[HISTORIA] Bez wygranej z Puszczą, czas na przełamanie?

Dodano przez Błażej | 13 kwietnia 2019 12:00
Licznik odwiedzin: 337

Historia spotkań z Puszczą Niepołomice jest bardzo krótka, ze wspomnianym przeciwnikiem mierzyliśmy się w lidze pięciokrotnie.

W sezonie 2013/2014, w obu przypadkach drużyny dzieliły się zdobyczą punktową, po bramkowych remisach. Drugi „dwumecz” odbył się w sezonie 2017/18. Dodatkowo z Puszczą spotkaliśmy się w Pucharze Polski i przegraliśmy to spotkanie w rzutach karnych. Trenerem naszej drużyny w tamtym sezonie był Rafał Górak.

liczba spotkań zwycięstwa remisy porażki bramki
5 0 3 2 5-7

W pierwszym historycznym spotkaniu przy Bukowej padł remis – 1:1. Goście wyszli na prowadzenie po bramce w 37. minucie Janika, a jeden punkt dla nas uratował dopiero w 82. minucie Gancarczyk.

.
W drugim spotkaniu GieKSa również musiała gonić wynik, Puszcza na swoim terenie dwukrotnie wychodziła na prowadzenie za sprawą Staronia i Zaręby, GieKSa wywalczyła punkt po samobójczym trafieniu gospodarzy oraz bramce Pitrego.

.
Trzecie spotkanie rozegrano w sezonie 2017/18. Puszcza do Katowic przyjechała w 3. kolejce i po bramce Grzegorza Goncerza nasz zespół prowadził 1:0. Końcówka należała jednak do gości i po dwóch bramkach odnieśli oni sensacyjne zwycięstwo, wygrywając 2:1.

.
W rewanżu rozpędzona po wygranych w Chojnicach i Głogowie GieKSa pojechała na zaległe spotkanie do Niepołomic w środku tygodnia. Niestety po dobrej grze wyjazdowej zostały wspomnienia i GieKSa zasłużenie przegrała to spotkanie 0:1. Niepołomice okazały się początkiem tragedii drużyny Paszulewicza, a kto wie, czy nie samego trenera w GieKSie.

.
W sezonie 2018/19 Puszcza przyjechała na pierwszy mecz do Katowic. Drużyna GiekSy po sporych zawirowaniach na ławce trenerskiej wyszła na ten mecz pod wodzą tymczasowego trenera Jakuba Dziółki. Mecz rozpoczął się dobrze i po szybkiej akcji i podyktowanym rzucie karnym prowadziliśmy 1:0. W pierwszej połowie szybko wyrównał Tomalski i kolejny remis pomiędzy obiema ekipami stał się faktem.