Godlewski: Zarząd powinien być odwołany

Dodano przez Shellu | 31 lipca 2012 18:00
Licznik odwiedzin: 1247

Po ostatniej sesji Rady Miasta, podczas której w wyniku głosowania przyjęto oświadczenie dotyczące wsparcia GKS Katowice – wypowiedział się dla nas przewodniczący Rady Miasta – Arkadiusz Godlewski.

Efekt ostatniej sesji jest pozytywny – mój projekt oświadczenia Rady po dyskusji i zaakceptowaniu przeze mnie propozycji poprawek proponowanych przez klub Forum Samorządowego zyskał akceptację całej Rady. To bardzo ważne. W oświadczeniu jest deklaracja Rady dalszego finansowania spółki i zobowiązanie Prezydenta i przedstawicieli miasta w organach spółki do działań na rzecz stabilizacji organizacyjnej i finansowej klubu na najbliższy sezon i w dłuższej perspektywie teraz prezydent nawet jeśli nie chce, to musi działać aktywnie na rzecz spółki.

 Fuzja jest tematem nieaktualnym i to jest najważniejsze. Co do oceny działań organów spółki to od tego jest Rada Nadzorcza wobec Zarządu i Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy wobec Rady Nadzorczej. W mojej opinii zarząd powinien zostać niezwłocznie odwołany. Jeśli do spółki mają trafić kolejne środki publiczne, to zarząd powinien stać na ich straży reprezentując interesy Miasta. Co do relacji między akcjonariuszami i strukturą kapitałową to jest szereg możliwych rozwiązań. Oczekuję że w ramach zobowiązania przez Radę prezydent przygotuje pakiet propozycji i wynegocjuje najlepszy dla miasta i dla spółki wariant wyjścia dotychczasowego większościowego akcjonariusza ze spółki.

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. spacerowicz — 31 lipca 2012 @ 20:29

    panie Arku, a dlaczego rosarium jest tak często zamknięte? jeśli jest „oprysk” to powinni ogrodzić taśmą kawałek terenu i tyle. Ludzie jadą specjalnie z końca Śląska do rosarium a tam kartka….

 

Dodaj komentarz

*