GKS udanie zaczął okres sparingowy od wygranej w Bielsku

Dodano przez Jack | 2 września 2017 16:24
Licznik odwiedzin: 724

Siatkarze GieKSy od miesiąca przygotowują się do rozgrywek, trenując na siłowni, w hali, a do niedawna także na stadionie lekkoatletycznym. Powoli ten najcięższy okres dla zawodników mija i rozpoczyna się praca nad zgraniem zespołu oraz wypracowaniem odpowiednich schematów gry.

 

Do drużyny dołączył już nasz pierwszy trener Piotr Gruszka po nieudanym występie reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy, a także nowy rozgrywający Marcin Komenda, utalentowany rozgrywający został powołany do szerokiego składu kadry Polski seniorów, ale tegoroczny sezon reprezentacyjny zakończył występem w mistrzostwach świata U-23 w Egipcie. Polacy zajęli w tym mundialu 9. miejsce. Nie udało im się awansować z grupy do dalszego etapu, więc zmagania zakończyli już 23 sierpnia.

GKS trenuje w 12-osobowym składzie, czekając na dołączenie do treningów Emanuela Kohuta, który zagrał na Eurovolley Poland 2017 w barwach Słowacji oraz na Gonzalo Quirogę, który również był zaangażowany w reprezentacyjne obowiązki dla Argentyny.

 

Serię sparingów GieKSa zaczęła od udziału w turnieju Beskidy 2017 rozegranym w Bielsku-Białej. Oprócz naszej drużyny oraz gospodarzy, udział wzięły zespoły VKP Bystrina SPU Nitra ze Słowacji i VK Ostrava z Czech. W półfinale nasz zespół okazał się lepszy od mistrza Słowacji wygrywając 3:1. Pierwszy set został wygrany bardzo wyraźnie przez GKS, a w kolejnych partiach gra się wyrównała i nasza drużyna została zmuszona do większego wysiłku oraz pokazania odpowiedniej jakości w grze, która przełożyła się na końcowy wynik.

Spotkanie finałowe z BBTS-em Bielsko-Biała było jeszcze bardziej zacięte i wyrównane, a co ważniejsze znów to nasza GieKSa okazała się lepsza w czterech setach. Każda z partii rozstrzygała się praktycznie w samych końcówkach. Biorąc pod uwagę, że siatkarze nie nabrali jeszcze odpowiedniej świeżości oraz, że trener Piotr Gruszka testował różne ustawienia drużyny i warianty gry, to dwie wygrane na początek okresu sparingowego muszą napawać optymizmem. Nic tak nie buduje morale zespołu jak zwyciężanie nawet w meczach kontrolnych, trzeba mieć tę pewność siebie oraz mentalność zwycięzcy. Oby tak dalej!

 

Międzynarodowy Turniej Beskidy 2017

Półfinał – 1 września

GKS Katowice – VKP Bystrina SPU Nitra 3:1 (25:16, 26:24, 22:25, 25:20)

GKS: Fijałek, Butryn, Kalembka, Krulicki, Kapelus, Sobański, Mariański (libero) oraz Komenda, Witczak, Pietraszko, Stelmach.

BBTS Bielsko-Biała – VK Ostrawa 3:0 (25:22, 25:16, 25:17)

 

Finał – 2 września

GKS Katowice – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:21, 21:25, 25:22, 26:24)

GKS: Komenda, Butryn, Krulicki, Pietraszko, Kapelus, Sobański, Stańczak (libero) oraz Fijałek, Witczak, Kalembka, Stelmach, Mariański (libero).

o 3 miejsce

VKP Bystrina SPU Nitra – VK Ostrawa 3:0 (25:18, 26:24, 29:27)

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*