Gryf kibicowsko

Dodano przez kosa | 3 sierpnia 2019 08:00
Licznik odwiedzin: 878

Gryf jest najstarszą piłkarską drużyną w województwie pomorskim założony w 1921 roku. Klub ma prawie 100 lat, niestety nigdy piłkarsko nie zaistnieli.

Ich najważniejszy, historyczny moment w klubie nastąpił w 2011 roku, gdzie będąc zlekceważoną drużyną, odpalili w edycji Pucharu Polski kolejno: Olimpię Grudziądz, Zawiszę Bydgoszcz, Sandecję Nowy-Sącz, Koronę Kielce i Górnik Zabrze, aż los skierował ich do stolicy, gdzie w ćwierćfinale zagrali z Legią, która u siebie zaledwie zremisowała 1:1, ale pewna wygrana 3:0 w Wejherowie dała im spokojną przewagę przed rewanżem. W stolicy zameldowało się blisko 500 fanów Gryfa, dla których wyjazd, jak i osiągniecie w Pucharze Polski, był wspomnieniem i dumą na kolejne lata.

Sami kibice Gryfa, mają zgodę z Kaszubią Kościerzyna i Orkanem Rumia (Kaszubia – Orkan również między sobą zgoda od 2011 roku), którzy w komplecie należą do rodziny Arki Gdynia, a Gryf będąc jako FC Wejherowo jest jednym ze znaczącym Fan Clubów w Gdyni, gdzie chuligańsko stanowią mocną siłę na Arce. Mają również bardzo dobre kontakty z Gwardią Koszalin, która również jest wieloletnią zgodą MZKS-u.

Eric Cantona

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*