat wczorajszego meczu Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 3:0.

sportslaski.pl – Fatalna GieKSa. Trójka w plecy!
Kolejny słaby występ GKS-u Katowice. Podopieczni trenera Piotra Mandrysza popełniali w Sosnowcu sporo błędów i w efekcie przegrali. GieKSa ma już cztery porażki na koncie, mimo że rozegrano dopiero osiem kolejek…

O ile trener Zagłębia Sosnowiec nie zmienił wyjściowej „11” w porównaniu do poprzedniego spotkania, tak w ekipie GKS-u Katowice były trzy zmiany – na prawym skrzydle grał Oktawian Skrzecz, za napastnikiem Andreja Prokić, a na środek obrony wrócił Mateusz Kamiński. Wrócił i… już w pierwszej akcji popełnił błąd, który prawie spowodował bramkę dla gospodarzy.

[…] Po kwadransie gry piłkę stracił Rafał Makowski, przez co GieKSa ruszyła z kontrą. Bartłomiej Kalinkowski wbiegł w pole karne i strzelił na bramkę, trafił jednak w Dawida Kudłę. Po pół godzinie gry fatalnie do Tomasza Midzierskiego zagrał Łukasz Zejdler, przez co kapitan GKS-u zanotował stratę. Blisko co najmniej kandydatury do „gola kolejki” był Wojciech Łuczak. Jego uderzenie trafiło jednak w boczną siatkę. Przed przerwą groźnie było jeszcze raz – ponownie w polu karnym gości.

[…] Źle w drugą połowę wszedł Adrian Frańczak, który po kilku minutach złapał żółtą kartkę. Chwilę później obrońca GKS-u ponownie faulował, niedaleko swojego pola karnego. Piłka po dośrodkowaniu Mularczyka trafiła do Mateusza Cichockiego, który głową zgrał do stojącego przy bliższym słupku Rafała Makowskiego, a ten z niewielkiej odległości – również głową – wpisał się na listę strzelców. Lepiej mógł się zachować Abramowicz, który stał za plecami zawodnika Zagłębia.
GieKSa niemrawo zabierała się do odrabiania strat i praktycznie ani przez moment nie zapowiadało się na to, by doszło do wyrównania. Jakby tego było mało, pod koniec spotkania sędzia odgwizdał – kontrowersyjny – rzut karny dla sosnowiczan za zagranie ręką Kamińskiego.
[…] Arbiter powinien podyktować jeszcze jeden rzut karny – tym razem dla GKS-u. W doliczonym czasie gry ewidentnie faulowany był Armin Ćerimagić. Tomasz Wajda nie dopatrzył się przewinienia, co rozwścieczyło piłkarzy gości. Sfrustrowany Kamiński po chwili sfaulował Tomasza Nawotkę, za co otrzymał drugą dla siebie żółtą kartkę i musiał przedwcześnie opuścić boisko. W doliczonym czasie gry rozbitych GieKSiarzy dobił Sanogo, który drugi raz pokonał Abramowicza.
GKS dalej tkwi w kryzysie. Początek sezonu jest w wykonaniu kandydata do awansu słaby.

Wojciech Cygan znów zrezygnował!

Wojciech Cygan po meczu z Zagłębiem Sosnowiec złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu GKS-u Katowice.

[…] To druga rezygnacja Cygana w tym roku. Wcześniej zrezygnował – razem z wiceprezesem Marcinem Janickim – na dwie kolejki przed końcem poprzedniego sezonu. Ostatecznie jednak pozostał na stanowisku.
Cygan jest prezesem GKS-u od czerwca 2013 roku.

katowickisport.pl – Na Ludowym tradycyjnie – gospodarze w starciu z GieKSą wzięli wszystko

[…] Mecz zaczął się „z wysokiego C”: już w 45. sekundzie Zagłębie mogło – powinno! – objąć prowadzenie. Prostopadłe podanie przeszło przez defensywę katowicką i trafiło do Patryka Mularczyka. Zatrzymał go Mateusz Abramowicz, ale piłka dotarła do Szymona Lewickiego. Wystarczyło trafić do pustej bramki; a jednak sosnowiczanin chybił!

Potem optyczną przewagę – może nie tak wyraźną, jak rok temu na tym obiekcie, ale jednak – uzyskała GieKSa. Katowiczanie sporo strzelali – zza i z okolic „szesnastki”, czujny był jednak Dawid Kudła.

[…] GieKSiarze „tradycyjnie” więc – przynajmniej na zapleczu ekstraklasy – polegli na Stadionie Ludowym. Zagłębie zaś dołączyło do – na razie – strefy środkowej w tabeli.

Dymisja nieodwołalna – GieKSa bez Prezesa!

Prezes Wojciech Cygan po meczu długo w samotności krążył po zakamarkach klubowego budynku w Sosnowcu, tunelu wiodącym do szatni i po opustoszałej już murawie. Konferował przez telefon, gestykulował… Wszystko stało się jasne po zakończeniu tych rozmów.

– Właśnie złożyłem rezygnację – oznajmił. W związku z tym, że GKS jest spółką giełdową, wszystkim formalnościom w zakresie wymagań prawnych stać się musi zadość w czwartek. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że złożona dymisja została przez prezydenta Katowic przyjęta. – I tym razem moje postanowienie jest ostateczne – zapowiedział (były już) sternik GieKSy. Przypomnijmy, że podobną decyzję prezes Cygan (i wiceprezes Marcin Janicki) podjął po zakończeniu poprzedniego sezonu. Wtedy jednak rada nadzorcza spółki – po dwutygodniowym okresie „bezkrólewia” – ponownie powierzyła obu panom obowiązki zarządzania klubem.

gol24.pl – Mocna końcówka Zagłębia. GieKSa rozłożona na łopatki

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec pewnie zwyciężyli w prestiżowym starciu z GieKSą. Zespół Dariusza Dudka wbił gościom z Katowic trzy gole – wszystkie w drugiej połowie. GKS kończył mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Mateusza Kamińskiego.
[…] Od 30. minuty zaatakowała GieKSa i kilka razy zagroziła bramce Kudły. Najpierw po stracie gospodarzy dobrze znalazł się Andreja Prokić, ale strzelił ponad bramką. Następnie groźnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik gości uderzył głową minimalnie obok bramki. Początek drugiej połowy podobnie jak ostatnie 15. minut pierwszej części spotkania bardzo słabe w wykonaniu obu zespołów.

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

Kibice

Zbiórka na nagłośnienie

Zaraz po meczu z Lechią Gdańsk ruszyła kibicowska zbiórka na nagłośnienie. Nim zdążyliśmy Wam o tym napisać na stronie, to osiągnięto już dwa progi (6400 i 8000 złotych) i obecnie trwa zapełnianie ostatniego – 10000 złotych.

Zbiórka została założona na portalu zrzutka, a wpłat można dokonywać tutaj, do czego gorąco zachęcamy. Trybuny na Bukowej i Satelicie oraz na kibicowskich wyjazdach będą prezentować się tak, jak o to sami zadbamy. Nikt inny za nas tego nie zrobi. Poniżej wklejamy informację od organizatorów: