Gonzalo Quiroga zostaje w GKS-ie Katowice!

Dodano przez Jack | 29 marca 2018 14:07
Licznik odwiedzin: 502

W dniu dzisiejszym klub poinformował, iż została przedłużona umowa z Gonzalo Quirogą. Kontrakt z GKS-em przyjmującego z Argentyny będzie obowiązywał w następnym sezonie 2018/19.

 

25-letni reprezentant Argentyny urodzony w San Juan, swój debiutancki sezon w PlusLidze może bez wątpienia zaliczyć do udanych. Bez wątpienia Quiroga jest najrówniej grającym siatkarzem w tej kampanii w naszym zespole. U trenera Piotra Gruszki ma spory kredyt zaufania i jest w tym momencie nie do zastąpienia. Gonzalo zagrał w tym sezonie we wszystkich dotychczasowych meczach (27), a na 102 sety rozegrane przez GieKSę, Argentyńczyk zagrał w 101! Z racji swej boiskowej pozycji oraz skuteczności w ataku, jest pierwszym wyborem dla naszych rywali podczas ich zagrywek. Quiroga musiał przyjmować piłkę aż 674 razy (najwięcej w naszej drużynie) mając 26% przyjęcia perfekcyjnego. W klasyfikacji na najlepszego przyjmującego ligi Gonzalo zajmuje obecnie 12 miejsce.

Ponadto Quiroga jest najczęściej serwującym siatkarzem w naszym zespole (394 razy), mając na swoim koncie aż 33 asy (0,3 asy na set) – też najwięcej z całej drużyny! Oczywiście przyjmującego rozlicza się również z gry w ataku, a tu również ma dobre statystyki. Gonzalo zdobył do tej pory 333 punkty (drugi wynik w zespole), w tym 283 w ataku (skuteczność na poziomie 43%) i 17 bloków punktowych (0,2 punktu na set). Transfer Gonzalo Quirogi przed bieżącym sezonem trzeba ocenić pozytywnie, siatkarz sprawdził się w PlusLidze i na pewno drzemią w tym zawodniku spore rezerwy, które (mamy nadzieję) zostaną uwolnione w nowym sezonie ligowym.

 

– Gonzalo pokazuje się w tym sezonie z bardzo dobrej strony, dlatego chcieliśmy, aby nasza współpraca trwała dalej. Cieszymy się, że zostaje z nami. To kolejny krok w stronę stabilizacji, ale i rozwoju drużyny – mówi Dariusz Łyczko, Dyrektor Sekcji Siatkówki GKS-u Katowice.

– Chciałem zostać w Polsce i w Katowicach. Świetnie się tu czuję. Klub jest dobrze zorganizowany, a drużyna perspektywiczna. Cieszę się, że kolejny rok będę reprezentował barwy GieKSy – powiedział Gonzalo Quiroga po podpisaniu nowego kontraktu.

 

Gonzalo Quiroga ur. 25.02.1993 r.
wzrost 193 cm
waga 83 kg
zasięg w ataku 336 cm
zasięg w bloku 316 cm

Kariera: Obras Sanitarias de San Juan (wych.), UCLA Bruins – USA (2011-2014), Pallavolo Tonazzo Padova – Włochy (2014-2016), Obras Sanitarias de San Juan – Argentyna (2016/17), GKS Katowice (2017/18 – ?).

 

Cieszymy się, że Gonzalo zostaje z nami na dłużej i i życzymy sukcesów w naszym klubie!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*