[SPARING] GKS – Zagłębie 1-2 (0-1) – Zapis relacji live.

90min. Frańczak źle zagrywa piłkę do Bętkowskiego i goście wyprowadzają kontrę. Na szczęście nieudolną. Chwilę później sędzia konćzy spotkanie. Przegrywamy z Zagłębiem Sosnowiec 1-2 (0-1).

88min. Gol dla Zagłębia. Kolejny stały fragment gry i kolejna bramka stracona po strzale głową. Boli tym bardziej, że napastnik gości do najwyższych nie należy…

85min. Jako, że na boisku nie dzieje się od kilku minut nic wartego uwagi nadmienimy, że dzisiejsze spotkanie obserwuje około 200 osób, co jak na środę i godzinę rozgrywania meczu jest sporym, pozytywnym zaskoczeniem. Kilkukrotnie w ostatnich minutach podnosiła się nawet wrzawa zachęcająca GieKSiarzy do większej walki i szybszej gry:)

81min. Kowal w polu karnym instynktownie odgrywa do Zapaty, ten składa się na woleja jednak nie trafia czysto w piłkę. Szkoda, bo gdyby trafił to byłoby 2-1.

78min. Kuchta w ostatniej chwili uprzedza napastnika Zagłębia.

76min.. GOOOL 1-1 !!!! Po idnywidualnej akcji Januszkiewicza na prawej stronie i dośrodkowaniu zamieszanie w polu karnym wyjaśnił Zapata, który wpakował piłkę do siatki. Remis.

75min. Kowal bardzo chce się pokazać Piekarczykowi. Niestety jego strzał z 30metrów mija bramkę o sporą odległość…

70min. Sędzia chyba wyczuł, że siada nam jakość tego pojedynku i zarządził drugą w tym spotkaniu przerwę na uzupełnienie płynów. Oby tak jak w pierwszej połowie zaowocowało to dużo lepszą grą GieKSy. Tylko tym razem z bramką dla gospodarzy.

70min. Strzał Wołka zablokowany przez obrońców. Tempo zawodów nieco osłabło.

65min. Rzut rożny dla GKS. Na dobre dośrodkowanie Dudy nabiegał Jurkowski którym szczupakiem strzelił obok słupka.

63min. Powinno być 2-0 dla gości. z 16 metrów uderzał nieatakowany przez nikogo Fonfara jednak przesadził i piłka poszybowała nad bramką. „Duże dziury w środku” – takim okrzykiem skomentował tą sytuację nasz bramkarz.

59min. Po rogu dla gości GieKSa w składzie Januszkiewicz – Bętkowski – Zapata wyprowadza szybką kontrę. Ten ostatni nawija obrońce i oddaje strzał. Na posterunku jednak bramkarz gości.

59min. Mocna wrzutka w nasze pole karne. Na szczęście do piłki nie dosze∂ł żaden z napastników gości. Rzut rożny dla Zagłębia.

55min. Strzał z linii bocznej pola karnego szybuje obok naszej bramki.

50min. Szybka kontra GKS ale mocny strzał po ziemi Wołkowicza broni bramkarz Zagłębia.

46min. Zaczynamy drugą połowę.
Skład GKS: Kuchta – Frańczak, Leimonas, Jurkowski, Jurek – Wołkowicz, Duda, Bętkowski, Januszkiewicz – Zapata, Kowal.

45min. KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem, jednak przegrywamy z Zagłebiem 1-0. Wracamy za 15minut:)

45min. 1-0 dla Zagłębia Tracimy bramkę „do szatni”. Po rzucie wolnym do dobrzej dośrodkowanej piłki dopadł napastnik Zagłębia i pokonał Dobrolińskiego. GieKSa nawet nie zaczęła od środka. Sędzia kończy pierwszą część gry.

44min. Błąd sędziego, który nie dyktuje ewidentnego karnego dla Zagłębia. Chwilę później mocne uderzenie z 16metrów broni Dobroliński.

39min. Długa piłka na Goncerza jednak naszego napastnika ubiegł obrońca. Widać, że uzupełnienie płynów było katowniczanom potrzebne. To oni dyktują grę w ostatnich 15minutach.

38min. Zamieszanie w polu karnym gości. Obrońcy wybijają piłkę do której na 20-stym metrze dopada Burkhardt i mocno uderza. Niestety obok bramki.

37min. Błąd obrońców Zagłębia chciał wykorzystać Goncerz który wyszedł sam na sam. Niestety znów minimalnie się pomylił.

36min. Trochim mocno i percyzycyjnie z 30 metrów. Bramkarz jednak łapie piłkę.

34min. Najlepsza akcja meczu. Trochim prostopadle zagrał do Goncerze, ten nawinął obrońcę i chciał przelobować bramkarza, który wyszedł na 7-8 metr. Niestety piłka poleciała nad bramką. Wciąż 0-0.

31min. Ciekawie rozegrnay rzut wolny w okolicach 16-stkI Zagłębia. Bębenek zagrał mocno po ziemi a na piłkę nabiegał Goncerz. Zabrakło mu milimetrów by ubiec obrońcę i oddać celny strzał.

30min. Warto również zaznaczyć, że na płocie przed sektorem 2 wisi duży transparent „Popieramy Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec” – Więcej szczegółów tutaj: https://www.facebook.com/events/675972349175222/

30min. Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

29min. Potężne uderzenie z dystansu świetnie broni Dobroliński

23min. Kombinacyjna akcja Zagłębia przed naszym polem karnym, jednak ich napastnik po wejściu w nasze pole karne trafia tylko w boczną siatkę

21min. Mały rewanż – Bębenek dośrodkowywał z prawej strony do Goncerza, którego w ostatniej chwili uprzedził obrońca. Rzut rożny dla GKS.

20min. Goncerz zagrał świetną prostopadłą piłkę do wchodzącego w pole karne Bębenka. Ten jednak pod naciskiem obrońcy oddał słaby strzał.

16min. Rzut wolny dla GKS. Po dośrodkowaniu małe zamieszanie w polu karnym gości, jednak sprawę szybko wyjaśniają obrońcy Zagłębia.

15min. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłkę klatką przyjął Bębenek i posyła potężną bombę tuż nad poprzeczką rywali.

10min. Mimo tego, że oba zespoły starają się grać szybko, a GKS miał kilka akcji i oddał kilka niecelnych strzałów – utrzyuje się wynik 0-0.

6min. Rzut wolny dla Zagłębia Mocne uderzenie w środek bramki pewnie broni Dobroliński

1min. Szołtys na lewej pomocy, Bębenek na prawej. W środku Trochim i Pielorz tak dziś wygląda środkowa linia.

Skład GKS: Dobroliński, Pietrzak, Jurkowski, Kamiński, Czerwiński, Pielorz, Szołtys, Trochim, Bębenek, Burkhardt, Goncerz

Z małym opóźnieniem zaczynamy relację live z dzisiejszego sparingu.