GieKSa znowu „odda przysługę” Olimpii?

Dodano przez Witek | 25 maja 2018 21:30
Licznik odwiedzin: 674

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana przedostatnia kolejka spotkań I ligi. GiekSa na swój ostatni wyjazd pojedzie do Grudziądza na mecz z Olimpią. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 28 maja 2017 roku o godzinie 12:45 (jak wszystkie spotkania tej kolejki).

Spotkanie w Grudziądzu jest bardzo ważne dla układu dołu tabeli: Olimpia zajmuje przedostatnie miejsce ze stratą trzech punktów do miejsca barażowego, ewentualne zwycięstwo nad GKS-em przedłuża szanse na zajęcie tego miejsca.

 

Drużyna biało – zielonych swoje występy na zapleczu ekstraklasy rozpoczęła siedem lat temu, w sezonie 2011/12. Jak do tej pory największym sukcesem na tym poziomie rozgrywek było zajęcie czwartego miejsca w sezonie 2014/15, pod wodzą obecnego trenera Dariusza Kubickiego. Drużyna zajęła wprawdzie miejsce tuż za podium, ale w przekroju całego sezonu nie miała większych szans na włączenie się do walki o ekstraklasę: sezon zdominowały ekipy Zagłębia Lubin, Termaliki i Wisły Płock, które między sobą rozstrzygnęły kwestię awansu. Na końcu rozgrywek różnica pomiędzy drugą Termaliką i czwartą Olimpią wynosiła aż dwadzieścia punktów.

Dużo więcej emocji i nadziei wśród kibiców biało – zielonych było w ubiegłym sezonie. Olimpia do ostatniego spotkania miała szansę na awans, ale decydująca o losach awansu była porażka w przedostatniej kolejce z GieKSą (nomen omen). GieKSa miała wtedy już matematyczne szanse na awans…

Ekipa Olimpii po „wydarzeniach” z zeszłego sezonu nie może się pozbierać: drużyna praktycznie od początku rozgrywek „utrzymuje” się w dolnych rejonach tabeli, po meczach rozgrywanych jesienią zajmowała miejsce barażowe…

Kubicki, po objęciu stanowiska trenera w styczniu bieżącego roku powiedział:

– Patrząc na tabelę, cel może być tylko jeden: uratowanie Nice 1 ligi. Trzeba znaleźć na to najskuteczniejsze środki. Nie dzielę piłkarzy na młodych i starych, tylko dobrych, średnich i słabych. Nikomu nie zaglądam w metryczkę. Wiem, że stawianie na młodzież wiąże się pewnymi gratyfikacjami w Pro Junior System (Olimpia w ubiegłym sezonie wygrała klasyfikację PJS – przyp. red.), ale dla mnie priorytet jest jeden: zapewnienie bytu Olimpii na boiskach I ligi.

Niestety dla Olimpii, Kubicki, nie odmienił drużyny: na wiosnę biało – zieloni w trzynastu meczach zdobyli tylko dwanaście punktów (dwa zwycięstwa, sześć remisów i pięć przegranych). Wiosną na swoim boisku piłkarze z Grudziądza dwa razy wygrali (z Bytovią 2:1 i Pogonią 4:2), trzy razy zremisowali (po 0:0 z Podbeskidziem i Puszczą oraz 2:2 ze Stalą) i dwa razy przegrali (po 0:1 z Tychami i Chojniczanką).

Na konferencji przed meczem z GieKSą trener Olimpii powiedział:

 – Sytuacja naprawdę jest bardzo ciężka, dlatego niesamowicie starannie przygotowujemy się do tego spotkania i zrobimy wszystko, zarówno ja, jak i piłkarze, sztab szkoleniowy i medyczny, żeby to spotkanie wygrać.

[…] – Jesteśmy przygotowani na walkę od pierwszej do ostatniej minuty.

Zarząd Olimpii na mecz z GieKSą obniżył ceny na ten mecz, licząc na pełen stadion…

W zespole biało – zielonych na pewno nie zagra pomocnik Robert Candrea, który pauzuje za cztery żółte kartki oraz leczący kontuzję obrońca Michael Olczyk.

W składzie drużyny Olimpii jest dwóch reprezentantów Polski U-21: Hubert Adamczyk oraz Adrian Klimczak.

Drużynę biało – zielonych i GieKSę, oprócz oczywiście trenera Paszulewicza i Bledzewskiego łączą piłkarze: w zespole z Grudziądza – Daniel Feruga i GKS-u: Lukas Klemenz i Adrian Frańczak, występujący wcześniej „po drugich stronach boiska”.

Mówi się również (bo chyba żadna ze stron tego nie potwierdziła oficjalnie), że po sezonie do GieKSy trafi najlepszy strzelec (cztery bramki na koncie) z drużyny Olimpii, pomocnik Damian Michalik, któremu kończy się w czerwcu kontrakt w Grudziądzu.

 

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. ursus — 27 maja 2018 @ 10:22

    33 kolejka w rozgrywkach o pietruszkę 1 ligi… – nie można by tak na gali im tych warzyw wręczać?

 

Dodaj komentarz

*