GKS Katowice przyciąga tłumy na wyjazdach

Dodano przez kosa | 7 grudnia 2017 12:08
Licznik odwiedzin: 2011

Portal 90minut.pl opublikował statystyki dotyczące rundy jesiennej pierwszej ligi. Próżno szukać piłkarzy GKS Katowice w czołówkach indywidualnych klasyfikacji, dlatego skupimy się na kibicach.

GKS Katowice to klub, który w minionej rundzie ściągał na swoje wyjazdowe mecze najwięcej kibiców. Zdecydowanie wygraliśmy klasyfikację „Widownia na meczach drużyn na wyjeździe”. Średnia kibiców chcących oglądać spotkania GieKSy poza Bukową to 3500 osób i dość znacznie (o 500 fanów) wyprzedziliśmy w tej kategorii Ruch Chorzów i Zagłębie Sosnowiec. Czy jest to zasługa marki GKS Katowice, postawy piłkarzy pierwszej drużyny, fanatycznych kibiców (ponownie jesteśmy liderami w rankingu wyjazdowym na portalu 12zawodnik.pl)? To już pozostawiamy Państwa ocenie.

Jeśli chodzi o widownię na meczach domowych, to wygląda to już niestety gorzej. W porównaniu do analogicznego okresu rok temu, to spadliśmy o jedno miejsce: z piątego na szóste oraz ze średniej frekwencji z 2900 na 2500 osób. Rok temu wyprzedzały nas jedynie kluby z nowymi stadionami, a w tym jest już to wymieszane (lepszy jest spadkowicz z Chorzowa oraz beniaminek z Częstochowy). Liderem jest Podbeskidzie Bielsko-Biała, które osiągnęło średnią frekwencję na poziomie 5400 osób na mecz.

GKS Katowice to także klub, w którym wystąpiło najwięcej zawodników podczas całej rundy – 25. Tylu samo broniło barw Olimpii Grudziądz, Ruchu Chorzów i Pogoni Siedlce. Dla porównania – Puszcza Niepołomice sprawdziła jedynie 19 piłkarzy. Jesteśmy także drugą drużyną od końca, jeśli chodzi różnicę pomiędzy karnymi podyktowanymi dla i przeciw drużynie. Czy wynika to z tego, że nie lubią nas sędziowie? 

Wszystkie statystyki dostępne są tutaj.

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*