Hit w Jastrzębiu, ciekawie w Warszawie

Dodano przez Jack | 12 stycznia 2018 15:00
Licznik odwiedzin: 531

Tym razem to brązowi medaliści z poprzedniego sezonu będą chcieli zatrzymać ten zwycięski marsz mistrzów Polski. Jastrzębski nie gra tak dobrze jak w zeszłej kampanii (ma już w tej chwili aż 7 porażek na koncie), ale na starcie z ZAKSĄ nie trzeba specjalnie nikogo motywować. Z drugiej strony wygrana jastrzębian w Bielsku dopiero po tie-breaku, nie napawa optymizmem kibiców gospodarzy tego meczu. A mistrzowie Polski robią swoje i pewnie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, co oczywiście doprowadzi ich do obrony tego tytułu. Równie ciekawie zapowiada się mecz w Warszawie, gdzie zagrają ze sobą, dwie rewelacje tego sezonu. Obie ekipy poniosły tylko po 5 porażek i będą liczyły się w walce o pierwszą szóstkę w tabeli. ONICO co prawda zaliczyło mały falstart w 2018 roku, wygrywając z Łuczniczką dopiero po tie-breaku, ale już w Pucharze Polski okazali się lepsi w trudnym spotkaniu z Jastrzębskim i zagrają w półfinale tych rozgrywek, podobnie zresztą jak i zespół Trefla. Gdańszczanie zaczęli rundę rewanżową od „planowej” porażki ze Skrą, ale kolejna może wyrzucić ich już z pierwszej szóstki w tabeli. Oba te spotkania zapowiadają się bardzo ciekawie i zapewne przysporzą kibicom sporo emocji.

 

Wicemistrzowie Polski jadą na trudny teren do beniaminka z Zawiercia, gdzie siatkarze Warty wsparci gorącym dopingiem swoich kibiców, nie są łatwym kąskiem do przełknięcia. Bełchatowianie zaczęli nowy rok od wygranej z Treflem oraz z Resovią w Pucharze Polski, widać więc że złapali już odpowiedni rytm gry i będą faworytem tej potyczki. Największa zagadka II rundy rozgrywek to bardzo słaby start Resovii, sensacyjna porażka w lidze z najgorszą drużyną ligi z Kielc plus odpadnięcie w ćwierćfinale PP… nie tak to miało wyglądać. Wygrana rzeszowian z BBTS-em to obowiązek, a nie próba rehabilitacji po takich wynikach. Tuż za nimi w tabeli czai się AZS Olsztyn, który zagra właśnie z Dafi Społem i na pewno jest zdecydowanym faworytem tej potyczki.

Wyprzedzające nas bezpośrednio w tabeli ekipy z Lubina i Szczecina zagrają między sobą, co stwarza sporą szansę na wyprzedzenie jednej z nich. Cuprum wygrało ostatnio dość pewnie z MKS-em Będzin, a Espadon przegrał bardzo wyraźnie z AZS-em Olsztyn. Tak więc to gospodarze wydają się mieć więcej szans na wygraną w tym meczu. Bardzo ważne spotkanie odbędzie się w Radomiu, gdzie ewentualna porażka Czarnych z MKS-em, wprawi w spore kłopoty radomian w postaci uwikłania się w walkę o utrzymanie w lidze. Obie ekipy rozpoczęły rundę rewanżową od porażek, więc teraz w tym spotkaniu wszystko się może zdarzyć. My oczywiście liczymy na wygraną GieKSy w Bydgoszczy i dopisanie kolejnych trzech oczek do swego dorobku punktowego.

 

I na koniec jeszcze kilka słów na temat telenoweli pt: „Nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski”. Po zwolnieniu Ferdinando De Giorgiego minęło już sporo czasu, a nowego trenera Polski wciąż nie znamy. Termin ogłoszenia nowego szkoleniowca był już kilka razy przesuwany z uwagi na wciąż toczące się rozmowy z kandydatami na to stanowisko. Obecnie jako graniczną datę podano 7 lub 8 lutego, gdy na posiedzeniu zarządu polskiego związku ma zostać ogłoszony nowy trener. W decydującej fazie rozmów uczestniczy już tylko trzech kandydatów. Tymi trenerami są: Belg Vital Heynen obecnie szkoleniowiec niemieckiego VfB Friedrichshafen i kadry Belgii, Andrzej Kowal który aktualnie prowadzi Resovię Rzeszów oraz Piotr Gruszka, trener GKS-u Katowice.

 

Program 17 kolejki: 12, 13 i 14 stycznia

Cerrad Czarni Radom – MKS Będzin (w pierwszym meczu 3:1) –
12 stycznia (piątek) godz. 18.00 – sędziowie Paweł Ignatowicz / Sławomir Gołąbek
Cuprum Lubin – Espadon Szczecin (w pierwszym meczu 3:2) –
12 stycznia (piątek) godz. 18.00 – sędziowie Agnieszka Michlic / Maciej Twardowski

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (w pierwszym meczu 0:3) –
13 stycznia (sobota) godz. 14.45 – sędziowie Marcin Herbik / Magdalena Niewiarowska
Łuczniczka Bydgoszcz – GKS Katowice (w pierwszym meczu 3:1) –
13 stycznia (sobota) godz. 16.00 – sędziowie Maciej Maciejewski / Jarosław Makowski

Asseco Resovia Rzeszów – BBTS Bielsko-Biała (w pierwszym meczu 3:1) –
13 stycznia (sobota) godz. 17.00 – sędziowie Tomasz Flis / Jacek Litwin
ONICO Warszawa – Trefl Gdańsk (w pierwszym meczu 2:3) –
13 stycznia (sobota) godz. 20.00 – sędziowie Marek Lagierski / Wojciech Maroszek

Aluron Virtu Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów (w pierwszym meczu 0:3) –
14 stycznia (niedziela) godz. 14.45 – sędziowie Maciej Kolendowski / Paweł Burkiewicz
Indykpol AZS Olsztyn – Dafi Społem Kielce (w pierwszym meczu 3:0) –
14 stycznia (niedziela) godz. 15.00 – sędziowie Marek Heyducki / Jacek Broński

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*