GieKSa w finale Mistrzostw Polski!!!

Dodano przez Błażej | 19 marca 2018 21:19
Licznik odwiedzin: 1567

Stało się! TAURON KH GKS Katowice czwarty raz w fazie play-off pokonał Comarch Cracovię i awansował do finału mistrzostw Polski! W walce o złoty medal naszym przeciwnikiem będzie GKS Tychy, także będziemy mieć górnicze derby w finale. Cracovia przyzwyczaiła nas do tego, że mocno rozpoczyna spotkania, a z czasem zaczyna brakować jej sił. Tym razem zaczęła nieco spokojniej. Wynik spotkania został otworzony w 9 minucie. Bartosz Fraszko zdołał utrzymać krążek na niebieskiej, wrzucił go po lodzie w stronę bramki, a tam nasz kapitan Tomasz Malasiński trącił go kijem, czym zmylił Rafała Radziszewskiego. Był to jedyny gol w pierwszej tercji spotkania.

Już w 3 minucie drugiej części spotkania ,,Pasy” doprowadziły do wyrównania. Filip Drzewiecki znalazł się sam przed Shanem Owenem po podaniu lobem od Krystiana Dziubińskiego i strzelił w okienko bramki. Katowiczanie starali się grać ostrożnie i nie łapać kar. Nie udało się jednak ich uniknąć, choć w kilku sytuacjach przesadzili nieco sędziowie. Cracovia wciąż jednak była bardzo nieskuteczna w przewagach, a kilkukrotnie to my mieliśmy okazję zdobyć gola grając w osłabieniu. W 31 minucie ponownie objęliśmy prowadzenie. Tuż po zakończonej karze dla Bryniczki strzał oddał Mikołaj Łopuski. Został on zablokowany, ale krążek trafił na kij Andreja Themara, który zdobył swoją pierwszą bramkę w tym półfinale. Jeszcze w tej tercji mieliśmy okazje do kolejnych bramek. W słupek trafił Themar, a później mający przed sobą odsłoniętą bramkę Grof nie trafił w krążek. Najważniejsze było jednak to, że przed ostatnimi 20 minutami prowadziliśmy 2:1.

W trzeciej tercji Cracovia nie miała wyjścia – musiała atakować. Jednak, jak już wielokrotnie miało to miejsce w tym półfinale, brakowało jej pomysłu na naszą defensywę i Shane’a Owena. Co więcej, w 48 minucie udało się nam podwyższyć prowadzenie. Po objechaniu bramki przez Patryka Wronkę krążek znalazł się w polu bramkowym, a najszybciej dopadł do niego Dusan Devecka. Krakowianom ten gol odebrał już chyba wszelkie nadzieje na przedłużenie tej rywalizacji. Próbowali atakować, ale brakowało pomysłu, kondycji i woli walki. Gubili krążek, czego efektem była chociażby akcja Malasińskiego i Fraszki, która powinna zakończyć się golem, ale kolejny raz zabrakło dokładności. Na dwie minuty przed końcem meczu do boksu zjechał Rafał Radziszewski, a już po kilkunastu sekundach strzałem do pustej bramki awans zapewnił nam Patryk Wronka. Po 15 latach hokejowa GieKSa zagra o złoty medal mistrzostw Polski!

Zawodnik meczu: Patryk Wronka – spotkanie zakończył z golem i dwoma asystami, ale na każdej zmianie irytował zawodników Cracovii swoją szybkością i zwrotnością. W trzeciej tercji najpierw wystawił krążek do dobitki, a następnie sam przypieczętował wynik spotkania.

TAURON KH GKS Katowice – Comarch Cracovia 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
1:0 Tomasz Malasiński (Bartosz Fraszko, Patryk Wronka) 08:22
1:1 Filip Drzewiecki (Krystian Dziubiński) 22:30c
2:1 Andrej Themar (Mikołaj Łopuski) 30:30
3:1 Dusan Devecka (Patryk Wronka, Bartosz Fraszko) 47:26
4:1 Patryk Wronka (Jakub Grof) 58:25

TAURON KH GKS Katowice: Owen (Kosowski) – Wanacki, Cakajik, Łopuski, Rohtla, Strzyżowski – Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko – Rąpała, Grof, Themar, Sawicki, Vozdecky – Krawczyk, Skokan, Dalidowicz, Krężołek, Majoch
COMARCH Cracovia: Radziszewski (Łuba) – Noworyta, Chaloupka, Sykora, Da Costa, Kalus – Rompkowski, Kolesnikovs, Urbanowicz, Bryniczka, Kapica – Sinagl, Wajda, Drzewiecki, Dziubiński, Vorobyev – Szurowski, Dutka, Zygmunt, Słaboń, Domogała

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Dziadek — 20 marca 2018 @ 17:13

    110% planu wykonane. Gramy dalej ale nie pompujmy balonika, niech chłopaki grają na luzie, z fantazją i polotem. Bo jak znowu zacznie się dmuchanie balonika to wyjdzie jak zwykle na minus. Koncentrować się nad każdym meczem a mistrz… no cóż, fajnie by było. No ale pamiętajmy, że Tychy to nie Cracovia. Szanse oceniam 40 do 60% dla nich, ale to sport, więc kto wie…

  2. stefano — 20 marca 2018 @ 08:35

    Gratulacje , dla Trenerów i całej kadry !!!!

  3. wierny — 19 marca 2018 @ 21:24

    Brawo Gieksa !!!! Jadymyy na majstra

 

Dodaj komentarz

*